calendari

Últims resultats i calendari setmanal

Consulta els últims resultats més destacats i el calendari de competicions de la setmana

Últims resultats esportius

ÚLTIMS RESULTATS ESPORTIUS RELLEVANTS

 

•    ATLETISME
Campionat d'Espanya d'Atletisme en Pista Coberta (Madrid)

María Vicente, record d'España de Pentatlón (4.501 punts)

•    JUDO
Gran eslam de tel. Aviv (Israel)

1°    Alberto Gaiteiro (-66Kg)
2°    Nikoloz Sherazadishvili (-90Kg)
3°    Julia Figueroa (-48Kg)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Calendari d'esdeveniments esportius de la setmana vinent

CALENDARI DE COMPETICIONS RELLEVANTS A ESPANYA I FORA D'ESPANYA.

Setmana del 23 de febrer a l'1 de març de 2021

 

 

FEDERACIÓ DIES COMPETICIÓ TIPUS COMP. ESPECIALITAT CATEG. - SEXE LLOC
ATLETISME 24/2

MEETING VILA DE MADRID

DIA 24: HORA: 15:30 - FINAL: JORNADA ÚNICA

INSTAL·LACIÓ: PABELLÓN DE ATLETISMO CDM GALLUR

OC PISTA COBERTA

AB-M H

MADRID
ATLETISME 28/2

CAMPIONAT D'ESPANYA

DIA 28: HORA: 12:00 - FINAL: CARRERA SUB20 DONES

             HORA: 12:40 - FINAL: CARRERA SUB20 HOMES

             HORA: 13:15 - FINAL: CARRERA SUB23 DONES

             HORA: 14:05 - FINAL: CARRERA SUB23 HOMRES

             HORA: 14:45 - FINAL: CARRERA ABSOLUTA MUJERES

             HORA: 15:35 - FINAL: CARRERA ABSOLUTA HOMBRES

INSTAL·LACIÓ: CIRCUITO CERRO LOS ÁNGELES

CES CAMP A través AB-M H
 23 - 20-M H
GETAFE
a. c. s.. PERSONES DISCAP. INTEL·LECTUAL 21 - 25

CAMPIONAT D'ESPANYA I SETMANA DE FORMACIÓ ESQUI ALPÍ 2021

DIES 24-25: HORA: 10:00 - FINAL: MIERCOLES 24 - PROVA HABILITATS/HABILITATS ESPORTIVES / DIJOUS 25 - PROVES ADAPTADA I COMPETICIÓ

INSTAL·LACIÓ: ESTACIÓ D'ESQUI DE SERRA NEVADA

CES ESQUÍ ALPÍ (DIGUES)

AB-M H

MONACHIL
FUTBOL 23

WWEURO  ESPANYA-POLÒNIA

DIA 23: HORA: 19:00 - CLASSIFICATÒRIA: ESPANYA-POLÒNIA

INSTAL·LACIÓ: CIUTAT DEL FUTBOL  DE LAS ROZAS

PCE FUTBOL AB-M FREGUES DE MADRID (LES)
HÍPICA 22  - 28

CSI4*, CSI1*, CSIYH1* VEJER DE LA FRONTERA (ESP)

DÍAS 22-28:  CALIFICACIÓN: 1.30 m - 1.40 m - 1.45 m - 1.55 m

INSTAL·LACIÓ: DEHESA MONTENMEDIO

 

