calendario

Últimos resultados e calendario semanal

Consulta os últimos resultados máis destacados e o calendario de competicións da semana

Últimos resultados deportivos

ÚLTIMOS RESULTADOS DEPORTIVOS RELEVANTES

 

•    ATLETISMO
Campionato de España de Atletismo en Pista Cuberta (Madrid)

María Vicente, record de España de Pentatlón (4.501 puntos)

•    JUDO
Grand Slam de Tel Aviv (Israel)

1°    Alberto Gaiteiro (-66Kg)
2°    Nikoloz Sherazadishvili (-90Kg)
3°    Julia Figueroa (-48Kg)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Calendario de eventos deportivos da próxima semana

CALENDARIO DE COMPETICIÓNS RELEVANTES EN ESPAÑA E FÓRA DE ESPAÑA.

Semana do 23 de febreiro ao 1 de marzo de 2021

 

 

FEDERACIÓN DÍAS COMPETICIÓN TIPO COMP. ESPECIALIDADE CATEG. - SEXO LUGAR
ATLETISMO 24/2

MEETING VILA DE MADRID

DÍA 24: HORA: 15:30 - FINAL: XORNADA ÚNICA

INSTALACIÓN: PABELLÓN DE ATLETISMO CDM GALLUR

OC PISTA CUBERTA

AB-M H

MADRID
ATLETISMO 28/2

CAMPIONATO DE ESPAÑA

DÍA 28: HORA: 12:00 - FINAL: CARRERA SUB20 MULLERES

             HORA: 12:40 - FINAL: CARRERA SUB20 HOMES

             HORA: 13:15 - FINAL: CARRERA SUB23 MULLERES

             HORA: 14:05 - FINAL: CARRERA SUB23 HOMRES

             HORA: 14:45 - FINAL: CARRERA ABSOLUTA MUJERES

             HORA: 15:35 - FINAL: CARRERA ABSOLUTA HOMBRES

INSTALACIÓN: CIRCUITO CERRO LOS ÁNGELES

CES CAMPO A través AB-M H
 23 - 20-M H
XETAFE
DEP. PERSOAS DISCAP. INTELECTUAL 21 - 25

CAMPIONATO DE ESPAÑA E SEMANA DE FORMACIÓN ESQUI ALPINO 2021

DÍAS 24-25: HORA: 10:00 - FINAL: MIERCOLES 24 - PROBA HABILIDADES DEPORTIVAS / XOVES 25 - PROBAS ADAPTADA E COMPETICIÓN

INSTALACIÓN: ESTACIÓN DE ESQUI DE SIERRA NEVADA

CES ESQUÍ ALPINO (DEI)

AB-M H

MONACHIL
FÚTBOL 23

WWEURO  ESPAÑA-POLONIA

DÍA 23: HORA: 19:00 - CLASIFICATORIA: ESPAÑA-POLONIA

INSTALACIÓN: CIDADE DO FÚTBOL  DE LAS ROZAS

PCE FÚTBOL AB-M ROZAS DE MADRID (As)
HÍPICA 22  - 28

CSI4*, CSI1*, CSIYH1* VEJER DE LA FRONTERA (ESP)

DÍAS 22-28:  CALIFICACIÓN: 1.30 m - 1.40 m - 1.45 m - 1.55 m

INSTALACIÓN: DEHESA MONTENMEDIO

 

