Tokio 2020ko sailkapena Olinpikoa

logotokiomini
  • KIROLARIEK ETA TALDEEK SAILKATUTAKO ESPAÑOLES JOKOETAN TOKIOKO OLÍMPICOS 2020. kirolak sailkatu gabe dauden; kirola lortu ez duten sailkapena; sailkapen-epeak.
  • Lortutako plaza kopurua: 193 - 326 kirolari (Eguneraketa: 2021 uztailaren 8a)
  • * * * Kirol lortu dira, baita plaza izenezkoak edo Espainiako plazan
Atletismoa * * * (52 plaza)

52 plaza:

52 plaza:30 gizonezko/22 emakume.

Atleta: 5632 gizon/emakume 24

  • Oscar Torlojuak(400)
  • Adrian Ben, Saúl Ordoñez eta Pablo sánchez Valladares(800)
  • Ignacio Fontes, jesús Gómez eta Mechaal Sortu Zen(ko salbuespena)
  • Mohamed Katir etaCarlos Maiatza(5.000m).
  • Carlos Maiatza(10.000m.)
  • Daniel Mateo,Javier gerra eta Ayad Lamdassem(maratoia)
  • Orlando Ortega eta Asier Martínez(110 m-ko hesi-lasterketa)
  • Sergio Fernández(400 m-ko hesi-lasterketa)
  • Daniel Arce, Fernando Orga eta Sebastian Martos(3.000m erakundeek)
  • Eusebio Cáceres(luzera)
  • Pablo Torrijos(hiru)
  • Javier Cienfuegos(mailu)
  • Odei Jainaga(xabalina)
  • Jorge Ureña(Decatlon)
  • Diego García, Miguel Ángel López eta Álvaro Martín(20 km-ko ibilketa)
  • Jesús A. García, Marc Aat eta Luis Manuel Krisket(50 km-ko ibilketa)
  • Mª Isabel Pérez(100)
  • Sakura Bestue jaël(m-ko lasterketa)
  • Lorena Bokesa Aauri(400)
  • Natalia Romero(800)
  • Esther Guerrero eta Marta Pérez(ko salbuespena)
  • Lucia Rodriguez(5.000m)
  • Marta Galimany, Elena Loyo AndetaLaura Méndez(maratoia)
  • Teresa Errandonea(100 m hesiak)
  • Carolina Robles eta Irene Sánchez-escribano(3000m erakundeek)
  • Fátima Diame(luzera)
  • Ana Peleteiro(hiru)
  • Belén Toimil(pisua)
  • Laura Redondo(mailu)
  • María Vicente(heptatlón)
  • María Pérez, Laura García-caro eta Raquel González (20 km-ko ibilketa)
  • Hareak, Laura beno, Benat Erta, Sara Gallego, uztailaren Samuel Garcia, andreak Jiménez(Txanda-Talde mistoa 4x400m)

1.910 parte-hartzaileak (998 gizonen eta emakumeen 912); gehienez ere 3 atleta (izendatuak), herrialde eta proba.Plaza deportista en, banakako probak probetan autonomia erkidegorako txandetan.

Proba bakoitzeko plazen kopuru jakin bat dago, ez da berria respectos a JJOO Tokion gutxitzen dira 105 aparkalekuak Rio dagokionez..

Atletismoa

Tokioko jokoetan bat gehitu da, proba berria hartu beharko da proba mistoa txanda 48 (24, emakumeen eta gizonen 23 1 mistoa)

  • Sailkapen-aldiak gutxieneko egiteko olinpikoak.50 Km martxa nazio-maratoia egiteko eta urtarrilaren 1etik 5era 2020 eko apirilaren 1etik eta 2019 2020ko abenduaren 2021/maiatzaren 31ra bitartean, biak barne.
  • 10.000M. egiteko, 20 km-ko ibilketa eta proba konbinatuak urtarrilaren 1etik 5era 2020 eko apirilaren 1etik eta 2019 eko 2020ko abenduaren 2021 ekainaren 29a.
  • Gainerako probetan, sailkapen-aldia zabaltzen da maiatzaren 1etik 5era 2020ko abenduaren 1etik apirilaren 2019 eta 2020-2021 ekainaren 29an.

Sailkapen-irizpideak:

Banakako proba:

  • IRIZPIDE marka egitea eskatzen duen gutxieneko WA bakoitzerako ezarrita dagoen epearen barruan.
  • 2. IRIZPIDEA osatzeko, proba bakoitzaren kuoten ranking bat olinpikoa erabiliko da; izan ere, gehienetan eratuko dute atleta bakoitzaren emaitza hobeak 5 proba bakoitzean puntuatuko da. emaitza, marka, kokapena eta lehiaketa maila gertatu den marka

Txandak16 herrialdetako parte hartuko dute, zortzi hasieran munduko txapelketa 2019 (27., Urriaren Sept.-10 Doha) zortzi-ko errelebuen munduko Txapelketa, eta hasieran 2021 (Silesiaren). izan ere, herrialde honetan bada Munduko txapelketa 2021/zortzi eta plaza birgaitzen amaituko genuke, eta haientzat barka lehen zerrenda 16 taldeak munduko sailkapenean. Izena emateko azken eguna ekainaren 29an onenak marka 2021/.

Sailkapen-prozesua amaitu

Badmintona * * * (2 plaza)

2 plaza:

  • Argi Azurmendi
  • Pablo Abián

172 parte-hartzaileak (86 gizonen eta emakumeen 86); gehienez 8 kirolari, herrialde eta sexuaren arabera kirolariarentzat Plaza

Badmintona

Sailkatzeko ranking itxi egiten da ekainaren 6 2021/

  • Indibiduala:Gizonezkoen banakako plazak, guztira 38 eta 38. emakumezkoen banakako sailkapen olinpikoa martxoaren 15eko 2020 doa maiatzaren 4a. banakako probak 2021/( gizonezkoena eta emakumezkoena), herrialde batek bi kirolari, eta proba berbera, biek dauzkate batean sailkatu behar du top16.
  • BikoitzEspainiako kanpo dago: aukerak bikote bikoitzak sailkatzea.

Sailkapen-prozesua amaitu

Saskibaloia * * * (2 plaza)

2 plaza:

  • Saskibaloia:Plaza masculino.1 taldea

  • Saskibaloia: Emakumezkoen taldea: plaza 1

emakumezkoen eta gizonezkoen taldeak 12 12 eta gehienez ere 1, herrialde eta sexuaren arabera;

  • Gizonezkoen:
    • C. Mundu 2019 (Txina 31 agosto-15 iraila 2019): 7 plaza horietako, europarako 2 (2 sailkatutako onena)
      • 16 Plaza 2020ko Preolímpicos ere emango dira
    • Preolímpicos 2020 (data eta lekuak zehazteko arabera taldeek osatzen dute): 4 plaza, 1 olinpiadaren aurrekoa.
      • Honela sailkatzen dira Preolímpicos egiteko 16 plaza, eta Kontinenteko k. k. 2019 Mundu 8 plaza 2017 (Europa 2). Espainia eta Serbia, Eslovenia ondoren Europako 3. k. 2017. Plazak aginduaren bidez esleitzen dira arabera hainbat lehiaketei, lehenik eta gero Mundu sailkapenak.
  • Emakumezkoen:
    • C. Mundu 2018 (Espainia, 22-30 iraila 2019): plaza 1 irabazleari. (Estatu Batuak).
    • Preolímpicos 2020 (otsailaren 6-9 eta belgrad-2020): 10 plaza, 2 fasetan egingo da, 2021 a. 1. fasea-ekipoetarako Asia-oceanía, amerika eta África (parte hartzen ez duen Europa). 2. fasean 6 talde C. Europa 2019 (Letonia eta Serbia, uztailaren 27 junio-7 2019) 10 ekipo elkartu dira beste kontinente egiteko txapelketak non 2-3 sailkatzen dira, 4. (Talde eta diren oraindik zehaztu gabe)

