Tokio 2020ko Paralinpikoa Izango sailkapena

JOKO Paraolinpikoak: OO. "
  • KIROLARIEK ETA TALDEEK SAILKATUTAKO ESPAÑOLES JOKOETAN TOKIOKO PARALÍMPICOS 2020. kirolak sailkatu gabe dauden; kirola lortu ez duten sailkapena; sailkapen-epeak
  • Lortutako plaza kopurua: 95 - (Eguneraketa: 2021 abuztuaren 3an)
  • * * * Kirol lortu dira, baita plaza izenezkoak edo Espainiako plazan

Azken orduko aldaketak izan ezikdira, 5, 22 kiroletan – boccia... goalball, hipika, programaren paralinpikoa errugbi gurpil aulkian eta boleibola sentado- ez dute espainiako parte-hartzeaez dagoenez, sailkatu ekiporik/kirolaria.

Boccia.-Sailkatutako inolako europako C. (Sevilla 2019) eta Bestetik, gonbit-txartela behar da. aukera Bakarrik itxia.

Goalball.-Ez egin, ezta plaza lortu zuen gizonezkoen espainiako emakumezkoen ez, ez, ez eta bestetik, europako C. CM.

Hípica.-2020Ko urtarrilaren 31n amaituko da, eta sailkapen arabera sailkatuta, gonbit-txartela behar da. aukera Espainiako Gabe.

SR.- errugbiEspainia europako dibisioan eta sailkatzeko aukera besterik ez dute, eta C duten herrialdeetan. jokatzen

Boleibola sentado.-La FEDDF ez du, espezialitate honetako taldea ez dago kirol proiektua.

Atletismoa * * * (22 plaza)

Kirolari/talde nominala edo plaza lortu duten plazan Espainia:

  • Álvaro del Amo
  • Nagore Folgado
  • Alba García
  • Sara Martínez
  • Miriam Martínez
  • Izaskun Osés
  • Javier Porras
  • Susana Rodríguez
  • Deliber Rodríguez
  • Sara Fernández
  • Eduardo Uceda

Gidak:

  • Guillermo Gorria (laguntza Saila)
  • Joan Raga (laguntza Saila)
  • Jonatan Orozco (laguntza Saila)
  • Lorenzo Sánchez (laguntza Saila)
  • Celso Comesaña (laguntza Saila)
  • Jorge Gutiérrez (laguntza Saila)
  • Enric Martín (laguntza Saila)

Emandako plazak egitamuaren herrira kirolarien saioan domina lortu zuten munduko atletismo txapelketa, dubain 2019 duen kirolari lortu zuten 6 izan ziren:

Atletisme

Adiatarou Iglesias (12. GAIA: 100), Yassine Ouhdadi (5.000m 13. GAIA IKUSI), Kim López (pisua T12), héctor Cabrera (xabalina T12), Meritxell Playà (luzera 11. GAIA IKUSI), ivan Cano (luzera 13. GAIA IKUSI), gehi 3 plaza, beste herrialdetako. laurdenak Hirugarren eta laugarren postuak londresko maratoia lortutako Gustavo Nieves eta Alberto Suárez (Maratoia T11/12) KPI lau plaza baino gehiagorekin. eman.

Kirolari sailkatuta:Alberto Suárez, Gustavo Nieves, Kim López, héctor Cabrera, iván Cano, Adiaratou Iglesias, Gerard Descarrega, Yassine, mª del Carmen hormak, Desirée Vila eta Sara Andrés Ouhdadi

ARTE 2021/OHARRAK JJ.PP. CLASIFICACIÓN-PROZESUA(LP = Herrialdea)

Gehienez ere, herrialdearen arabera, 45 eta 35 plaza gizonezkoen probak, emakumezkoen probak.