OC SALTOS DE OBSTÁCULOS AB-Ou VEJER DE LA FRONTERA
RUGBY 27

2ª PROBA DO CAMPIONATO DE EUROPA FEM 2020-CAMPIONATO DE EUROPA DE NACIÓNS ESPAÑA-HOLANDA

DÍA 27: HORA: 16:00 - CLASIFICATORIA: ESPAÑA-HOLANDA

INSTALACIÓN: ESTADIO PEDRO ESCARTÍN

PCE RUGBY AB-H GUADALAXARA
CICLISMO 21 - 27

TOUR DE EMIRATOS ÁRABES UNIDOS-UAE TOUR

DÍA 23: PRUEBA WORLD TOUR. 3ª ETAPA, Ao AIN INTERNATIONAL AIRPORT - JEBEL HAFEET

DÍA 24: PROBA WORLD TOUR. 4ª ETAPA, Ao MARJAN ISLAND - Ao MARJAN ISLAND

DÍA 25: PROBA WORLD TOUR. 5ª ETAPA, FUJAIRAH - JEBEL JAIS

DÍA 26: PRUEBA WORLD TOUR. 6ª ETAPA, DEIRA ISLANDS - PALM JUMEIRAH

DÍA 27: PRUEBA WORLD TOUR. 7ª ETAPA, YAS MAL - ABU DHABI

INSTALACIÓN: ABU DHABI

OC ESTRADA AB-H ABU DHABI (UAE)
CICLISMO 27

OMLOOP HET NIEUWSBLAD ELITE

DÍA 27: PROBA WORLD TOUR. GANTE - NINOVE

INSTALACIÓN: NINOVE

OC ESTRADA AB-H VARIOS (BEL)
DEPORTES DE XEO 14 - 23

1ª PROBA COPA MUNDO PARABOBS ABS

DÍAS 14-23: HORA: 09:00 - CLASIFICATORIA

INSTALACIÓN: PISTA BOBSLEIGH

PCPM BOBSLEIGH E SKELETON AB-H ST MORITZ (SUI)
DEPORTES DE XEO 21 - 26

CAMPIONATO DO MUNDO PARABOBS

DÍAS 21-26: HORA: 09:00 - CLASIFICATORIA

INSTALACIÓN: PISTA SKELETON

 
CM BOBSLEIGH E SKELETON AB-H ST. MORITZ (SUI)
DEPORTES DE XEO 14  - 23

1ª PROBA COPA MUNDO PARABOBS ABS

DÍAS 14-23: HORA: 09:00 - CLASIFICATORIA

INSTALACIÓN: PISTA BOBSLEIGH

PCPM BOBSLEIGH E SKELETÓN AB-H ST MORITZ (SUI)
DEPORTES DE XEO 21 - 26

CAMPIONATO DO MUNDO PARABOBS

DÍAS 21-26: HORA: 09:00 - CLASIFICATORIA

INSTALACIÓN: PISTA SKELETÓN

CM BOBSLEIGH E SKELETÓN AB-H ST. MORITZ (SUI)
DEPORTES DE XEO 1 - 7

CAMPIONATO DE EUROPA PARABOBS

DÍAS 1-7: HORA: 09:00 - CLASIFICATORIA

INSTALACIÓN: PISTA SKELETON

CM BOBSLEIGH E SKELETON AB-H A PLAGNE (FRA)
DEPORTES DE INVERNO 22 - 25

23º PROBA COPA EUROPA ALP ABS-HOM

DÍA 23: HORA: 09:00 - PREVIA: DOWNHILL

DÍA 24: HORA: 09:00 - FINAL: DOWNHILL

DÍA 25: HORA: 09:00 - FINAL: DOWNHILL

INSTALACIÓN: U.S. CAMPOROSSO A.S.D. VIA VALCANALE, 45 00863 33018 CAMPOROSSO IN VALCANALE, UDINE ITA

PCPE ESQUÍ ALPINO AB-H SELA NEVEA (ITA)
DEPORTES DE INVERNO 24 - 7

CAMPIONATO MUNDO FONDO ABS

DÍA 24: HORA: 09:00 - FINAL: 5 KM FEM

DÍA 25: HORA: 09:00 - FINAL: SP C

DÍA 27: HORA: 09:00 - FINAL: SKIATHLON 7.5 / 7.5 km C/F

DÍA 28: HORA: 09:00 - FINAL: TEAMSPRINT FINALS

INSTALACIÓN: SKISPORT-UND VERANSTALTUNGS GMBH AM FALTENBACH

CM ESQUÍ DE FONDO AB-M H OBERSTDORF (GER)