3x3

3x3

gizonezkoen eta emakumezkoen; gehienez, 1 8 ekipoz eta 8, herrialde eta sexuaren arabera.Sailkapen-prozesua bera da; gizon eta emakumeentzat

  • Azaroaren 1a 4 plaza Munduko Sailkapenean 2019: sexuaren arabera (4 + 4 emakumezkoen eta gizonezkoen)
  • 2020 Olinpiadaren aurrekoa (burutuko da India martxoaren 18-22): 3 plaza sexuaren arabera (3 + 3 emakumezkoen eta gizonezkoen).
    • 20 Taldek lehiatuko dira sexuaren arabera: antolatzailea Olinpiadaren Aurrekoa (1), c-aren jj.oo.etan dominak Mundu 2019 (3) eta ekipoak garraiatzen direnean, 1. Hasieran, azaroa 2019 ranking-16 gizonezkoen taldeak geratu da duten Mongolia, Polonia, Brasil, eta espainiako kokatuta, Turkia.
  • Azken olinpiadaren aurrekoa 2020 (Irizpide Unibertsaltasuna) (data eta lekuak zehazteko arabera taldeek osatzen dute): plaza 1, sexuaren arabera (1 + 3 emakumezkoen gizonezkoen).
    • Lehiatuko dira 6 ekipo sexuaren arabera: antolatzailea Olinpiadaren Aurrekoa (1), eta 5 ekipoak ranking 1 azaroa 2019.

Sailkapen-prozesua amaitu

Eskubaloia * * * (2 plaza)

2 plaza:

  • Eskubaloia:Plaza masculino.1 taldea

  • Eskubaloia: Emakumezkoen taldea: plaza 1

Eskubaloia

emakumezkoen eta gizonezkoen taldeak 12 12 eta gehienez ere 1 herrialdearen arabera;

Esleitzen dira 12 plaza, berriz, honako irizpide hauek aplikatuz:

  • Munduko txapelketak emango 2019: plaza Batzuk eta 6 plaza zuzeneko olinpikoa txapelduna azken Txapelketak kalifikazio olinpikoa
    • Gizonezkoen munduko txapelketa: Danimarka eta norvegia, frantzia, lehen 6 2019: txapeldun: Alemania, suedia, Kroazia eta espainiako
    • Emakumezkoen munduko txapelketa: 2019 (azaroaren 30 abenduaren 15era arte, Kumamoto, japonia)
  • Kontinenteko 2020: txapelketak txapeldunen zuzeneko plaza lortuko.

Txapelduna da, aldi berean, bada bat kontinentala munduko txapelduna) zuzeneko plaza lortuko du hori txapeldunorde izan zen Tokioko kontinentala

Kontinentalak ere 6 plaza kalifikazio olinpikoa. txapelketak emango plaza-kopurua, bakoitzaren kontinentala izangaiek onenaren emaitza kontinente bakoitza herrialde munduko da logikoena europara esleitzen zaizkion 2 plaza.

  • Europa 2020 Zirkuituko gizonezkoen (9-26 Austria/Norvegia/urtarrilaren Suedia)
  • Europako Zirkuituko emakumezkoen 2018 (abenduaren 4-20, danimarka/Norvegia)
  • Azken txapelketa jokatuko dira, kalifikazio Olinpikoa 2020: 12 herrialdetako hiru taldetan prest 4 taldeak; talde bakoitzaren lehenengo bi urteetan honela sailkatzen Tokioko egiteko (6 plaza guztira).

Emakumezkoen Eskubaloian, espainia izango da i. taldea, Suedia, Senegal eta Argentina. Hori batera i. taldeko Olinpiadaren Aurreko Txapelketa egingo da Lliria (Valentzia), martxoaren 20tik 22rageroratu da 2021 a

Sailkapen-prozesua amaitu

Beisbola (aukerarik gabe ekipamendu bietan sailkapena)

Aukerarik gabe, harik eta beisboleko Softbola sailkapena

Beisbola

6 ekipo (gizonezkoen 6); gehienez, 1, herrialdearen arabera

Beisbola
  • Kalifikazio Olinpikoa txapelketa 2019: 2 lanpostu.
    • Txapelketa sartzen 12 talde munduko sailkapenean (Espainia ez da barne)
  • Europako olinpiadaren aurrekoa – África 2019 (irailaren 23ra, Parma, Bolonia/16 Italia): lanpostu 1.
    • Badituzte, hori lehenengo 5 zir.ren 2019 eta Europako olinpiadaren aurrekoa txapelduna África.
  • Munduko olinpiadaren aurreko finala 2020 (datak, izendatu beharreko Taipei): plaza 1
    • Badituzte, txapelketako 6 ekipo finalista izan delarik. 3. sailkatua, eta finalista europeo-africano Olinpiadaren Aurrekoa, olinpiadaren aurreko 2 txapelduna 2019 Ozeania Asia 2019 eta sailkatutako onenak.
  • Gainerako plazan ematen da estatu batuetako Olinpiadaren Aurrekoa diren data berdinak europeo-africano

Softbola

Softbola
  1. ekipoak (emakumezkoen 6); gehienez, 1, herrialdearen arabera
  • C. Mundu 2018 (Japonia, 2-12 abuztua 2018): lanpostu 1. (Estatu Batuak).
  • Europako olinpiadaren aurrekoa – África (15-29 Utrech, uztailaren (herbehereak): lanpostu 1.
  • Hori lortzen, Europako olinpiadaren aurrekoa lehendabiziko sei finalista C. África osagarriaren 2019 eta 2 ale).
  • Gainerako plazak ematen dira Preolímpicos asian eta amerikar europeo-africano data berdinak dira

Prozesua amaitu da, Espainiako plaza gabe

Boxeoa * * * (4 lanpostu)

4 plaza

  • Gabriel Escobar (-52kg)
  • José Quiles (-57kg)
  • Emanuel Reyes (-91 kg)
  • Gazi Jalidov (-81 kg)

Boxeoa

286 plaza (186 gizonen eta emakumeen 100) gehienez ere, herrialde bakoitzeko plaza 1, pisu-kategoria eta sexuaren arabera (13 kirolariak: 8 gizon eta 5 emakume).Plaza, kirolaria esleitzen zaio.

  • Ibaietako olinpiadaren aurrekoa (martxoaren 13-23 2020, Londres). Bertan amaitu gabe. oraindik 2021 berresleitzeko ekitaldia amaitu.
  • Munduko olinpiadaren aurrekoa. oraindik 2021 berriz esleitzea

Sailkapen-prozesua amaitu

Txirrindularitza * * * (14 plaza)
Eskrima * * * (1 plaza)

plaza 1

Carlos Llavador Florete-finala:

212 parte-hartzaile guztira (106 106 gizon eta emakumeen) Gehienez Ere, herrialde bakoitzeko 18 kirolari (horietatik 9 dira gizonezkoak eta 9 emakumek)

Esgrima
  • Antolatzailea: Japonia herrialde aseguratu ditu gutxienez 8 parte-hartzaile izaten du batzorde nazionala japoniar zehazten den horrek 8 plaza horiek Ez dira erabiliko, sexuaren, guztira 8 plaza baizik.
  • Taldekako proba(Herriko plaza):Arma bakoitzean ematen dira 8 plaza ranking-aren bidez olinpikoa (apirilaren 3a 2019 – apirilaren 4a 2020)
    • Arlo hauetan banatuta daude:
      • lehenengo 4 ranking-aren olinpikoa
      • Sailkapenik onenaren herrialde ranking-ean, kontinente bakoitza (Europa, Asia-oceanía, amerika eta África) eta horien artean 5 16ra lanpostuak betetzen dituzten Ranking-aren Olinpikoa).