Lortzen (1) sailkapena plaza zure herrialderako lau (4) lehen kirolariri 2019 munduko txapelketak (Dubai, azaroa) proba bakoitzean domina-programan paralinpikoa Tokio 2020 (Maratoia izan ezik)

Izena emateko Gutxieneko Marka bat izatea (HILABETEA) aitortutako lehiaketa batean Egiteko World Athletics, urriaren 1etik abuztuaren 1ean bukatuko da 2021/2018 proba bakoitzerako banakako programan, domina proba-2021 Tokio.

World Athletics sailkapena Egiteko, japoniaren atzetik 24 hilabete bat ezarriko du

2019 apirilaren apirilaren 1era arte 2021-proba bakoitzerako banakako programan, domina proba-2021 Tokioko izan ezik, probak egiteko domina maratoia.

Maratoia egiteko, (1) bere NPC txapelketarako sailkapen-plaza bi (2) hobeto kirolari sailkatutako hamarretik sei programan Paralinpiko Bat, Top maraton-proba bat lortu duten 2021 tokioko hilabete maratoiko munduko kopako World Athletics, Egiteko ez diren beste metodo bat ere lortzen bidez eginiko sailkapen-plaza bat lortu. bat (1) txapelketarako sailkapen-plaza bere NPC lau (4) kirolari lehen munduko txapelketako maraton-proba bakoitzean programan Paralinpikoa domina 2019 eko Tokio 2020 (Londres), ez badator bat maratoiko Munduko kopa, World 2021 WPA

Horren ordez, japoniaren atzetik Maratoia egiteko erabiliko Athletics sailkapena proba bakoitzerako maratoi-programan tokioko Probak 2020.

Bestetik, Maratoi-sailkapen guztiak sartuko onartutako maratoi WPA apirilaren 1etik aurrera izango ditu 2019 apirilaren 1era arte, lasterketak, eta horrek bereizten du 2021 ezik diren inklinazioa eta irteeraren artean xedea 1:1000 gainditzen, hau da, 1 metro kilometro bakoitzeko.

Badmintona
Badmintona

Plazen gehieneko zehaztu daitekeen sailkapena bat da, LP 21 hamaika (11) plaza gizonezkoen probak, eta hamar (10) plaza txapelketarako sailkapen-emakumezkoen probak. salbuespenak Egin ahal izango dira batzordearen Bipartita gonbidapen-metodoaren bidez.

Diru-2021 eko apirilaren 1. argitalpena, Japoniaren Atzetik.

Diru-kopuruak Batzorde Bipartita Gonbidapena.

Saskibaloia SR * * * (2 plaza)

Ekipo plaza lortu duten nominala edo Espainiako plazan:

Saskibaloia

- Emakumezkoen espainiako taldeak

- Almudena Montiel
- Virginia Pérez
- Sara Revuelta
- Agurtzane Egiluz
- Judith Núñez
- María Cruz Ruiz
- Beatriz Zudaire
- Lourdes Ortega
- Isabel López
- Sonia Ruiz
- Victoria Alonso
- Nafarroako Michell Turbina

- Gizonezkoen espainiako taldeak

- Alejandro Zarzuela
- Fran Lara
- Oscar Onrubia
- Agustín Alejos
- Amadou Diallo
- Daniel Stix
- Ignacio Ortega
- Pablo Zarzuela
- Asier García
- David Mouriz Andrea
- Jordi Ruiz
- Manuel Enrique Lorenzo Díaz

Herrialdearen arabera, 1 gizonezkoena, emakumezkoen 1 gehienezko plaza.

Zuzenean sailkatuko dira lortzen diren taldeek dagokionez, lehen postuetan gizonezkoen txapelketa dagokion hauetako bakoitzean Zonaldeko saskibaloi Txapelketa gurpil-aulkian IWBF-2019, kasu horretan:4 talde IWBF Europabai,gizonezkoenbaiemakumezkoak.

Boccia

Sailkapen-plazaekipo edo izatezko bikoteakesleitu zaion daLPez, kirolariaren edo taldearen bidez izendatua.

Sailkapenari dagokionez individualMunduko rankingaren zerrendan esleitutako plaza da kirolariabanakaNPC, ez.

