calendario

Últimos resultados e calendario semanal

Consulta os últimos resultados máis destacados e o calendario de competicións da semana

Últimos resultados deportivos

ÚLTIMOS RESULTADOS DEPORTIVOS RELEVANTES

 

  • BALONCESTO

 

 

Campionato de Europa 3x3 (París, Francia)

1º      Equipo español feminino 

 

Supercopa Endesa 2021 (San Cristóbal de La Laguna, Santa Cruz de Tenerife)

1º      Real Madrid

 

 

  • CICLISMO

 

 

Campionato de Europa (Trento, Italia)

3º      Juan Ayuso (Ruta Sub23)

 

 

  • HÍPICA

 

 

Campeonato de Europa de Raid (Ermelo, Países Bajos)

1º      Ángel Soy

1º      Equipo español

3ª      María Álvarez

 

Campionato do Mundo junior de Raid (Ermelo, Países Bajos)

1ª      Rut Badia (junior)

 

 

  • JUDO

 

 

Campionato de Europa junior de Judo (Luxemburgo)

3º      Ai Tsunoda (-70 kg)

3º      Javier Pena (-73 kg)

 

 

  • LOITAS OLÍMPICAS

 

 

Campeonato de Europa Cadete e Junior de Lucha Playa (Katerini, Grecia)

3º      Felipe Ferrusola (-70 kg cadete)

 

 

 

  • MOTOCICLISMO

 

 

Campionato do Mundo de Velocidade: GP Aragón (Alcañiz, Teruel)

 

MotoGP

2º      Marc Márquez

3º      Joan Mir

 

Moto2

1º      Raúl Fernández

3º      Augusto Fernández

 

 

  • PATINAXE

 

 

Campionato do Mundo de Hockey Patíns feminino (Roccaraso, Italia)

2º      Equipo español feminino

 

Campionato de Europa de Hockey Patíns masculino Sub17 e Sub19 (Paredes, Portugal)

1º      Equipo español masculino (Sub17)

2º      Equipo español masculino (Sub19)

 

Campionato de Europa de Patinaxe Artística absoluto, junior, xuvenil e cadete (Riccione, Italia)

 

1º      Pau García (Libre)

1ª      Natalia Baldizzone (Só Danza)

1º      Llorenç Àlvarez (Só Danza)

2º      Alex Ilici(Libre Inline)

3ª      Andrea Silva (Libre)

3º      Pere Marsinyanch (Libre)

 

Junior

1ª      Héctor Díez (Libre)

2º      Lucas Yañez (Libre)

2º      Equipo español mixto (Artístico)

            (India González e Héctor Díez)

3ª      Anouk Vizcarro (Libre)

3º      Equipo español mixto (Danza)

            (Lidia Mateo e Manuel Delgado)

 

Juvenil

1º      Arnau Pérez (Libre)

2º      Adrián Aguilar (Libre)

2ª      Paula Romaguera (Libre Inline)

2ª      Sira Bella (Libre)

3ª      Elna Francès (Libre)

 

Cadete

1º      Guillermo Gómez (Libre)

2º      Unai Cerejo (Libre)

3º      Roger Arasa (Libre)

 

 

  • PIRAGÜISMO

 

 

Copa do Mundo de Slalom (Pau, Francia)

1º      Joan Crespo (Slalom Extreme)

 

 

  • TENIS

 

 

US Open (Nova York, Estados Unidos)

1º      Daniel Rincón (junior)

 

Campeonato de Europa de Tenis Playa (Sofía, Bulgaria)

1º      Eva Fernández e Antomi Ramos (Dobres mixto)

3º      Antomi Ramos e Gerard Rodríguez (Dobres)

 

 

  • TIRO CON ARCO

 

 

Campeonato de Europa de Campo (Poreč, Croacia)

1º      Equipo español masculino de Arco Recurvo

          (Gonzalo Linares, Daniel Morillo e César Vera)

2º      César Vera (Arco Espido)

Calendario de eventos deportivos da próxima semana

 

CALENDARIO DE COMPETICIÓNS RELEVANTES EN ESPAÑA E FÓRA DE ESPAÑA