  • Banakako proba(Kirolariarentzat Plaza)
    • 24 plaza parte hartzen duten heldulekuak. izan ere, herrialde taldekako sailkatzea 8 proba egiteko, hiru plaza izango bere heldulekuak, proban ere parte hartu ahal izango dute.
    • 6 plaza ranking-aren bidez banakako olinpikoa (apirilaren 3a 2019 – apirilaren 4a 2020). honela Esleitzen dira:
      • europarako 2
      • 2 Asia-oceanía
      • 1 ameriketarako
      • 1 África.
  • Preolímpicos Kontinentalak (apirilaren 15-26 2020).Arma bakoitzean jokatuko da 1 (1) emango diren olinpiadaren aurrekoa. Lanpostu honi ez duen aukera bakar bat duten herrialde ordezkari baten bidez. Plazak aurreko irizpideak Tokioko baterako sailkatua proba egiteko; izan ere, ez dira banakako herrialdeari. Uko eginez gero reasignarse beharko luke prozesuaren amaieran.

Europako olinpiadaren aurreko du madrilen egingo da, eta otrogará banakako ikuskizun bakoitzeko plaza bat. preolímpicos kontinentalak 17tik 18ra jokatuko dira 2021 eko apirilaren

Sailkapen-prozesua amaitu

Futbol * * * (1 plaza)

Lortu duten ekipoak, plazan Espainia:

  • Gizonezkoen taldeak: plaza 1
Futbola

Gizonak:16:3 África (EGY-CIV-RSA), 3 Asia (SAU-AUS-KOR), 2 iparraldeko eta erdialdeko Amerika (erabakiko da martxoaren 18/30 2021), 2 hego amerika (BRA-ARG), 1 Ozeania (NZL), 4 Europa (GER –ESP– ROM – FRANTZIA), 1 Anfitrioia (Japonia).

Adina jokalari soilik hartzen dute parte 24 urtetik beherakoen jokalari, 3, adin-mugarik gabe. pandemiari aurre egiteko dira. hori Dela eta, zabaldu egin da urtebete parte hartzeko adina JJOO 2021 (sub-25).

Emakumeak:12 selekzioakIpar amerikako África: 2 + 2 + 1 + 3 + 2 + 1 Ozeania Asia hego amerikako Europako + Anfitrioia (Japonia). europako 3 plaza lortzen dira munduko txapelketan, 2019 (frantzia, ekainak 7 – uztailaren 7an, 2019).

Emakumezkoen taldearen ez du dutenak ere sailka daitezke

Sailkapen-prozesua amaitu

Gimnasia * * * (3 plaza)

Lortu duten ekipoak, plazan Espainia:

3 plaza:

Gimnasia artistikoko Emakumezkoen taldea:

  • Roxanna Txopa
  • Alba Petisco
  • Laura Bechdeju
  • Marina Gonzalez

Gimnasia artistikoko Gizonezkoen Taldeak:

  • Nestor Abad
  • Zilarrezko Joel
  • Thierno Boubacar
  • Mir Nicolau

Rayderley Zapata-ko banakako proba.

* Ekipoen sailkapena parte hartzeko aukera emateko banakako probak

Artistikoa

  • Taldea:ekipoetarako 24 plaza (12 gizonezkoen eta emakumezkoen 12), gehienez, 4 gimnastak taldeko.Herrialde esleitzen da plaza
    Artistikoa
    • Munduko txapelketa, Dohako 2018 lehen 3
    • Munduko Zirkuituko 2019 (urriaren 4-13, Alemania), 9 lehen taldeek, gizonezkoak eta emakumezkoak gabe, dagoeneko sailkatuta dauden 3 ekipoak.
  • Indibiduala:192 parte-hartzaile (96 postu, gizonezkoen eta emakumezkoen 96), barne plaza duten ekipoen osagaiak sartzen dira (48 gizon eta emakume 48).Plaza, kirolaria esleitzen zaio (2. irizpidea izan ezik)
    • Mundu 2019 (Alemania, 4-13 urria): 12 lehen gizon eta emakume lehenengo 20 (dagoeneko sailkatuta ez dauden ekipoak), eta kirol-tresnen finala all around jj.oo.etan dominak (18 gizonezkoak. 12 emakumeri eta sailkatuta ez dauden lehen)
    • World Cup Series all around, 3 primeros (3 hombres y 3 mujeres).Toki-autonomia erkidegorako
    • World Cup Series, txapeldunen 2019-2020-2021 plazan (6 gizon eta 4 emakume)
    • Kontinenteko txapelketak (gehienez, 18 gimnastak, horietatik 9 dira gizonezkoak eta 9 emakumek)
      • Emakumezkoen europako zirkuitua -pendiente CIO- bidez baieztatu.
      • Gizonezkoen europako baieztatu du CIO- -pendiente Zirkuituko lineakoa.
  • World Cup Series epea (Ranking-A) itxi egiten da 2021 ekainean

Erritmikoa

  • Indibiduala:parte hartzen duten 24 (soilik emakumeei zuzendua); gehienez, 2. Plazak, kirolaria ez den herrialdeari esleitzen zaizkio, lehenengo bi urteetan kirolariari buruzko irizpideak eta gero.
    Gimnasia erritmikoa
    • Mundu 2019 (Azerbaijan, Irailaren 16-22) (gehienez, 2 gimnastak herrialdearen arabera), lehenengo 16
    • lehen 3 World Cup Series ranking-aren 2021
    • Kontinenteko txapelketak baieztatu du, 5 plaza CIO- -pendientes
      • Plaza, 1 Zirkuitua lineakoa.
  • Taldea:14 taldek (emakumezkoen bakarrik); gehienez, 1. Plaza esleitzen da (ez, kirolaria
    • Mundu 2018, lehen 3
    • Mundu 2019 (Azerbaijan), Irailaren 16-22), lehen 5
    • Kontinenteko txapelketak baieztatu du, 5 plaza CIO- -pendientes
    • Plaza, 1 Zirkuitua lineakoa.
    • 1 herrialde anfitrioia

Tranpolin

  • Banakako:32 parte-hartzaileak (14-16 gizonezkoen eta emakumezkoen 14-16 plaza plaza); gehienez4 herrialdearen arabera (2 gizon eta 2 emakume) plaza esleitzen da (ez, kirolaria
    Abiapuntua
    • Mundu 2019 (Tokio, 28 Nov.-1 Abe.), herrialdearen arabera, hori dela eta, gehienez, 1 lehenbiziko 8 gimnasta gera daitezke, lanpostu hutsak bidez reasignarán ranking)
    • Kontinenteko txapelketak zehaztu gabe dago, 5 lanpostu, HAUTATUTAKO bidez bada sailkatuta dago reasignarán da herrialdea jada ranking bidez
      • Plaza, 1 Zirkuitua lineakoa.
    • Ranking-a World Cup Series (2019-2020-2021) gainerako plazak osatu arte, 14
    • lanpostu 1 herrialde anfitrioia
Golfa (4 lanpostu)

4 plaza:

Jon Rahm

Adriá Arnaus

Carlota Ciganda

Azahara Muñoz

120 parte-hartzaileak (gizonen eta emakumeen 60 60); gehienez 8 ordukoa izango da, herrialdearen arabera (4 gizon. eta 4 emakume) kirolariarentzat Plaza.

Golfa

Ranking-a olinpikoa (2021 Ekainaren). Lehen 15 artean oaren kirolari 4 arte, herrialde eta sexuaren arabera Ez daudenak, herrialde inguruabar horiek 2 aginduz arte Ranking 60.

Europako Halterofilia txapelketa, * * * (4 plaza)

plaza 1:

  • Lidia Valentin (-87 kg)
  • Andrés E. Mata (-81 kg)
  • David Sánchez (-73 kg)
  • Marcos Ruiz (-109 kg)

196 parte-hartzaileak (98 gizonen eta emakumeen 98); gehienez 8 herrialdearen arabera (4 gizon. eta 4 emakume); gehienez, 1 pisu Plaza kirolariarentzat izendatuak.