OC SALTS D'OBSTACLES AB-O VEJER DE LA FRONTERA
RUGBI 27

2ª PROVA DEL CAMPIONAT D'EUROPA FEM 2020-CAMPIONAT D'EUROPA DE NACIONS ESPANYA-HOLANDA

DIA 27: HORA: 16:00 - CLASSIFICATÒRIA: ESPANYA-HOLANDA

INSTAL·LACIÓ: ESTADI PEDRO ESCARTÍN

PCE RUGBI AB-H GUADALAJARA
CICLISME 21 - 27

TOUR D'UNIÓ DELS EMIRATS ÀRABS-UAE TOUR

DIA 23: PRUEBA WORLD TOUR. 3ª ETAPA, A l'AIN INTERNATIONAL AIRPORT - JEBEL HAFEET

DIA 24: PROVA WORLD TOUR. 4ª ETAPA, Al MARJAN ISLAND - AL MARJAN ISLAND

DIA 25: PROVA WORLD TOUR. 5ª ETAPA, FUJAIRAH - JEBEL JAIS

DÍA 26: PRUEBA WORLD TOUR. 6ª ETAPA, DEIRA ISLANDS - PALM JUMEIRAH

DÍA 27: PRUEBA WORLD TOUR. 7ª ETAPA, YAS MAL - ABU DHABI

INSTAL·LACIÓ: ABU DHABI

OC CARRETERA AB-H ABU DHABI (UAE)
CICLISME 27

OMLOOP HET NIEUWSBLAD ELIT

DIA 27: PROVA WORLD TOUR. GANT - NINOVE

INSTAL·LACIÓ: NINOVE

OC CARRETERA AB-H DIVERSOS (BEL)
ESPORTS DE GEL 14 - 23

1ª PROVA COPA MÓN PARABOBS ABS

DIES 14-23: HORA: 09:00 - CLASSIFICATÒRIA

INSTAL·LACIÓ: PISTA BOBSLEIGH

PCPM BOBSLEIGH I SKELETON AB-H ST MORITZ (SUI)
ESPORTS DE GEL 21 - 26

CAMPIONAT DEL MÓN PARABOBS

DIES 21-26: HORA: 09:00 - CLASSIFICATÒRIA

INSTAL·LACIÓ: PISTA SKELETON

 
CM BOBSLEIGH I SKELETON AB-H ST. MORITZ (SUI)
ESPORTS DE GEL 14  - 23

1ª PROVA COPA MÓN PARABOBS ABS

DIES 14-23: HORA: 09:00 - CLASSIFICATÒRIA

INSTAL·LACIÓ: PISTA BOBSLEIGH

PCPM BOBSLEIGH I SKELETÓN AB-H ST MORITZ (SUI)
ESPORTS DE GEL 21 - 26

CAMPIONAT DEL MÓN PARABOBS

DIES 21-26: HORA: 09:00 - CLASSIFICATÒRIA

INSTAL·LACIÓ: PISTA SKELETÓN

CM BOBSLEIGH I SKELETÓN AB-H ST. MORITZ (SUI)
ESPORTS DE GEL 1 - 7

CAMPIONAT D'EUROPA PARABOBS

DIES 1-7: HORA: 09:00 - CLASSIFICATÒRIA

INSTAL·LACIÓ: PISTA SKELETON

CM BOBSLEIGH I SKELETON AB-H LA PLAGNE (FRA)
ESPORTS D'HIVERN 22 - 25

23º PROVA COPA EUROPA ALP ABS-HOM

DIA 23: HORA: 09:00 - PRÈVIA: DOWNHILL

DIA 24: HORA: 09:00 - FINAL: DOWNHILL

DIA 25: HORA: 09:00 - FINAL: DOWNHILL

INSTALACIÓN: U.S. CAMPOROSSO A.S.D. VIA VALCANALE, 45 00863 33018 CAMPOROSSO IN VALCANALE, UDINE ITA

PCPE ESQUÍ ALPÍ AB-H SEGELLA NEVEA (ITA)
ESPORTS D'HIVERN 24 - 7

CAMPIONAT MÓN FONS ABS

DIA 24: HORA: 09:00 - FINAL: 5 KM FEM

DIA 25: HORA: 09:00 - FINAL: SP C

DIA 27: HORA: 09:00 - FINAL: SKIATHLON 7.5 / 7.5 km C/F

DIA 28: HORA: 09:00 - FINAL: TEAMSPRINT FINALS

INSTAL·LACIÓ: SKISPORT-UND VERANSTALTUNGS GMBH AM FALTENBACH

CM ESQUÍ DE FONS AB-M H OBERSTDORF (GER)
