Relación de ingresos na ROMD

 

    GALARDOADOS 2019

    Madrid, 20 de novembro de 2019.-  A presidenta do Consello Superior de Deportes (CSD), María José Renda, tras valorar

    historiais deportivos e profesionais concedeu o ingreso na Real Orde do Mérito Deportivo (ROMD) a diversas entidades e deportistas. Estas distincións foron xa publicadas no Boletín Oficial do Estado.

    Na categoría de Medallas de Ouro incorpóranse á Real Orde o triatleta Mario Mola, os xogadores de baloncesto Juan Carlos Navarro e Laia Palau, o comunicador Michael Robinson, o xestor deportivo Gabriel Sáez, o medallista paralímpico Ricardo Ten, e a título póstumo, a xogadora de golf Celia Barquín.

    Na categoría de Placas de Ouro, resólvese a incorporación á ROMD ao Club Areas de Getxo, a Cruz Vermella Española, a Selección Feminina de Baloncesto, o Sevilla FC e Iberdrola.

    Os que foron distinguidos coa Medalla de Prata son: Berta Betanzos, Lucas Eguibar, Nuria Fernández, Regino Hernández, Luís Alberto Hernando, Sylvana Mestre, Tara Pacheco van Rijnsoever, Íñigo Pena, Gisela Pulido, Damián Quintero, José Manuel Ruiz, Sandra Sánchez, Nikoloz Sherazadishvili e Albert Torres. Pola súa banda, a Gasol Fundation, a Selección Feminina de Hockey sobre Patíns e o Stadium Casabranca Zaragoza incorpóranse á ROMD na categoría de Placas de Prata.

    Por último, na categoría de Medallas de Bronce son: Fernando Alarza, Juan Bautista, María Bernabéu, Ana Boada, Josué Brachi, Miguel Anxo Bufalá, Héctor Cabrera, Fernando Cáceres, Ana Carrasco, Aina Cid, Francisco Cubelos, Astrid Fina, Carlos Garrote, Rodrigo Germade, Amador Selectos, Pablo Jaramillo, Carlos Llavador, Pedro Maroto, Alex Márquez, Jaime Martínez, Andrés Eduardo Mata, Joan Mir, Sebastián Moura, Joan Munar, Abel Mustieles, Amaya Ousaba, Ana Peleteiro, Deliber Rodríguez, José Luís Vaqueiro e Joan Vila. E, ademais, a Fundación Tamén foi distinguida coa Placa de Bronce.
     
    As novas incorporacións á ROMD responden ao necesario recoñecemento e estímulo de quen se distinguiron de forma eminente na práctica deportiva, no ensino da Educación Física, ou na dirección, organización, promoción e desenvolvemento da Educación Física e do Deporte.

     Ligazón á resolución: https://boe.es/boe/dias/2019/11/19/pdfs/BOE-A-2019-16622.pdf

     

    GALARDOADOS 2016

    Condecoracións

    Resolución de 21 de outubro de 2016, da Presidencia do Consello Superior de Deportes, pola que se concede o ingreso na Real Orde do Mérito Deportivo nas súas diferentes categorías.

        ◦    PDF (BOE-A-2016-10449 - 4 páxs. - 180 KB)

        ◦    Outros formatos

    GALARDOADOS 2015

    Recolle os galardoados coa distinción da Real Orde do Mérito Deportivo no ano 2015, que se concede como recoñecemento e estímulo a quen se distinguen de forma eminente na práctica deportiva, no ensino da Educación Física, ou na dirección, organización, promoción e desenvolvemento da Educación Física e do Deporte.

    GALARDOADOS 2014

     

    Recolle os galardoados coa distinción da Real Orde do Mérito Deportivo no ano 2014, que se concede como recoñecemento e estímulo a quen se distinguen de forma eminente na práctica deportiva, no ensino da Educación Física, ou na dirección, organización, promoción e desenvolvemento da Educación Física e do Deporte.

     

    Resolucións do BOE 2014

    • Resolución de 13 de outubro de 2014, da Presidencia do Consello Superior de Deportes, pola que se concede o ingreso na Real Orde do Mérito Deportivo, na categoría de Medalla de Ouro, a don Patrick Baumann.