Boccia

Plazak: gehienez (1) sailkapena plaza bakoitzerako talde/bikote NPC proba bakoitzean ekipo bc3ren eta lehiakideen BC1/BC2, izatezko bikote-domina-Bikote BC4, eta bi (2) plaza bidez eginiko sailkapen-proba horiek egin dituzten banakako domina NPCs kirolariari bakarrik sailkatzea duten banakako txapelketa.

Lortzen (1) sailkapena egiteko, binaka nahiz taldeka, plaza bakoitzak bere Estatuko Joko Batzordeak eta ekipoak (herrialde anfitrioiari alde batera utzita) lehen geratzen diren. hauek dira Eskualdeko arteko Boccia Txapelketa-BISFed 2019.(Europako txapelketa Sevilla, abuztuaren 27tik irailaren 1)

Diru-kopuruak ere, japoniaren atzetik.

Txirrindularitza * * * (10 plaza)

Kirolari/talde nominala edo plaza lortu duten plazan Espainia:

  • Bellido Guerrero, Adolfo
  • Teruel Rovira, Eloy (Mend. laguntza)
  • Ilea sugarrak, Alfonso
  • García-marquina Cascallana, Luis Miguel
  • Adaki Muñoz, Sergio
  • Jaramillo Gallardo, Pablo Manuel
  • Ondorioz, Figuerola reinosori dagokiona, Joan
  • Riderra Ibáñez, Israel
  • Monasteriokoa (Asensio, Eduardo
  • Ten Argiles, Ricardo
  • Venge Balboa, Christian
  • Martin Infante, Noel (Mend. laguntza)

Lortzen (1) sailkapena eta plaza, ahalik eta gehien araberako kupoak eskualdeak, europaren kasuan, 14 emakume eta gizonen 23 kodeetan sailkatutako Ránkings hobeto NPCs. nazio, gizonezkoak eta emakumeak, ixten diren 2018ko abenduaren 31ra.

Lanpostua mantentzeko (s) metodo horren bidez, dagokion NPC inskribatu behar duzu gutxienez esleitutako kirolariari plaza bakoitzeko esleitutako sexuaren arabera hauetako batean lehiaketak:

Txirrindularitza

▪ munduko Txapelketa Pista

UCI 2019 Txirrindularitza

▪ errepide-munduko txapelketak

UCI 2019 Txirrindularitza

▪ Edozein errepide-munduko kopako Txirrindularitza ZIU 2019

▪ munduko Txapelketa Pista

UCI 2020 Txirrindularitza

▪ munduko kopako lehen bi saioak errepideko txirrindularitza 2021 ZIU

Plazen gehieneko sailkapena bat da, 14 plaza zehaztu daitekeen LP 21 gizonezkoen probak, eta 7 plaza emakumezkoen txapelketarako sailkapen-proba (Tandema kontu 1 plaza).Salbuespenak egin ahal izango dira batzordearen Bipartita gonbidapen-metodoaren bidez.

Arabera sailkatu ahal izango diraBestetik,ekainaren 6a arte 2021/

Eskrima SR

Plazen gehieneko zehaztu daitekeen sailkapena bat da 20, 10 plaza heldulekuak gizonezkoek, 10 plaza NPC sailkapen

Esgrima

emakumezkoen bidez eginiko sailkapen-Sistema egiteko heldulekuak.Bestetik,maiatzaren 31n. 2021.

Fútbol-5 * * * (1 Plaza)

Ekipo plaza lortu duten nominala edo Espainiako plazan:

- Gizonezkoen espainiako taldeak

  • Acosta Rodríguez, Adolfo Samuel
  • Aguilar Carmona, Vicente
  • Botoi-zulo García, Sergio
  • Du Haddaoui Rabii, Youssefek
  • López Cuenca, Iván
  • Martin Gaitanek Aurkeztua, Antonio Jesús
  • Cantero López, Pablo
  • Sánchez López Jauna, Miguel Ángel
  • León, Pedro gutiérrez (Mend. laguntza)
  • Oliba rodríguez, Sergio (Mend. laguntza)

Plaza esleitzea. Munduko txapelduna, 2018Europako txapelketa, 20192 lanpostu,irailaren 15etik 24ra erroman.