Rio aldatu diren pisu-kategoria dagokionez, gizonentzat eta emakumeentzat 7 7 finkatuz

  • Ranking araberako sailkapena: sailkapena, puntuazio-azaroaren 1etik aurrera 2018ko apirilaren 30ean 2021. Urriaren 1etik 2020 eta 2021 eko apirilaren 30a lehiaketak egingo dira. Espainiari coronavirus bidez bakarrik ezeztatu lehiaketa garrantzitsuena da denbora-tarte horretan, europako Txapelketa (2021 apirilaren)
  • Kontratatuen plazetarako diren ekitaldietan parte hartzea Hautagarrien Ranking-aren bidez IWF Absolutua (maila urrea, zilarra eta brontzea) Sailkapen-aldian, hauek ere behar dira:
    • Parte-hartzea, gutxienez, sei (6) gertaerak hautagaiak
    • Gutxienez parte hartzea (1) dirulaguntzaren xede izan daitekeen gertaera hiru 3 zergaldiak:
      • Apirilaren 1etik 30era 1: aldia Azaroa 2018 2019
      • Maiatzaren 31n 2019 Urriaren 1etik 2: aldia 2019
      • 3: Aldia A) Azaroaren 1Etik Apirilaren 30era 2020 eta 2019 B) urriaren 1etik 2020ko 2021 apirilaren 30ean.
      • Gutxienez parte hartzea (1) Maila gertaera Urrezko gehi bat (1) Urrea, Zilarra Mailan edo maila.

Dopinaren aurkako Politika mugak: Zein herrialde sartzen diren dopinaren aurkako politika bakarrik sailkatu ahal izango 2 altxatzaileak (1 gizon eta emakume 1). Duten herrialdeetatik 2008Ko pekingo sailkapen-aldia izan amaitu arte Tokio 2020, 10-20 emaitzak sailkatu ahal izango kontrako 4 altxatzaileak (2 gizon eta 2 emakume) eta 10 baino gutxiago izan duten kontrako emaitzak sailkatu ahal izango gehienez ere 6 altxatzaileak (3 gizonezkoak eta emakumeak 3).

Hipika * * * (6 plaza)

6 plaza:

Heziera Klasikoa:

* * Ekipoa (3 binomio):

  • Beatriz Ferrer- Salat Alejandro Gaztela
  • Juan Pablo Matute
  • Larria Jesús Epaimahaia

* * banakako 3 plaza

* * Toki-kopurua adierazten duten kirolariek sailkapena lortu dute.

Banakako jauzien:

  • Eduardo Álvarez

Lehiaketaren banakako:

  • Francisco Gaviño

Heziera Klasikoa(3 PLAZA ETA EKIPO-1 LORTUTAKO BANAKAKO)

binomioen berreturen 60 (hiru plaza el país antolatzailea); gehienez 3. Plazak, kirolaria ez den herrialdeari esleitzen zaizkio

Hipika, heziera
  • Taldekako:10 Ekipo (40 kirolari)
    • 1 Herrialde antolatzailea
    • Hiru talde onenak jokoen 2018ko Munduko Egiten du martxan aebn. (Espainia plaza lortu dagoeneko)
    • Europako txapelketako onenak 2019 (Herbehereak, Abuztuaren 1-4) kanpo geratzen dira dagoeneko sailkatuta dauden herrialde

  • Banakako proba:20 kirolari gain sailkatutako ekipo-proba egiteko 40 gehiago.
    • Ranking-aren IEF eta 4. preolímpicos txapelketak 16 onenak
      • Europako Olinpiadaren Aurrekoa
    • 2020Ko abenduaren ranking-taulan argitaratu behar da

Jauzi

zaldizko 75 (4 plaza herrialde antolatzailea),gehienez 3. Plazak, kirolaria ez den herrialdeari esleitzen zaizkio

Hipikako jauzi
  • Taldekako:15 Ekipoak (45 eta 60 kirolari)
  • 1 Herrialde antolatzailea
  • Sailkatutako 5 jokoen 2018ko Munduko Osoko aebn
  • Europako txapelketako 3 onenak (belgika, 19-22 iraila), kanpo geratzen dira dagoeneko sailkatuta dauden herrialde
  • 2 Emaitza onenak izan ezik, dagoeneko sailkatuta dauden herrialde Pan-Americanos txapelketako 2019
  • 2/Ozeania Asia Hego-olinpiadaren aurrekoa
  • 1/Erdialdeko Asia ekialdeko europako olinpiadaren aurrekoa
  • 1-preolímpicos África Ekialde Ertaineko/

  • Banakako proba:Zehaztu gabe, 15 eta 20 kirolari
    • Jokoen onenak Panamericanos 6
    • 1/Ozeania Asia Hego-olinpiadaren aurrekoa
    • 8: 00Etatik 13: ranking-aren olinpikoa, herrialde taldekako dagoeneko sailkatuta dauden onenak kenduz.
    • Ranking-2021 ekainaren 21ean ixten da
  • Lehiaketa osoa

    zaldizko 65 (4 plaza herrialde antolatzailea), gehienez 3. Plazak, kirolaria ez den herrialdeari esleitzen zaizkio

    Hipika lehiaketa osoa

    Taldekako:11 Taldek (44 kirolari)

    • 1 Herrialde antolatzailea

    • Jokoen 2018ko Munduko Osoko 6 onenak aebn

    • Europako txapelketako 2 onenak 2019 (Alemania, irailaren 21 Agosto-1) kanpo geratzen dira dagoeneko sailkatuta dauden herrialde

    • sailkapenik onenaren 1 txapelketako, dagoeneko sailkatuta dauden herrialde Pan-Americanos 2019

    • 1/Ozeania Asia Hego-olinpiadaren aurrekoa África/

  • Banakako proba:Zehaztu gabe 21 ranking-titulurik ez duten kirolari IEF taldekako sailkapenean.
    • Ranking-aren itxiera erabakiaren zain dago ixteko du F.I.

Sailkapen-prozesua amaitu

Hockeyko * * * (2 plaza)

2 plaza: gizonezkoen eta emakumezkoen Ekipoak

gizonezkoen eta emakumezkoen eta gizonezkoen taldeak 12 12 eta gehienez ere 1; emakumezkoak herrialdearen arabera

Hockeya

Gizonak:

  • Europako txapelketa, 2019 (Belgika abuztuaren 15etik 25era), txapeldun sailkatzen du (lanpostu bat, txapelketa bakoitzaren kontinentala)
  • 2019 Olinpiadaren aurrekoa, urriaren 25-26 (Valentzia), ESP-FRA a 2 partida (irabazi duen taldeak plaza 2)
  • Japonia du plaza asiako txapelduna izatea

Emakumeak:

  • Europako txapelketa, 2019 (Belgika abuztuaren 15etik 25era), txapeldun sailkatzen du (lanpostu bat, txapelketa bakoitzaren kontinentala)
  • 2019 Olinpiadaren aurrekoa, urriaren 25-26 (Valentzia), ESP-KOR a 2 partida (irabazi duen taldeak plaza 2)
  • Japonia du plaza asiako txapelduna izatea
Judoa * * * (7 plaza)

7 laguntzetat:

  • Julia Figueroa (-48Kg)
  • Ana Pérez Box (-52Kg)
  • Txabola Cristina Pérez (-63Kg)
  • María Bernabeu Estadiotik Avomo (-70Kg)
  • Francisco Garrigós Rosa (-60Kg)
  • Alberto Gaitari Martín (-66Kg)
  • Nokoloz Sherazadishvili (-90Kg)

386 kirolari (186 gizonen eta emakumeen 186); gehienez ere, herrialde bakoitzeko 14 (7 gizon eta 7 emakumezko), 1, herrialde eta kirolari-ko banakako proba.Kirolariarentzat plaza

Judoa

Tokion berri bat gehitzen da, proba: Talde Mistoak: 3 neska eta mutil 3, baldin eta banaka sailkatuta. Neska (-57kg, -70kg, + 70kg) mutil (-73kg, -90kg, + 90kg)