DEPORTES DE INVERNO 24

22ª PROBA COPA DE EUROPA FREESTYLE ABS

DÍA 24: HORA: 09:00 - FINAL: FREESKI SLOPESTYLE

INSTALACIÓN: FREESKI INNSBRUCK E.V. C/Ou MEINHARD TROJER POLLING NR

PCPE FREESTYLE - ESTILO LIBRE AB-M H NORDKETTE, INNSBRUCK (AUT)
DEPORTES DE INVERNO 27 - 28

3ª PROBA COPA DE EUROPA SBX ABS

DÍA 27: HORA: 09:00 - FINAL: SNOWBOARD CROSS

DÍA 28: HORA: 09:00 - FINAL: SNOWBOARD CROSS

INSTALACIÓN: FR. SABRINA ROTTINGER PREUNEGG 66 8970 SCHLADMING, LIEZEN AUT

PCPE SNOWBOARD AB-M H REITERALM (AUT)
DEPORTES DE INVERNO 27 - 28

25º PROBA COPA EUROPA ALP ABS-HOM

DÍA 27: HORA: 09:00 - FINAL: SLALOM

DÍA 28: HORA: 09:00 - FINAL: SLALOM

INSTALACIÓN: ALPINES TRAININGSZENTRUM ALLGAEU FLORIAN BECK ISELERSTRASSE 34 87541 BAD HINDELANG, SCHWABEN GER

PCPE ESQUI ALPINO AB-H OBERJOCH (GER) (GER)
DEPORTES DE INVERNO 27 - 28

27ª PROBA COPA  MUNDO ALP ABS-HOM

DÍA 27: HORA: 09:00 - FINAL: GIGANTE SLALOM

DÍA 28: HORA: 09:00 - FINAL: GIGANTE SLALOM

INSTALACIÓN: WC BANSKO 2021 ORGANIZING COMMITTEE 81 V, BULGARIA BLVD, BOKAR COMPLEX OFFICE BULGARIAN SKI FEDERATI

PCPM ESQUI ALPINO AB-H BANSKO (BUL) (BUL)
DEPORTES DE INVERNO 28 - 3

26ª PROBA COPA DE EUROPA FREESTYLE ABS

DÍA 28: HORA: 09:00 - FINAL: AERIALS

DÍA 1: HORA: 09:00 - FINAL: AERIALS

INSTALACIÓN: AIROLO

PCPE FREESTYLE - ESTILO LIBRE AB-M H AIROLO (SUI)
GOLF 25 - 28

WGC AT THE CONCESSION (CAMPIONATO DO MUNDO)

DÍAS 25-28: HORA: 08:00 - 72 FOXOS SEN CORTE

INSTALACIÓN: CHAPULTEPEC GC

CM GOLF AB-H FLORIDA (USA)
GOLF 25 - 28

GAINBRIDGE LPGA (LPGA TOUR)

DÍAS 25-28: HORA: 08:00 - 72 FOXOS CON CORTE O SEGUNDO DÍA

INSTALACIÓN: BOCA RIO GOLF

OC GOLF AB-M FLORIDA (USA)
HÍPICA 25 - 27

CSI5*, CDI5*, CPEDI3* DOHA (QAT)

DÍA 26: HORA: 09:00 - CLASIFICATORIA: 1.55´m; 1.60 m

DÍA 26: HORA: 15:00 - PRELIMINAR:  GP

DÍA 27: HORA: 09:00 - FINAL: 1.60 m

DÍA 27: HORA: 15:00 - FINAL: KUR FREESTYLE

INSTALACIÓN: AL SHAQAB (MEMBER OF QATAR FOUNDATION) EDUCATION CITY P.O. BOX: 90055

OC DOMA CLÁSICA
SALTOS DE OBSTCULOS
AB-Ou DOHA (QAT)
TIRO OLÍMPICO 22 - 5

1º PROBA COPA MUNDO PRATO ISSF

DÍA 24: HORA: 8:30 - CUALIFICACIÓN COMPETICIÓN SKEET HOMES 

DÍA 25: HORA: 8:30 - CUALIFICACIÓN COMPETICIÓN SKEET HOMES; 18:00 FINAL SKEET HOMES

DÍA 1: HORA: 8:30 - CUALIFICACIÓN COMPETICIÓN FOSO OLÍMPICO HOMES E MULLERES

INSTALACIÓN: SHOOTING CLUB 6TH OF OCTOBER

PCPM PRATO ISSF AB-X M H O Cairo (EGY)