Goalball

Plazen kopurua aukerakoa da, baina zehaztu daitekeen sailkapena bat LP da (1) sailkapena eta plaza gizonezkoen taldeak

Goalbal

(1), nesken taldea plaza.

Lekua: Lehenengo hiru del CM-ko 2018 (gizonezkoena eta emakumezkoena),Gizonezkoen eta emakumezkoen europako (urriaren 5etik 14ra Rostock, Alemania), 2 taldeko lehenbestetik,mundu guztira 10 ekipo.

Europako Halterofilia txapelketa, Pisu-Altxaketa; Powerlifting * * * (2 Plaza)

Sailkatutako emakumezko kirolariak

  • Loida Zabala Ollero, 50 kg arteko txerriak
  • Mª Montserrat Membrilla 79kg, Logela

Gehieneko plaza-kopuruaren, sailkapen bat esleitu ahal izanen zaie Batzorde Paralinpikoa nazionala da zortzi (8) plaza kirolarientzat

Powerlifting

gizonezkoen behar bezala sailkatuta eta zortzi (8) plaza emakumezkoen kirolari esleitzen zaio. kirolaria.

Ezartzen dabestetik,,ekainaren 27ra arte, 2021/,kirolari, eta lehenbiziko 8 bakoitzaren pisuaBipartita batzordeaPisu-Altxaketa Egiteko emandako World eta kpia (20 plaza guztira)

Hipika

Herriko Plaza, ez banaka, gonbidapena behar da, bai batzordeak Bipartita banakako izango litzateke.

Hipika

Gehienez 4 plaza.

4 plaza eskaintzen dira sailkatutako lehen 3 CM-ko 2018

4 plaza, eta sailkapen zerrendako lehen 7

4 plaza europako txapeldun

Bakarka, Japoniaren Atzetik doa eta gonbidatzeko Bipartita. Ranking-aren hipikako Banakako Zerrenda estaltzen duen IEF Paralinpikoa Izango urtarrilaren 1etik 2020ko urtarrilaren 31-2019 eta zuzenbideko oinarrietan funtsatzen naiz, eta sailkapen bat egin da banakako kirolariak pilatu emanen dira gehienez ere sei puntu erabiliz (6) lortutako emaitza hobeak lehiaketetan sailkapen-IEF Hipika Paralinpikoa Izango.

Gutxienez ehuneko hirurogeita bi lortu duen (% 62) banakako proba batean edo taldearen paralinpikoa izango du 3. mailako edo goi-mailako hipikako IEF artean eginiko * urtarrilaren 1etik uztailaren 5era 2021/2019

Judoa (3 plaza)

Plaza titulua izendatua.

Kirolari sailkatuta:

  • Sergio Ibáñez
  • Álvaro Gabiraia
  • Marta Arce

Gehienez 13 plaza, 7 plaza, 6 emakumezkoen eta gizonezkoen herrialdearen arabera.

Judoa

Munduko sailkapenean, plaza esleitzea.

Lortzen (1) txapelketarako sailkapen-plaza dagokion Batzorde Paralinpikoa dira nazio kirolari maskulinoak eta femeninoak sailkatutako B1 postu hogeita (20º), eta sailkapen zerrendan munduko Judo 2020 maiatzaren 31n ixten den 2021/.