    Ministerio de Educación, Cultura e Deporte (BOE 270 de 07/11/2014)
    Máis... (Referencia BOE-A-2014-11543) 

    • Resolución de 20 de outubro de 2014, da Presidencia do Consello Superior de Deportes, pola que se corrixen erros na de 31 de xullo de 2014, pola que se concede o ingreso na Real Orde do Mérito Deportivo, nas súas diferentes categorías.

    Ministerio de Educación, Cultura e Deporte (BOE 270 de 07/11/2014)

    Máis... (Referencia BOE-A-2014-11544) 

    • Resolución de 9 de setembro de 2014, da Presidencia do Consello Superior de Deportes, pola que se concede o ingreso na Real Orde do Mérito Deportivo, na categoría de Medalla de Ouro.

    Ministerio de Educación, Cultura e Deporte (BOE 235 de 27/09/2014)

    Máis... (Referencia BOE-A-2014-9812) 

    • Corrección de erros da Resolución de 31 de xullo de 2014, da Presidencia do Consello Superior de Deportes, pola que se concede o ingreso na Real Orde do Mérito Deportivo, nas súas diferentes categorías.

    Ministerio de Educación, Cultura e Deporte (BOE 208 de 27/08/2014)

    Máis... (Referencia BOE-A-2014-8954) 

    • Resolución de 31 de xullo de 2014, da Presidencia do Consello Superior de Deportes, pola que se concede o ingreso na Real Orde do Mérito Deportivo, nas súas diferentes categorías.

    Ministerio de Educación, Cultura e Deporte (BOE 195 de 12/08/2014)

    Máis... (Referencia BOE-A-2014-8675) 

    • Resolución de 1 de xullo 2014, da Presidencia do Consello Superior de Deportes, pola que se concede o ingreso na Real Orde do Mérito Deportivo, na categoría de Medalla de Ouro, a don Javier Lozano Cid.

    Ministerio de Educación, Cultura e Deporte (BOE 171 de 15/07/2014)

    Máis... (Referencia BOE-A-2014-7517) 

    • Resolución de 1 de xullo de 2014, da Presidencia do Consello Superior de Deportes, pola que se concede o ingreso na Real Orde do Mérito Deportivo, na categoría de Placa de Ouro, á entidade Club de Golf Sant Cugat.

    Ministerio de Educación, Cultura e Deporte (BOE 171 de 15/07/2014)

    Máis... (Referencia BOE-A-2014-7518) 

    • Resolución de 28 de maio de 2014, da Presidencia do Consello Superior de Deportes, pola que se concede o ingreso na Real Orde do Mérito Deportivo, na categoría de Placa de Bronce, á entidade Estadio Miralbueno El Olivar.

    Ministerio de Educación, Cultura e Deporte (BOE 140 de 10/06/2014)

    Máis... (Referencia BOE-A-2014-6161) 

    • Resolución de 30 de maio de 2014, da Presidencia do Consello Superior de Deportes, pola que se concede o ingreso na Real Orde do Mérito Deportivo, na categoría de Medalla de Ouro, a Mr. Gian-Franco Kasper.

    Ministerio de Educación, Cultura e Deporte (BOE 140 de 10/06/2014)

    Máis... (Referencia BOE-A-2014-6162) 

    • Resolución de 10 de marzo de 2014, da Presidencia do Consello Superior de Deportes, pola que se concede o ingreso na Real Orde do Mérito Deportivo, na categoría de Placa de Prata, a Danone, SA.

    Ministerio de Educación, Cultura e Deporte (BOE 75 de 27/03/2014)

    Máis... (Referencia BOE-A-2014-3300) 

    • Resolución de 10 de marzo de 2014, da Presidencia do Consello Superior de Deportes, pola que se concede o ingreso na Real Orde do Mérito Deportivo, na categoría de Placa de Bronce, á liga Nacional de Fútbol sala.

    Ministerio de Educación, Cultura e Deporte (BOE 71 de 24/03/2014)

    Máis... (Referencia BOE-A-2014-3142) 

    • Resolución de 20 de xaneiro de 2014, da Presidencia do Consello Superior de Deportes, pola que se concede o ingreso na Real Orde do Mérito Deportivo, na categoría de Placa de Bronce, ao Centro de Alto Rendemento de San Cugat do Vallés.