  • 15 plaza Ranking-kategoriaren arabera. 7 mutiletan; 7 olinpikoa neska, eta 1 mistoa
  • Maiatzaren 25ean hasi eta amaitzen da, eta maiatzaren ranking-2018 2020.28 2021 ekainaren 24
  • Ranking olinpikoa: denboraldiko emaitza hobeak egiteko 6 (2 denboraldi 18-19 eta 19-20) puntuak 1. denboraldia banatzen dira 2, bigarren zatitzen ez.
  • Balio lehiaketak sailkapena:
    • Mundu 2018 eta 2019 (abuztuaren, japonia) 2000 puntu (1)
    • Europako jokoak ekainaren 22tik 25era (Minsk, Bielorrusia) 700 puntu (1)
    • Gran Slam (5) 1.000 puntu (1)
    • Abenduaren masterrak 13-15, txina 1800 puntu (1)
    • Gran Prix Izenekoa (10) 700 puntu (1)
    • Opens:100 puntu (1)
Karatea * * * (2 plaza)

2 lanpostu katak:

  • Sandra Sánchez Jaime
  • Damián Quinterok Capdevila

kirolari 80 (40 gizon eta 40mujeres); gehienez ere, herrialde bakoitzeko 8 (4 gizon. eta 4 emakume), 1, herrialde eta kirolari proba.Kirolariarentzat plaza

Karatea kata
Karatea kumite
  • Munduko sailkapenean lehen lau maiatza baino lehen, itxi, proba bakoitzeko:
  • 3 Plaza proba 2021: olinpiadaren aurrekoa (11, ekainaren 12an eta 13an, paris, frantzia)
  • Gertaerak kontinentalak eta gonbidapena: 2 plaza proba.
  • lanpostu 1 Japonia proba bakoitzean.

Sailkapen-prozesua amaitu

Borroka

288 kirolari (192 gizon eta 96 emakume) 16 pisu; gehienez herrialde bakoitzeko 18 (12 gizon eta 6 emakume), kirolari 1, herrialde eta plazak, kirolaria ez den herrialdeari esleitzen zaizkio.

Borroka
  • Munduko txapelketa 2019 (14-22, Astana irailaren, kazakhstan): 6 plaza.
  • Preolímpicos kontinentalak: (18-21de 2021 martxoaren, budapesten (hungaria),) 2 plaza pisua.
  • Munduko olinpiadaren aurrekoa: (29-02 2021 eko apirilaren Sofía, Bulgaria) 2 plaza pisua.
  • lanpostu 1 Japonia proba bakoitzean.
  • 5 plaza gonbidapena.
Mendi eta eskalada * * * (1 plaza)

Kirolari/ekipo plaza lortu duten nominala edo Espainiako plazan

  • plaza bat: Alberto Ginés López

40 lagunetik (20 gizon eta 20 emakume); gehienez, 4 kirolari herrialdearen arabera (2 gizon eta 2 emakume).Kirolariarentzat plaza

Eskalada
  • Mundu 2019 (Abuztuaren 11-22, japonia): 6 lehen sailkatuei (gizonak eta emakumeak)
  • 2019 Olinpiadaren aurrekoa (Abenduaren 28 Noviembre-1, Frantzia): 6 lehen sailkatuei (gizonak eta emakumeak)
  • Ctos. Kontinentalak/Zirkuituko lineakoa. Europa 2020 (16 - 18 apirila, errusia) txapeldun (gizonezkoena eta emakumezkoena)
  • lanpostu 1 Japonia (gizonak eta emakumeak)
  • wild cardeko plaza 1 (gizonak eta emakumeak)

PROZESU ITXIA.

Igeriketa * * * (25 plaza)

15 plaza:

Emakumezkoen ekipoak

  • Laura Ester
  • Marta Bach
  • Anna Espar
  • Beatriz Ortiz
  • Roser Tarragó
  • Elena Ruizek
  • Argi Espar
  • Pilar Peña
  • Judith Forca
  • Irena Gonzalez
  • Maica García
  • Paula Leiton
  • Elena Sanchez.

Gizonezkoen water-polo

  • Daniel López
  • Alberto Munarriz
  • Alvaro Granados
  • Miguel De Toro
  • Bernat Sanahujak
  • Marc Larumbe
  • Martin Famera
  • Francisco Fernandez
  • Roger Tahull
  • Felipe Perrone
  • Mallarach Blai
  • Alejandro Busto
  • Unai Aguirre

Duo Igeriketa Artistikoa

  • Ona Carbonell
  • Berta Ferreras
  • Meritxell Gehiago
  • Leundu Ozhogina
  • Paula Ramirez
  • Sara Saldaña
  • Iris Tió
  • Blanca Toledano
  • Conesa apirilaren (R)

Alberto Martínez eta Paula RuizUr Irekietako, 10 kilometroetan.

Jessica Vall100 eta 200 bular-igeriketa

Hugo González100 eta 200 estilo bizkarra

Mireia Belmonte, 1500. urtera libreak, 800 librea eta 400 estiloak

Zamorako África etan 200 bizkarra eta 200 estiloak

Nicolás García200 bizkarra

Jimena Pérez, 1500. urtera librea eta 800 librea

Joan Lluis Ponsestilo 400

Marina García200 bular-igeriketa

Lidón Muñoz50 libreak

Estilo 4x100 txanda(Mireia Belmonte, Jessica, Lidón Muñoz eta afrika Vall Zamorako)

Nicolás García Boissier3m tranpolin

Alberto Arévalo Arcóntranpolin 3m

Igeriketa Purua:

878 parte-hartzaileak; gehienez ere, 56 kirolari herrialdearen arabera (28 gizonen eta emakumeen 28) dira, eta, ondoren, kirolariarentzat dira txandatzeko behar izan ezik.

Igeriketa
  • Banakako proba:
    • Gutxieneko marka abenduaren 1etik ekainaren 27ra 2021/2019.
  • Txandak:16 ekipoak:
    • lehenengo 12 munduko 2019 (korea, 12-19 uztaila)
    • hasieran, ez daude sailkatuta eta munduko sailkapenean 4., martxoaren 1etik maiatzaren 31ra bitartean, 2021/2019

Ur irekietako:

Igeriketa, ur zabalak

50 parte-hartzaile izaten dira (25 emakume eta gizonen 25); gehienez, 4 kirolari herrialdearen arabera (2 gizon eta 2 emakume).Kirolariarentzat plaza

  • lehen 10 sexu bakoitzeko munduko 2019 (Korea 12-19, uztailaren), gehienez, 2 igerilariak herrialdearen arabera
  • 15 plaza sexu-2021 olinpiadaren aurrekoa (Fukuoka maiatzaren 29-30), dagoeneko sailkatuta dauden herrialde izan ezik.(BALIOGABETUA)

Jauzi:

136 parte-hartzaileak (68 gizonen eta emakumeen 68); gehienez 16 kirolari herrialdearen arabera (8 gizon eta 8 mujeres) plazak, kirolaria ez den herrialdeari esleitzen zaizkio.