Igeriketa * * * (26 plaza)

24 Plaza

Kirolari sailkatuta:

  • Alonso Morales, Michelle
  • Delgado Nadal, maría
  • O Beltrán, Ariadna
  • Fernández, Marta Infante
  • Garrido Brun, Jacobo
  • Gascón Moreno, Sarai
  • Hernández Santos, Isabel Yinghua
  • Baratzea Poza, Luis
  • Levecq Vives, David Julián
  • Llopis Sanz, Íñigo
  • Luque Ávila, Miguel
  • Marí Alcaraz-garcía Josá, Antonio
  • Marqués Soto, Nuria
  • Martínez Fernández, Carlos
  • Martínez Aulki, Miguel Ángel
  • Martos Minguet, Sergio Salvador
  • Perales Fernández, maría Teresa
  • Ponce Bertrán, Antoni
  • Rodríguez Velosoren Emanaldia, sebastián
  • Gorriak Cabrera, Alejandro Yared
  • Salguero Galisteo, Óscar
  • Sánchez Sierra, David
  • Torres Ramis, Xavier
  • Zudaire Borrezo, Nahia
  • Iván Salguero
  • Eva Coronado

Plaza lozana, herrialde dena izan ezik.

Gehieneko plaza-kopuruaren, sailkapen bat da eta hogeita hamalau badagokio elkarrizketatuari LP (34) plaza eta gizonezkoen hogeita zortzi (28), emakumezkoen plaza gehienez hirurogei eta bi (62) plaza NPC araberako sailkapena.

Igeriketa

MQS bidez arte izango da sailkapena2021 abuztuaren 1ean.

Plaza esleitzeaCM, irailaren 9tik 15era londresen(proba bakoitzaren lehen 2),gutxieneko markaetaGonbidapena Bipartita (apirilaren 15a arte 2021)gizonezkoen eta emakumezkoen, guztira 340 280.

Piraguismoa * * * (5 plaza)
Arraunketa * * * (2 plaza)

PR1 mota.Javier Burdin Hesia

Itsasontzi 4 Lemazain. Josefa Benítez (B2), Jorge Pineda (PR3), Enrique Floriano (B2) eta verónica Leunketa (PR3). Lemazain: mª Estíbaliz Armendáriz (laguntza Saila)

Esleitzen da plazan. Gehienez egon daitekeen plaza kopurua zehaztu daitekeen ontziak sailkatzeko bat LP bat da (1)

Arraunketa

proba bakoitzeko, gehienez, domina ontzi baterako lau (4) plaza gizonezkoen sailkapena eta (4) izateko lau lanpostu emakumezkoen sailkapena (timoneles ez dira).

Zeren arabera sailkatzen da, plazen esleipena, munduko arraunketa txapelketako-2019, 2009ko abuztuaren FISAKO irailaren 1ean (Linz-Ottensheim, Austria) edo sailkapen-estropada, apirilaren 27-29 Kontinentala (Varese, Italia), estropada bat sailkatzeko, 2021 egingo gain Bipartita gonbidapena

Rugby SR

Talde misto bat egin daiteke, gehienez.

Sailkapena:

  • 2018Ko munduko txapelduna.
  • 4 lehen taldeek europako txapelketan, A Mailako

Errugbia
Taekwondoa * * * (1 plaza)

Lortutako plaza egiteko bi zenbakien artean, munduko sailkapenean, herrialde geratu lehen K43: Álex Vidal

Taekwondoa

Plaza bat esleitu ez lozana, herrialde kirolaria.

Gehienez egon daitekeen plaza kopurua zehaztu daitekeen sailkapen bat da NPC hiru (3) plaza txapelketarako sailkapen-gizonezkoen probak, eta hiru (3) plaza txapelketarako sailkapen-emakumezkoen probak sei (6) plaza sailkapena, baldin eta metodoen bitartez egiten diren plaza horiek guztiak irabazitako esleipen-Munduko sailkapenean, eta K43 K44 zerrenda.

Plazen esleipena munduko sailkapenean, izango da (12 mut eta 12 neskak eta mutilak eta neskak K43 K44-6-6), Europako emisio poluitzaileen eskubideak esleitzeko (2020, zehaztu gabe). Sailkapen-Txapelketak, plaza edo plaza asian eta europan kontinentalen esleitutako dira sailkapena, kirolaria

sailkapenik onenaren ranking-ean (kontinente horren ebanjelizazioari-zerrendan, munduko sailkapenean World Taekwondo Egiteko WT-ren ixten den 2021/1.