    Ministerio de Educación, Cultura e Deporte (BOE 29 de 03/02/2014)

    Máis... (Referencia BOE-A-2014-1116) 

    • Resolución de 21 de xaneiro de 2014, da Presidencia do Consello Superior de Deportes, pola que se concede o ingreso na Real Orde do Mérito Deportivo, na categoría de Medalla de Ouro, a don Joan Roma Cararach e don Marc Coma Camps.

    Ministerio de Educación, Cultura e Deporte (BOE 29 de 03/02/2014)

    Máis... (Referencia BOE-A-2014-1117)

    GALARDOADOS 2013

     

    Resolución de 14 de xuño de 2013, da Presidencia do Consello Superior de Deportes, pola que se concede o ingreso na Real Orde do Mérito Deportivo, na categoría de Placa de Ouro ao Club Ciclista Burgalés.

    En virtude das atribucións conferidas no punto 2 do artigo 5 Real Decreto 694/2010, de 20 de maio, polo que se modifica o Real Decreto 1523/1982, de 18 de xuño, polo que se crea a Real Orde do Mérito Deportivo, e no punto 4 do artigo 16 da Orde PRE/1430/2010, de 21 de maio, pola que se modifica a Orde de 24 de setembro de 1982, pola que aproba o Regulamento que establece as ordenanzas de dita Real Orde, e tendo en conta os méritos e circunstancias que concorren no Club Ciclista Burgalés, veño en conceder o seu ingreso na Real Orde do Mérito Deportivo na categoría Placa de Ouro.

    Madrid, 14 de xuño de 2013.–O Presidente do Consello Superior de Deportes, Miguel Cardeal Carro.

     

     

    Resolución de 30 de xullo de 2013, da Presidencia do Consello Superior de Deportes, pola que se concede o ingreso na Real Orde do Mérito Deportivo, na categoría de Placa de Ouro á Federación Biscaíña de Fútbol e ao Club Esportiu Banyoles.

    En virtude das atribucións conferidas no punto 2 do artigo 5 Real Decreto 694/2010, de 20 de maio, polo que se modifica o Real Decreto 1523/1982, de 18 de xuño, polo que se crea a Real Orde do Mérito Deportivo, e no punto 4 do artigo 16 da Orde PRE/1430/2010, de 21 de maio, pola que se modifica a Orde de 24 de setembro de 1982, pola que aproba o Regulamento que establece as ordenanzas de dita Real Orde, e tendo en conta os méritos e circunstancias que concorren na Federación Biscaíña de Fútbol e o Club Esportiu Banyoles, veño en conceder o seu ingreso na Real Orde do Mérito Deportivo na categoría Placa de ouro.

    Madrid, 30 de xullo de 2013.–O Presidente do Consello Superior de Deportes, Miguel Cardeal Carro.

     

    Resolución de 12 de setembro de 2013, da Presidencia do Consello Superior de Deportes, pola que se concede o ingreso na Real Orde do Mérito Deportivo, na categoría de Placa de Ouro ao Excmo. Concello de Barcelona e á Real Federación Española de Natación e en categoría de Placa de Prata á Federación Catalá de Natación.

    En virtude das atribucións conferidas no punto 2 do artigo 5, Real Decreto 694/2010, de 20 de maio, polo que se modifica o Real Decreto 1523/1982, de 18 de xuño, polo que se crea a Real Orde do Mérito Deportivo, e no punto 4 do artigo 16 da Orde PRE/1430/2010, de 21 de maio, pola que se modifica a Orde de 24 de setembro de 1982, pola que aproba o Regulamento que establece as ordenanzas de dita Real Orde, e tendo en conta os méritos e circunstancias que concorren no Excmo. Concello de Barcelona, e na Real Federación Española de Natación, veño en conceder o seu ingreso na Real Orde do Mérito Deportivo na categoría placa de ouro. Así mesmo, en categoría placa de prata á Federación Catalá de Natación.

    Madrid, 12 de setembro de 2013.–O Presidente do Consello Superior de Deportes, Miguel Cardeal Carro.