Igeriketa, jauziak
  • Banakako proba:3 eta 10 metro(34 proba bakoitzeko jauzilari eta sexuaren arabera)
    • 2 plaza 2019 Munduko (korea, 12-19 uztaila)
    • 5 plaza munduko kopa, apirilaren 18-23 2021 (Tokion Girotua)(BALIOGABETUA)
    • 18 plaza, munduko kopako diren Semifinalistak 2021
  • Sinkronizatu proba3 eta 10 metroko tartea:(8 talde)
  • plaza 1, japonia herrialde anfitrioia
  • 3 plaza, Munduko 2019 (korea, 12-19 uztaila)
  • munduko kopako 2021/4 plaza

Water-poloa:

gizonezkoen eta emakumezkoen 10 km-ko jokalari 11, 12 ekipoak; gehienez, 1, herrialdearen arabera

Waterpoloa
  • Emakumezkoen kategoria:
    • plaza 1 Mundu Ligako 2019
    • Munduko Txapelduna plaza 1 (korea, 12-19 uztaila)
    • 5 plaza kontinenteko Txapeldunen 2020
    • 2 plaza munduko olinpiadaren aurrekoa 2020
    • plaza 1 Herrialde Anfitrioia (Japonia)
  • Gizonezkoen kategoria:
    • plaza 1, japonia herrialde anfitrioia
    • plaza 1 munduko ligako txapelduna 2019
    • 2 plaza 2019 Munduko (korea, 12-19 uztaila)
    • 5 plaza kontinenteko Txapeldunen 2020.
    • 3 plaza munduko olinpiadaren aurrekoa 2020

Igeriketa Artistikoa:

104 parte-hartzaileak (emakumeak); gehienez 8 kirolari herrialdearen arabera (8 mujeres): talde 1 eta 1 duo-a. Plazak, kirolaria ez den herrialdeari esleitzen zaizkio

'Igeriketa
  • Taldekako:10 ekipo
  • 5 plaza kontinenteko Txapeldunen 2020 (salbu eta Asia du plaza plaza arduratzen da Japonia)
  • 2 plaza munduko txapelketa (korea, 12-19 uztaila)
  • 3 lanpostu, Tokio Olinpiadaren Aurrekoa martxoaren 4tik 7ra 2021(BALIOGABETUA)
  • Binakako proba:24 duoak
  • 5 plaza kontinenteko Txapeldunen
  • 10 plaza taldeek proba egiteko ekipoak.
  • Gainerako plazak (7) osatu arte, 2021/olinpiadaren aurrekoa 22 duoak
Patinaje * * * (3 plaza)

3 plaza:

  • Julia BenedettiPark-en
  • Jaime MateuPark-en
  • Daniel LeónPark-en

Skateboarding-i (espezialitateari saio olinpikoa da Tokio).

Skate

80 partehartzaile (40 gizon eta 40 emakume) 40 40 Street; gehienez 12 herrialde Park eta kirolari (6 gizon eta 6 emakume) kirolariarentzat Plaza.

Park

  • lehen 3 zir.ren 2021 Mundu
  • lehen 16 ranking olinpikoa (urtarrilaren 1etik maiatzaren 31ko 2019 2021)
  • lanpostu 1 herrialde anfitrioia.

Street

  • lehen 3 zir.ren 2021 Mundu
  • lehen 16 ranking olinpikoa (urtarrilaren 1etik maiatzaren 31ko 2019 2021)
  • lanpostu 1 herrialde anfitrioia.
Pentatloi Modernoko (1 plaza)

plaza bat:

Aleix Heredia

72 (36 gizon eta 36 emakume); gehienez, 4 kirolari herrialdearen arabera (2 gizon eta 2 emakume) kirolariarentzat Plaza

Pentatloi modernoko
  • Munduko Kopako Finala 2019 (Ekainaren 26-30 Tokio, japonia) plaza 1, sexuaren arabera
  • Europako Zirkuituko 2019 (5-11, Abuztuaren Bath, ingalaterra), 8 plaza sexuaren arabera (gehienez, 1, herrialdearen arabera)
  • Munduko txapelketa 2019 (2-11, Budapest, hungaria Irailaren), 3 plaza sexua
  • Munduko txapelketa 2021 (ekainaren 7 eta 13, Minsk, Bielorrusia), 3 plaza sexuaren arabera.
  • Munduko sailkapenean olinpikoa 2021-ekainak 14, 6 plaza sexuaren arabera
Piraguismoa * * * (11 plaza)

11 plaza

Ur Lasaietakoa: 7plaza

K4-500

  • -Saúl Craviotto

  • -Carlos Arévalo

  • -Marcus C. Walz

  • -Rodrigo Germade

K1-200 Carlos Arévalo.

K2-1000

  • -Francisco Cubelos

  • -Íñigo Peña

C2-1000:

  • Pablo Martínez
  • Cayetano garcía de la Borbolla

K1-200 Teresa Portela, Piraguistak.

Isabel Contreras K1-500.

C1-200 Antía Jacome.

Slalom:4

plaza

  • C1. Ander Elosegui
  • C1. Nuria Vilarrubla
  • K1 David Llorente.
  • K1 Maialen Chourraut.

  • Slalom
Piraguismo Slaloma

82 parte-hartzaileak (41 gizon eta 41 emakume); gehienez, 4 kirolari herrialdearen arabera (2 gizon eta 2 emakume), 1 itsasontzian. Plazak, kirolaria ez den herrialdeari esleitzen zaizkio proba

    • Munduko txapelketa 2019 (Irailaren 24-29, espainia)C1-lehen 11 eta 18 K1-en
    • Europako zirkuituko 2021 (6-9 Ivrea, maiatzaren, Italia), proba bakoitzeko plaza 1. Espainiako taldeak ez du aukera gehiago lortzeko plaza lortu duen plaza-kopuru maximoa.
  • Ur Lasaietakoa
Piraguismoa Ur Lasaietakoa

248 parte-hartzaileak (123 gizon eta emakume eta 2 123 izendatu behar ditu); gehienez, 18 kirolari herrialdearen arabera (horietatik 9 dira gizonezkoak eta 9 emakumek) itsasontzian. 1. Plazak den herrialdeari esleitzen zaizkio, kirolaria ez

    • Munduko txapelketa 2019 (21-25 Abuztua, hungaria) Probaren arabera artean, 5. eta 10. postuak. Única sailkatzeko aukera ematen duen K4 parte hartu ahal izateko proba guztietan olinpikoak.
    • Europako sailkapena 2021 (12-3, Szeged Maiatzaren, hungaria) Probaren arabera, 1-4 plaza K4 izan ezik.
    • Munduko kopako proba 2021 (19-23 Barnaul-PLANIFIKAZIORAKO JARRAIBIDEAK ONETSI DIRA, maiatzaren,) 6 plaza, 3 ordu eta 3 M-ko banakako proba.
Arraunketa * * * (3 plaza)

Bi emakumezkoen gabe (W2-):

  • Aina Cid
  • Virginia Díaz

Scull erako gizonezkoen bikoitza arina (LM2x):

  • Manel Balastegui
  • Caetano Xosé Hortan

Bi gizonezkoen gabe (M2-):

  • Javier García
  • Jaime Canalejo

526 parte-hartzaileak (263 gizonen eta emakumeen 263); gehienez 48 kirolari herrialdearen arabera (24 gizonezko eta 24 emakumezko) 1 itsasontzian den herrialdeari esleitzen zaizkio, kirolaria ez plazak.

Arraunketa
  • Munduko txapelketa 2019 (Irailaren 25 Agosto-1, Austria)
  • Europako sailkapena 2021 (apirilaren 5-7, Varese ITALIA). 2 lanpostu M1x, 2 lanpostu LM2x, 2 lanpostu W1x, 2 lanpostu. Espainiak ez LW2x aurkeztu ahal izango duelako. fase honetan, dagoeneko, sailkatu.
  • 2021 Munduko sailkapena (16-18 Luzerna, maiatzaren, SUI) 2 plaza proba.
Errugbia (aukerarik gabe ekipamendu bietan sailkapena)

emakumezkoen eta gizonezkoen taldeak 12 12 eta gehienez ere 1 herrialdearen arabera;

Errugbia
  • Munduko sailkapenean lehen lau: 4 plaza eskaintzen dira munduko serieetako. denboraldikoa 2018/2019
  • Preolímpicos kontinentalak: sailkatzen da, Eta 1. zuzenean 2. eta 3. munduko olinpiadaren aurrekoa sartuko dira.
      • Gizonezkoen olinpiadaren aurrekoa kontinentala 2019 (uztailaren 13an eta 14an, Colomiers, frantzia)
      • Emakumezkoen olinpiadaren aurrekoa kontinentala 2019 (uztailaren 13an eta 14an, Kazanek, errusia)
  • Munduko olinpiadaren aurrekoa: lanpostu 1. Definitzeke dago oraindik baina 2021 izango da.
  • lanpostu 1 Japonia

Ez, ezta aukera dute emakumezkoen gizonezkoen sailka

Surfa

40 lagunetik (20 gizon eta 20 emakume); gehienez, 4 kirolari herrialdearen arabera (2 gizon eta 2 emakume) kirolariarentzat Plaza.