Plaza lortzen ere gonbit-txartela behar da.

Tenisa SR (4 lanpostu)

Kirolari sailkatuta:Martin De la Puente, Daniel Caverzaschi, Francesc aat eta Enrique Siscar Meseguer

Esleitzen zaio plazan, kirolaria titulua izendatua.

Diru-sail eta entitateokin, japoniaren atzetik.

Tenisa

Lehen sailkatu eta berrogei (40), gizonezkoen jokalari bidez, Munduko Sailkapenean banakakoan sailkatuta ez dauden beste metodo bat gurpil-aulkietako Tenis-ixten den ekainaren 8an.

Lehenengo sailkatzen dituzte hogeita bi (22), jokalari, sailkatuta ez dauden beste metodo bat bidez, Munduko Sailkapenean banakakoan gurpil-aulkietako Tenis-ixten den 2021 ekainaren 7an.

Sailkatuta hamabi (12) sailkatutako lehen jokalari quad Munduko Sailkapenean banakakoan gurpil-aulkietako Tenis-ixten den 2021 ekainaren 7an.

Mahai-tenisa * * * (8 plaza)

Kirolari plaza lortu duten nominala edo Espainiako plazan:

8 plaza

  • 2 Mailako Iker Sastre
  • Álvaro Valera, 5 motakoa
  • Jordi Morales, 6 klasea
  • Juan Bautista Pérez, 9 mota
  • José Manuel Ruiz, 10 motakoa
  • Eduardo Cuesta, 11 mota
  • Miguel Ángel Toledo, 2. mota
  • Francisco Javier López, 4. mota

Esleitzen zaio plazan, kirolaria titulua izendatua.

Mahai tenisa

Plazen kopurua aukerakoa da, sailkapena, banakako proba bakoitzeko zehaztu daitekeen NPC bat da, hiru (3), eta gehienez hogeita hamahiru (33) gizonezkoen plaza eta hogeita hamar (30) plaza.

Diru-Txapelketa, munduko sailkapena. europako txapelketarako dic.2019 (proba bakoitzaren txapelduna), gonbit-txartela (otsailaren 15 arte 2021/) eta, bestetik, (martxoaren 31 arte 2021/)

Motak:

Gizonezkoa Emakumezkoa

Klase 1-2---5 1-----4 mota

Mota 2---- -8 Mota 3----- 6

3-----10 Mota Mota 4----- 6

8 5----- 2 Motako 4----- mota

4 Mota 6----- 2 5----- mota

7 Mota 7----- 2 6----- mota

7 8----- 1 Mota 7----- mota

10 9----- 1 Mota 8----- mota

5 10----- 2 Motako 9----- mota

5 1 Mota 11----- 10----- mota

11----- 4 Mota

Arku-tiroa

Plaza bat:

Carmen Rubio

NPC ez ezik, plaza esleitzen da.

Gehieneko plaza-kopuruaren, sailkapen bat eskura dezakezu taulan oinarrituta dago. LP Hartan lortu dituzten NPC kirolari gisa plaza banakako munduko txapeldun eta mistoa (sexu bakoitzean) eskatu ahal izango dute gehienez, eta plaza gehiago 2019an kupoaren bidez Egin ahal izango da. salbuespenak esleitzeko metodoa gonbitea jaso Bipartita Batzordea.

Arku tiraketa

Image removed.

Plazen esleipena arabera europako txapelketa eta Munduko txapelketa. Ez da Sailkapen-proba bat eskaintzen ez egotea edo txapelketa bat Kontinentala domina-txapelketa batean, hain zuzen, Sailkapen-Kontinentala plaza (edo plaza) sailkapen-

esleitutako 2021 munduko Txapelketa Nazionalerako Ordezkariak Aukeratzeko Sailkapen Txapelketa izango da.