     

    Resolución de 27 de setembro de 2013, da Presidencia do Consello Superior de Deportes, pola que se concede o ingreso na Real Orde do Mérito Deportivo, nas súas diferentes categorías.

    En virtude das atribucións conferidas no no punto 2 do artigo 5 do Real Decreto 694/2010, de 20 de maio, polo que se modifica o Real Decreto 1523/1982, de 18 de xuño, que crea a Real Orde do Mérito Deportivo, o punto 4 do artigo 16 da Orde PRE/1430/2010, de 21 de maio, o cal modifica a Orde de 4 de setembro de 1982, que aproba o Regulamento e as ordenanzas de dita Real Orde, e tendo en conta os méritos e circunstancias que concorren nos historiais deportivos e profesionais das persoas e entidades que a continuación se indican, veño en conceder o seu ingreso na Real Orde do Mérito Deportivo nas categorías que se sinalan:

    • Placas de ouro

    Agrupació Excursionista Catalunya.

    Club de Golf O Prat.

    Club Deportivo Fortuna.

    Federacion Española de Montaña e Escalada.

    Federación Madrileña de Fútbol.

    Real Club da Porta de Hierro.

    Real Federación Española de Taekwondo.

    Real Golf Club de San Sebastián.

    Real Sociedade de Golf de Neguri.

    Real Sociedade Española de Alpinismo Peñalara.

    Sociedade Sierra Nevada.

    Unión Excursionista Vic.

    • Medallas de ouro

    Ilma. Sra. Dna. Mariña Alabau Neira.

    Ilma. Sra. Dna. Michelle Alonso Morais.

    Ilmo. Sr. D. Luís Amado Tarodo.

    Ilmo. Sr. D. Eleuterio Antón Palacios.

    Ilmo. Sr. D. Enrique Boned Guillot.

    Ilmo. Sr. D. Antoni Bou Mena.

    Ilmo. Sr. D. Alfonso Cabelo Chamas.

    Ilmo. Sr. D. Carlos Campos López.

    Ilmo. Sr. D. David Casinos Sierra.

    Ilmo. Sr. D. Jesús Casteláns Poboa.

    Ilma. Sra. Dna. Tamara Echegoyen Domínguez.

    Ilmo. Sr. D. José María Epalza Solano.

    Ilmo. Sr. D. José Antonio Expósito Piñero.

    Ilma. Sra. Dna. Andrea Fontes Fache.

    Ilma. Sra. Dna. Matilde García Duarte.

    Ilmo. Sr. D. Mateo Garralda Larumbe.

    Ilmo. Sr. D. Francisco Javier Gómez Noya.

    Ilmo. Sr. D. Joel González Bonilla.

    Ilmo. Sr. D. David Llaurado Caldeiro.

    Ilmo. Sr. D. Jorge Lorenzo Guerreiro.

    Ilmo. Sr. D. Juan Ignacio Mayorga García (A Título Póstumo).

    Ilmo. Sr. D. Juan José Muñoz Benito.

    Ilma. Sra. Dna. Ángela Pumariega Menéndez.

    Ilmo. Sr. D. Javier Rodríguez Nebreda.

    Ilmo. Sr. D. Sebastián Salgas Paus.

    Ilma. Sra. Dna. Laia Sanz Pla.

    Ilmo. Sr. D. Francisco Seirul-O Vargas.

    Ilmo. Sr. D. Albert Adoitar Sicilia.

    Ilmo. Sr. D. Alberto Suárez Laso.

    Ilma. Sra. Dna. Sofía Toro Prieto-Puga.

    Ilmo. Sr. D. Christian Venge Balboa.

    Ilmo. Sr. D. David Villaverde Page.

    • Placas de prata

    Estación A Molina.

    • Medallas de prata

    Sr. D. Abderrahman Ait Khamouch Badaui.

    Sr. D. Juan José Angosto Hernández.

    Sr. D. Juan José Aramburu Amorena.

    Sr. D. Jordi Bargallo Poch.

    Sra. Dna Ruth Beitia Vila.

    Sra. Dna. Mireia Belmonte García.

    Sra. Dna Josefa Benítez Guzmán.

    Sr. D. Borja Branco Gil.