Surfa
  • Gizonezkoen eta emakumezkoen Championship Tour: 10 plaza 8-lanak egiteko surflari onenak WSL Championship Tour-denboraldiko, betiere, muga batekin, gehienez 2 plaza 2019.
  • Munduko txapelketa (ISA World Surfing-A Games) 2019 (7tik irailaren 15era Miyazaki, japonia): emakumezkoen eta gizonezkoen 4 plaza 4 hobeto kirolari emango hautagarria, kontinente guztietan.
  • Munduko txapelketa (ISA World Surfing-A Games) 2020 (abril-mayo):emakumezkoen eta gizonezkoen 4 emango 6 plaza. Hautagaiak dira kirolari guztiek sailkatu ez diren aurreko irizpidea erabilita, eta ez duten herrialdeei beren irabazi dituzten 2 plaza sexua, atzeratua. Munduko Txapelketa, El salvadorren, 2021 a 2021 (ISA world surf Games), jokatuko da maiatzaren 29tik ekainaren 6 2021/Aurreikusita zegoen eta 2020 jokatuko da.
  • Jokoak Panamericanos 2019 liman, plaza 1 emango sexuaren arabera.
Taekwondoa * * * (4 lanpostu)

4 plaza:

  • Raúl Martínez((kg)
  • Jesús Tortosa(-58 kg)
  • Javier Pérez Polo(-68 kg)
  • Adriana Cerezo (49 kg)

* Toki-kopurua adierazten duten kirolariek sailkapena lortu dute.

Taekwondoa

128 parte-hartzaileak (64 gizonen eta emakumeen 64), 16 pisu; gehienez 8 kirolari herrialdearen arabera (4 gizon. eta 4 emakume)1. Plaza-kategoriaren arabera, kirolari bakarrik.

  • Ranking olinpikoa: 48 plaza Banaketa Araberako sailkapena (gizonezkoen eta emakumezkoen 24 24). herrialde batean sailka ditzakezu gehienez 8 kirolariak, kirolari bakarrik kategoriaren arabera, ranking-aren ondoren pisua top6 olinpikoa Gran prixen Finala abenduan 2019.
  • Espainiar estatuko 2021 Urtarrilaren sailkapena ibaietako olinpiadaren aurrekoa (Sofia (Bulgaria). ez duten herrialdeetan, gutxienez, 2 kirolariei eta, gutxienez, 2 emakumezko kirolariak ranking olinpikoa arabera sailkatuta. 16 plaza europako kirolarientzat (8 gizon eta 8 mujeres) eta pisu-kategoria bakoitzean azpi-txapeldun izateko.
Tenisa (12 plaza)

12 plaza:

4, 4 eta 2 eta gizonezkoen banakakoa), emakumezkoen banakako bikoitzak (gizonezkoena eta emakumezkoena)

  • Garbiñe Muguruza
  • Carla Suarez
  • Paula Badosa
  • Sara Sorribes
  • Pablo Carreño
  • Alejandro Davidovich
  • Pablo Andújar
  • Roberto Carballés

172 parte-hartzaileak (86 gizonen eta emakumeen 86); gehienez 12 kirolari herrialdearen arabera (6 gizon eta 6 emakume; 4 banakakoan eta bi bikoitzak gizonen eta emakumeen). apark. kirolariarentzat (sailkatutako onenak ranking)

  • Banakako proba: (64 gizonen eta emakumeen horretan 64)
Tenisa
  • Banakako Ranking: 56 gizonen eta emakumeen hobeak
  • Binakako proba:(32 bikote)
  • Ranking horretan banakako bikoitzak: 10 gizonen eta emakumeen
  • Ranking Arte, aurreko beste 24 bikote bikoitzak:

Ekainaren 7an amaituko da Ranking-2021/

Ez dago txapelketarako sailkapen bat bikoitza mistoa (16 taula); tenis-jokalaririk jokatuko dute dagoeneko sailkatuta dauden banakakoan edo bikoitzak (gehienez, 2 talde mistoak herrialdearen arabera)

Mahai-tenisa * * * (3 plaza)

2 plaza:

  • María Xiao(Banakako Emakume)
  • Galia Dvoraken(Banakako Emakume)
  • Álvaro Robles(Banakako Gizon)

172 parte-hartzaileak (86 gizonen eta emakumeen 86); gehienez, 6 kirolari herrialdearen arabera (3 gizonezkoak edo emakumezkoak diren kontuan hartuta: 2 eta 3 banakako eta talde-gizonen eta emakumeen, 1 eta 3 bikoitza mistoa). Plaza deportista en banakako probak eta mistoa, eta herrialde ekipoan.

Bi-Bitako Mistoen Finalaurrekoa:

Mahai tenisa
  • bikotekidea Europako 2019-jokoak (ekainaren 22-29, Minsk)
  • 4 bikote World Tour Azken Grand (abenduaren 12-15 2020). gehienez, 1 Gau.

Indibiduala:

  • 32 lanpostu sexuaren arabera sailkatutako ekipoetatik eratorritako
  • 3, eta sexu bakoitzaren jj.oo.etan dominak Europako jokoetan 2019 (ekainaren 22-29, Minsk)
  • Gutxienez 22 kontinenteko diren (europarako: Apirilaren 21etik 25era 2021), Guimaraes, Portugal)
  • 8 plaza, sexuaren arabera, Munduko Olinpiadaren Aurrekoa (jokatuko da martxoaren 16tik 19ra dohan 2021)
  • Zain dagoen ranking-2021 ekainaren lehenengo astean arabera

Ekipoak:

  • gizonezkoen eta emakumezkoen Europako jokoetan talde 1 talde 1 2019 (ekainaren 22-29, Minsk)
  • 9 lanpostu Munduko Olinpiadaren Aurrekoa (urtarrila 2020)
  • plaza 1 herrialde antolatzailea

Ez, ezta aukera dute emakumezkoen gizonezkoen sailka

Arku-tiroa * * * (3 plaza)

3 plaza:

  • Ines de Velasco(emakumezkoen banakako)
  • Daniel Castro (gizonezkoen banakakoa)
  • Talde misto (ines de Velasco eta Daniel Castro)
Arku tiraketa

128 parte-hartzaileak (64 gizonen eta emakumeen 64); gehienez, 6 kirolari herrialdearen arabera (3 gizonezkoak eta emakumezkoak diren kontuan hartuta: 2 eta 3 banakako talde 1 herrialdearen arabera) herriko Plaza.

  • C. Mundu 2019 (9-16 S ´, ekainaren, Hertogenbosch-Herbehereak):
    • lehenengo ekipo (gizonezkoena eta emakumezkoena) dagokion taldea eta 3 a-ko bakarkako proba, arkulariak sailkatzen
    • banakako 4 plaza sexuaren arabera ez diren herrialde taldekako sailkatua
  • Europako jokoak 2019 (22-29 Minsk, Bielorrusia, ekainaren)
    • banakako 2 plaza, sexuaren arabera (talde misto eta lehen sailkatuak txapeldunen proba-ko bakarkako proba, aldez aurretik sailkatu gabeak). Kirolariak Pablo Acha plazan Eta Gizonezkoen Banakakoa), herrialdea lortu
  • Europako txapelketako sailkapen-2021 berresleitzeko Malda banakako 2020 olinpikoa
  • banakako 4 plaza sexuaren arabera
  • Azken sailkapena olinpikoa taldekako 2021 berresleitzeko Malda 2020 txapelketa
  • 3 talde sexuaren arabera
  • Azken sailkapena olinpikoa 2020 Malda 2021 berresleitzeko banakako txapelketa
  • plaza 1, sexuaren arabera, gutxienez. leku gehiago Emango dira lortutako emaitzen arabera aurreko prozesuetan.