ESPORTS D'HIVERN 24

22ª PROVA COPA D'EUROPA FREESTYLE ABS

DIA 24: HORA: 09:00 - FINAL: FREESKI SLOPESTYLE

INSTAL·LACIÓ: FREESKI INNSBRUCK E.V. C/O MEINHARD TROJER POLLING NR

PCPE FREESTYLE - ESTIL LLIURE AB-M H NORDKETTE, INNSBRUCK (AUT)
ESPORTS D'HIVERN 27 - 28

3ª PROVA COPA D'EUROPA SBX ABS

DIA 27: HORA: 09:00 - FINAL: SNOWBOARD CROSS

DIA 28: HORA: 09:00 - FINAL: SNOWBOARD CROSS

INSTAL·LACIÓ: FR. SABRINA ROTTINGER PREUNEGG 66 8970 SCHLADMING, LIEZEN AUT

PCPE SURF DE NEU AB-M H REITERALM (AUT)
ESPORTS D'HIVERN 27 - 28

25º PROVA COPA EUROPA ALP ABS-HOM

DIA 27: HORA: 09:00 - FINAL: ESLÀLOM

DIA 28: HORA: 09:00 - FINAL: ESLÀLOM

INSTALACIÓN: ALPINES TRAININGSZENTRUM ALLGAEU FLORIAN BECK ISELERSTRASSE 34 87541 BAD HINDELANG, SCHWABEN GER

PCPE ESQUI ALPÍ AB-H OBERJOCH (GER) (GER)
ESPORTS D'HIVERN 27 - 28

27ª PROVA COPA  MÓN ALP ABS-HOM

DIA 27: HORA: 09:00 - FINAL: GIGANTE SLALOM

DIA 28: HORA: 09:00 - FINAL: GIGANTE SLALOM

INSTALACIÓN: WC BANSKO 2021 ORGANIZING COMMITTEE 81 V, BULGARIA BLVD, BOKAR COMPLEX OFFICE BULGARIAN SKI FEDERATI

PCPM ESQUI ALPÍ AB-H BANSKO (BUL) (BUL)
ESPORTS D'HIVERN 28 - 3

26ª PROVA COPA D'EUROPA FREESTYLE ABS

DIA 28: HORA: 09:00 - FINAL: AERIALS

DIA 1: HORA: 09:00 - FINAL: AERIALS

INSTAL·LACIÓ: AIROLO

PCPE FREESTYLE - ESTIL LLIURE AB-M H AIROLO (SUI)
GOLF 25 - 28

WGC AT THE CONCESSION (CAMPIONAT DEL MÓN)

DIES 25-28: HORA: 08:00 - 72 CLOTS SENSE CORT

INSTAL·LACIÓ: CHAPULTEPEC GC

CM GOLF AB-H FLORIDA (USA)
GOLF 25 - 28

GAINBRIDGE LPGA (LPGA TOUR)

DIES 25-28: HORA: 08:00 - 72 CLOTS AMB CORT EL SEGON DIA

INSTAL·LACIÓ: BOCA RIO GOLF

OC GOLF AB-M FLORIDA (USA)
HÍPICA 25 - 27

CSI5*, CDI5*, CPEDI3* DOHA (QAT)

DIA 26: HORA: 09:00 - CLASSIFICATÒRIA: 1.55´m; 1.60 m

DIA 26: HORA: 15:00 - PRELIMINAR:  GP

DIA 27: HORA: 09:00 - FINAL: 1.60 m

DIA 27: HORA: 15:00 - FINAL: KUR FREESTYLE

INSTALACIÓN: AL SHAQAB (MEMBER OF QATAR FOUNDATION) EDUCATION CITY P.O. BOX: 90055

OC DOMATGE CLÀSSIC
SALTS D'OBSTCULOS
AB-O DOHA (QAT)
TIR OLÍMPIC 22 - 5

1º PROVA COPA MÓN PLAT ISSF

DIA 24: HORA: 8:30 - QUALIFICACIÓ COMPETICIÓ SKEET HOMES 

DIA 25: HORA: 8:30 - QUALIFICACIÓ COMPETICIÓ SKEET HOMES; 18:00 FINAL SKEET HOMES

DIA 1: HORA: 8:30 - QUALIFICACIÓ COMPETICIÓ VALLEJO OLÍMPIC HOMES I DONES

INSTAL·LACIÓ: SHOOTING CLUB 6TH OF OCTOBER

PCPM PLAT ISSF AB-X M H EL CAIRE (EGY)