    Sra. Dna. Alba Cabelo Xeonllo.

    Sra. Dna. Ona Carbonell Ballestero.

    Sr.D. Fernando Carpena Pérez.

    Sr. D. Eugenio Casillas Sarasa.

    Sr. D. Víctor Claver Arocas.

    Sra. Dna. Elena Congost Mohedano.

    Sr. D. Cayetano Cornet Pamies.

    Sra. Dna. Verónica Cadrado Dehesa.

    Sr. D. Cristian Domínguez Barrios.

    Sr. D. Jorge Donas de Galarza.

    Sr. D. Ernesto Enríquez Fernández.

    Sra. Dna. Concepción Escatllar Fernández de Misa.

    Sra. Dna. Beatriz Fernández Ibáñez.

    Sra. Dna. Begoña Fernández Muíños.

    Sr. D. Alberto Fernández Muñoz.

    Sr. D. Sergio Fernández Vila.

    Sr. D. Enrique Floriano Millán.

    Sra. Dna. Montserrat García Alonso.

    Sr. D. Nicolás García Hemme.

    Sra. Dna. Sarai Gascón Moreno.

    Sra. Dna. Thais Henríquez Torres.

    Sr. D. Serge Jonas Ibaka Ngobila.

    Sr. D. Kilian Jornet Burgada.

    Sr. D. Sergio Llull Melia.

    Sr. D. Juan López Moura.

    Sr. D. Miguel Luque Ávila.

    Sra. Dna. Marta Mangue González.

    Sra. Dna. Mercedes Mendiola Moriano.

    Sr. D. Jordi Morais García.

    Sra. Dna. Mayalen Noriega Belasteguigoitia.

    Sra. Dna. Noelia Oncina Moreno.

    Sr. D. Carlos Ortiz Jiménez.

    Sr. D. Luís Parramón Sarrate.

    Sra. Dna. Carmen Pérez Ollo.

    Sr. D. Iván Ernesto Pérez Vargas.

    Sra. Dna. Teresa Portela Rivas.

    Sr. D. José Enrique Porto Lareo.

    Sr. D. Sergio Rodríguez Gómez.

    Sr. D. Juan Antonio Saavedra Reinado.

    Sr. D. Víctor Sada Remisa.

    Sr. D. Fernando San Emeterio Lara.

    Sr. D. Valeriano Tejero Domínguez.

    Sr. D. Jesús Tortosa Alameda.

    Sra. Dna. Maider Unda González de Audicana.

    Sr. D. Álvaro Valera Muñoz Vargas.

    Sr. D. Luís Vaquerizo Santamaría.

    Sr. D. José Antonio Villanueva Trindade.

    • Placas de bronce

    Club Atletismo Praias de Castelló.

    Equipo Español de Polo.

    Equipo Paralímpico de Fútbol 5.

    • Medallas de bronce

    Sra. Dna. Macarena Aguilar Díaz.

    Sr. D. Oier Aizpurua Aranzadi.

    Sr. D. Antonio Albacete Martínez.

    Sra. Dna. Neli Carla Alberto Francisca.

    Sra. Dna. Jessica Alonso Bernardo.

    Sr. D. Jorge Alonso González.

    Sr. D. Jesús Álvarez Cervantes.

    Sra. Dna. Vanessa Amorós Quiles.

    Sr. D. Javier Ares Rodríguez.

    Sr. D. Luís Arnáiz Arizmendi.

    Sr. D. José Luís Astiazarán Iriondo.

    Sra. Dna. Marta Bach Pascual.

    Sr. D. Ramón Balius i Juli.

    Sra. Dna Andrea Barno San Martín.

    Sra. Dna. Clara Basiana Cañellas.

    Sr. D. Ramón Bica i Camprubí.

    Sra. Dna. Andrea Blas Martínez.

    Sr. D. Walter Bouzan Sánchez.

    Sr. D. Anxo Cabeza Martín.

    Sr. D. Jorge Cardona Márquez.

    Sr. D. Marco Carreira Corredoira.

    Sra. Dna. Elisabeth Chavez Hernández.

    Sra. Dna. Maialen Chourraut Yurramendi.