Ez dago sailkapen espezifikoa proba egiteko talde mistoak. 16 onenen sailkapen-bikote round, tokion, besteak beste, herrialde hauek gutxienez sailkatu diren gizon 1 eta emakume 1 jokoetan egongo direla azken koadroa

Tiro Olinpikoa * * * (3 plaza)

3 plaza:

Alberto Fernandez eta fátima Gálvezhobian olinpikoa banaka eta talde misto

* * Toki-kopurua adierazten duten kirolariek sailkapena lortu dute.

parte hartzen duten 360 (180 gizonen eta emakumeen 180); gehienez 30 kirolari herrialdearen arabera (6 gizon eta 6 emakume banakakoan 3 gizonezkoak eta emakumezkoak eta 3 talde mistoak) proba bakoitzeko gehienez 2 kirolari eta talde 1 herrialdeko, herrialde plaza munduko sailkapenean lortutako izan ezik.

Tiro olinpikoa
  • Mundu 2018 (Korea) banakako lehen lau eta lehenengo 6 talde mistoak
  • Munduko kopako Proba, lau doitasun-2019 (IND-CHN-GER-BRA): banakako lehen 2
  • Munduko kopako Proba, lau plater 2019 (MEX-UAE-KOR-FIN): banakako lehen 2
  • Europako jokoak 2019 (ekainaren 22-29, Minsk, Bielorrusia): 1 banakako plaza
  • Europako txapelketa, 2019 (01-23, Bolonia, Italia eta irailaren Lonato): 2 lehen Plater eta sua banakako
  • Europa 2020-txapelketa (03-02/23/03an, Wroclau, Polonia) Airea: banakako lehen 2
  • Europako Zirkuituko 2021 Plater (maiatzaren 20tik ekainaren 6ra arte Osijek, kroazia) (1 eta 2 Skeet)
  • World Ranking-aldiaren ostean sailkapena: 1 proba bakoitzean sailkatutako: onena WR plazarik gabe eta inork ez dagoeneko herriko proba horretan sailkatu gabe.
Triatloia * * * (6 plaza)

6 plaza:

3 lanpostu gizon eta 2 emakumeetan (eta beraz, gehiago txandan mistoa)

ITU eta irizpideen arabera FETRI dute plaza izendatua:Mario Mola Díaz, Fernando Alarza, Javier Gómez, Ana Godoy eta Miriam Lauki atzera.

110 partaide (55 gizonen eta emakumeen 55); gehienez, 6 kirolari herrialdearen arabera (3 gizonezkoak eta emakumeak 3) Plaza autonomia erkidegorako.

Rio dagokionez sartu da beste saiakuntza bat, txanda 2016 mistoa (2 gizon eta emakumeak).

  • Ranking-puntu araberako sailkapenaRanking olinpikoa ezartzen da. hamabi kirolari guztiei banakako emaitza hobeak 2 urte horiek gehienez ere, kalifikazio-7 emaitza 1 urte (eta gutxienez 5)
    Triatloia

    Lehen urtean amaitzen da 2019 eta maiatzaren 10ean 2. urtean amaitzen da. maiatzaren 11n Zehazteko 2021 data berria
    3 Triatletas sailkatu ahal izateko, beharrezkoa da, sexu bakoitzeko 3 artean dauden lehenengo 30 ranking-aren olinpikoa).

Herrialde guztiek sailkatutako duten 2 emakume eta 2 gizon jokatzeari ahal izango dute txanda mistoa

Ranking olinpikoaren congeló martxoaren 16an, 2020 eta 2020/11/17 datak ez dute, sailkapen-irizpideen post-covid aldiari egokitzeko

Sailkapen-prozesua amaitu

Bela * * * (10 plaza)

9 plaza:

  • Jordi Xammar eta nicolás Rodriguez(gizonezkoen 470)
  • Blanca Plapa(RS: emakumezkoen X)
  • Diego lapurretako batek harrapakin Iago López(49er)
  • Tara Pacheco eta Florian Trittel(Luma-17)
  • Silvia gehiago eta Patricia Cantero(emakumezkoen 470)
  • Angel Granda(RS: gizonezkoen X)
  • Tamara Echegoyen eta Paula Barceló(49er FX)
  • Cristina Pujol(Laser radial)
  • Joel Rodriguez(Laser Estandarra)
  • Joan Cardona(Finn)
Bela

350 parte-hartzaileak (175 gizonen eta emakumeen 175); (15 herrialde bakoitzeko 8 gizonezko eta 7 emakumezko regatista), gehienez, 1 tripulazioa, herrialdearen eta herrialde plaza.

C. Mundu 2018 (Aarhus, abuztua 2018):

  • Laser estandarrak: 14 plaza Laser radial: 18 plaza
  • Finn: 8: 8 plaza gizonezkoen 470
  • emakumezkoen 470: 8 plaza 49er: 8
  • 49er: FX 8 plaza Luma: 17 8 plaza
  • RS: X (gizonezkoak): 10 plaza RS: X: 11 plaza emakumezkoen

C. Mundu 2019 (egoitza eta Beste data gela bakoitzeko)

  • Laser standard: 5 plaza Laser radial: 10 plaza
  • Finn: 4 plaza 470 (gizonezkoak): 4 plaza
  • emakumezkoen 470: 8 plaza 49er: 4 plaza
  • 49er FX: 6 plaza Luma 17: 5 plaza
  • RS: X: 8 plaza RS: X: 9 plaza emakumezkoen gizonezkoen

Sailkapen-lehiaketa: Frantziako. Aste Olinpikoa, Hyères, apirilaren 17tik 24a bitartean egiteko eta Finn Gold Cup 2021/Laser jokatuko dira porton maiatzaren 4tik 12ra, 2021/Finn klasea.

  • 2 plaza gehiago Laser estandarrak eta erradiala.
  • plaza 1 europako Finn.
Boleibola * * * (2 plaza)

2 plaza:

Bikotekidea Voleyplaya * *: Liliana Fernández eta Elsa Baquerizo emakumezkoen

Gizonezkoen Voleyplaya: Pablo Herrera eta adrián Gavira bikotekidea

* * Toki-kopurua adierazten dira. dituzten kirolariak sailkapena lortu

Boleibola

emakumezkoen eta gizonezkoen taldeak 12 12 eta gehienez ere 1 herrialdearen arabera;

Boleibola
  • Japonia herrialde gisa antolatzailea
  • 6 plaza 4 talde bakoitzak 6 bidez txapelketak (Kontinenteen Arteko Txapelketak sailkapen olinpikoa)

Emakumezkoen txapelketa 2tik abuztuaren 4an eta abuztuaren 9tik 11ra gizonezkoen 2019

Jokatuko dira talde-FIVB ranking hori 24 1ean 2019ko urtarrilaren

Ez, ezta aukera dute emakumezkoen gizonezkoen sailka

Voleyplaya

96 parte-hartzaileak (48 gizon eta emakume 48); 8 kirolari herrialdearen arabera (4 gizon. eta 4 emakume) herriko Plaza.

  • plaza 1, sexuaren arabera, 2019 eko munduko txapelketa (ekainak 28 uztailaren 7ra, hanburgo, Alemania)
  • Sailkapen-txapelketa Munduko Olinpikoa emanen du 2 plaza 2019 sexuaren arabera. (irailaren 18tik 22ra, Haiyang, txina)

Plaza horretarako aukerarik ez herrialde aurreko irizpide arabera sailkatuta

Hondartzako boleibola
  • 5 plaza bakoitzak irabazleekin Kontinentala bakoitzaren Cup kontinenteen (txapelketako azken faseko ekainaren 21-27 2021/)
  • ekipoak ranking-aldian, sexuaren arabera, 15 1etik 2018ko irailaren olinpikoa arte 2021 ekainaren 14an

Ranking olinpikoaren teknikariek emaitza hobeak 12 bikote bakoitzeko.

Japonia: 2 lanpostu, sexuaren arabera