Ez zaio Munduko Txapelketa, sailkapen-proba bat ez egotea edo bertan eskaintzen diren plazak, domina eta hauei NPCs sailkatutako munduko onena izango dira, Eta Sailkapen World Archery, 2021 uztailaren 1ean, gehienez ere plaza bat

NPC proba bakoitzeko, eta ez denean, beti, domina-kategoria horretarako sailkatutako beste metodoa.

Tiro olinpikoa * * * (1 plaza)

Herriko Plaza lortu ondoren, munduko kopan 2018ko Chateauroux: Juan Saavedra, modalitatea, gehienik jota, linea libre R6 karabina

Esleitzen da plazan.

Gehieneko plaza-kopuruaren, sailkapen bat esleitu ahal izanen da NPC hamabi (12), gehienez ere zortzi (8) plaza sexuen edozein.

Tiroa

Zuzenean, tokia esleitzeko munduko txapelketetan Egiteko Shooting World Sport (WSPA) 2018 eta 2019, eta hiru munduko kopak Egiteko World Shooting Sport (WSPA) izango da, 2021/2018an izendatuko dira eta Sailkapen-joko paraolinpikoetako gisa egiteko tokioko. Baino ezingo ditu lortu emaitza berdintzen sailkapen-2021 plaza edo handiagoa marka/sailkatzeko Gutxieneko Puntuazioa (MQS) domina-proba hori,2018ko urtarrilaren 1etik hasi eta uztailaren 15ean amaituko da 2021.Toda ahal izango ditu, baina murrizketa hori dela eta, esleitutako plaza emango zaio batzorde Bipartita gonbidapen-metodoa erabiliz. Plazak dira ordena kronologikoan zuzenean esleitzea, emandako bakoitzean bakarrik. Kirolari baten bat eskuratu ahal izango du (1) txapelketarako sailkapen-plaza bere Batzorde Paralinpikoa Nazionala. gehieneko plaza-kopurua, sailkapen-proba bakoitzeko zehar domina lortu ahal izango du, LP bat lehiaketa guztietan da sailkapen-hiru (3).

Zuzenean esleitzea, plazak, sexu-espezifikoak dira kasuan kasuko izateko sailkatzen eta probarako izena eman programaren domina joko paraolinpikoetako den lortutako jatorrian. tokioko 2020 Kirolarien izena proba osagarriak, baldin eta Gutxieneko Puntuazioa lortu baitu Marka/sailkapen (MQS) dagokion domina-proba batean gutxienez (1) Aitortua WSP Lehiaketa

Triatloia * * * (7 plaza)

Kirolari sailkatuta:

  • Eva Morala PTWC
  • Rakel Mateo PTS2
  • Alejandro Sánchez Palomero, PTS4
  • Jairo Ruiz PTS5
  • Susana Rodríguez-sara Loehr PTVI
  • Héctor Catalá-gustavo Rodríguez PTVI
  • José Luis García-pedro Andújar PTVI "

Laguntza-kirolariak:

  • Gustavo Rodríguez
  • Pedro José Andújar
  • Sara Loehr

Rio dagokionez bi proba-kopurua gehitu egin da kirol hori, gizonentzat eta emakumeentzat Tokioko 4 proben 4.

Sailkapen-plaza esleituta ez da Batzorde Paralinpikoa Nazionala (LP) kirolariari ez titulu bidez izendatua.

Triatloia

Gehienez egon daitekeen plaza kopurua zehaztu daitekeen sailkapen bat da NPC bi (2) plaza bidez eginiko sailkapen-proba eta guztira gehienez domina hamasei (16) plaza sailkapena. salbuespenak Eman ahal izango dira, eta, horren bidez, esleitzeko metodoa gonbitea jaso Bipartita Batzordea.

Sailkapena, sail eta entitateokin, japoniaren atzetik.

Ranking-Plazaa data zehaztu 2021 itxiera

Boleibola eserita

Ekipo 1, gehienez ere, herrialdearen arabera, gizonezkoak eta emakumezkoak.

Boleibola

Munduko txapelketa, txapelketak eta gonbidatzeko, Zonaldeko araberako sailkapena, japoniaren atzetik.