    Sra. Dna. Mihaela Ciobanu Ciobanu.

    Sr. D. Miguel Anxo Clemente Solano.

    Sra. Dna. Ana Copado Amorós.

    Sr. D. José Luís Corrochano Sánchez.

    Sra. Dna. Melanie Costa Schmid.

    Sra. Dna. Margalida Crespi Jaume.

    Sr. D. Íñigo Custa López de Castro.

    Sr. D. José Ramón da Morena Pozuelo.

    Sr. D. Carlos do Campo Colas.

    Sr. D. Maurice Far Eckhard Tio.

    Sra. Dna. Patricia Elorza Eguiara.

    Sr. D. Dagoberto Escorcia González.

    Sra. Dna. Ana Espar Llaquet.

    Sra. Dna. Laura Ester Ramos.

    Sr. D. Xabier Etxaniz Pena.

    Sr. D. Ioseba Fernández Fernández.

    Sr. D. Álvaro Fernández Fiuza.

    Sr. D. Ramón Ferro Deus.

    Sra. Dna. Marta Figueras-Dotti Blasco.

    Sr. D. Cesáreo Flores Lozano.

    Sra. Dna. Deborah Font Jiménez.

    Sr. D. Jesús Galilea Muñoz.

    Sr. D. José Vicente García Acosta.

    Sr. D. Francisco García Caridade.

    Sr. D. Miguel García Fernández.

    Sra. Dna. María del Carmen García Godoy.

    Sr. D. José García Grossocordon.

    Sr. D. Roberto Gómez Chaves.

    Sr. D. Óscar Graña Branco.

    Sr. D. Santiago Guerreiro Arroio.

    Sr. D. Pablo Hernández Moll.

    Sr. D. Elías Israel Garzón.

    Sra. Dna. Laura Kim Kim.

    Sra. Dna. Paula Klamburg Roque.

    Sr. D. Manuel Lama Jiménez.

    Sr. D. Vicente Lli Lloris.

    Sr. D. Anxo Luís López de la Fuente.

    Sr. D. Miguel Anxo López García.

    Sra. Dna. Marta López Ferreiro.

    Sra. Dna. Laura López Ventosa.

    Sr. D. Salvador Lúa Torres.

    Sr. D. Juan Francisco Marcos Becerro.

    Sr. D. José Antonio Mari Alcaraz-García.

    Sra. Dna. Carmen Dores Martín Berenguer.

    Sra. Dna. Olga Martín Muñoz.

    Sr. D. Francisco Martín Varela.

    Sr. D. Miguel Anxo Méndez Alcázar.

    Sra. Dna. María Mónica Merenciano Ferreiro.

    Sra. Dna. Ona Meseguer Flaque.

    Sra. Dna. Lorena Miranda Dourado.

    Sra. Dna. Irene Montrucchio Beaus.

    Sr. D. José Ramón Morandeira García Lacruz (A Título Póstumo).

    Sra. Dna. Sara Moreno López.

    Sr. D. Diego Javier Muñoz Sánchez.

    Sra. Dna. Ainhoa Murua Zubizarreta.

    Sr. D. Patxi Mutiloa Aldazabal.

    Sra. Dna. Silvia Navarro Giménez.

    Sra. Dna. Matilde Ortiz Reyes.

    Sr. D. Roberto Pombal Fernández.

    Sr. D. Miguel Pablo Pardo González.

    Sra. Dna. Jennifer Parella Lisalde.

    Sr. D. Iván Parello Real.

    Sr. D. Josep Pedrerol Alonso.

    Sra. Dna. Pilar Pena Carrasco.

    Sra. Dna. Elisabeth Pinedo Sáenz.

    Sr. D. Sergi Pujalte García.

    Sr. D. Julián Redondo Pérez.

    Sra. Dna. Isabel Resina Molina.

    Sr. D. Gerardo Riquelme García.

    Sr. D. Juan Carlos Rivero Neto.

    Sr. D. José Manuel Ruiz Reyes.

    Sr. D. José Sámano Bo.

    Sr. D. Anxo Santamaría Cuevas.

    Sr. D. Víctor Santamaría Montero.

    Sr. D. Juan Carlos Solar Aberasturi.

    Sr. D. Cesary Staniszewski.

    Sr. D. Orfeo Suárez González.

    Sr. D. Roser Tarrago Aymerich.

    Sr. D. Carlos Toro Montoro.

     

    Madrid, 27 de setembro de 2013.–O Presidente do Consello Superior de Deportes, Miguel Cardeal Carro.

    GALARDOADOS 2011
    • Real Decreto 867/2011, de 17 de xuño.
    • Real Decreto 1325/2011, de 26 de setembro.
    • Real Decreto 1326/2011, de 26 de setembro.
    • Resolucións de 19 E 28 de setembro de 2011

     

    Real Decreto 867/2011, de 17 de xuño, polo que se concede o ingreso na Real Orde do Mérito Deportivo, coa categoría de Gran Cruz, a don Jaime Lissavetzky Díez.

    Conforme ao Real Decreto 1523/1982, de 18 de xuño, polo que se crea a Real Orde do Mérito Deportivo, poderá concederse ao ingreso na dita Orde, con categoría de Gran Cruz, ás persoas xurídicas, organismos e entidades que se distinguiron notoriamente na práctica do deporte, no fomento e o ensino da educación física, ou que prestasen eminentes servizos na difusión, organización e desenvolvemento da cultura física e o deporte.

    Instruído o oportuno expediente, acreditouse a concorrencia en don Jaime Lissavetzky Díez, dos méritos e demais circunstancias contemplados no Real Decreto 1523/1982, e na Orde de 25 de setembro de 1982, pola que se aproba o Regulamento que establece as Ordenanzas da Real Orde do Mérito Deportivo.
    Na súa virtude, e a proposta do Presidente do Consello Superior de Deportes e Chanceler da Real Orde do Mérito Deportivo, previa deliberación do Consello de Ministros na súa reunión do día 17 de xuño de 2011,
    DISPOÑO:

    Vistos os méritos e circunstancias que concorren en don Jaime Lissavetzky Díez, concédeselle a Gran Cruz da Real Orde do Mérito Deportivo.

    Dado en Madrid, o 17 de xuño de 2011.

    JUAN CARLOS R.

    O Ministro da Presidencia,
    RAMÓN JÁUREGUI ATONDO

     

    Real Decreto 1325/2011, de 26 de setembro, polo que se concede o ingreso na Real Orde do Mérito Deportivo, coa categoría de Gran Cruz, a don Vicente do Bosque González.

    Conforme ao Real Decreto 1523/1982, de 18 de xuño, polo que se crea a Real Orde do Mérito Deportivo, poderá concederse ao ingreso na dita Orde, con categoría de Gran Cruz, ás persoas xurídicas, organismos e entidades que se distinguiron notoriamente na práctica do deporte, no fomento e o ensino da educación física, ou que prestasen eminentes servizos na investigación, difusión, organización e desenvolvemento da cultura física e o deporte.

    Instruído o oportuno expediente, acreditouse a concorrencia en don Vicente do Bosque González, dos méritos e demais circunstancias contemplados no Real Decreto 1523/1982, e na Orde de 25 de setembro de 1982, pola que se aproba o Regulamento que establece as Ordenanzas da Real Orde do Mérito Deportivo.
    Na súa virtude, e a proposta do Presidente do Consello Superior de Deportes e Chanceler da Real Orde do Mérito Deportivo, previa deliberación do Consello de Ministros, na súa reunión do día 23 de setembro de 2011,

    DISPOÑO:

    Vistos os méritos e circunstancias que concorren en don Vicente do Bosque González, concédeselle a Gran Cruz da Real Orde do Mérito Deportivo.

    Dado en Madrid, o 26 de setembro de 2011.

    JUAN CARLOS R.

    O Ministro da Presidencia,

    RAMÓN JÁUREGUI ATONDO

     

    Real Decreto 1326/2011, de 26 de setembro, polo que se concede o ingreso na Real Orde do Mérito Deportivo, coa categoría de Gran  Cruz, a don Gervasio Deferr Anxo.

    Conforme ao Real Decreto 1523/1982, de 18 de xuño, polo que se crea a Real Orde do Mérito Deportivo, poderá concederse ao ingreso na dita Orde, con categoría de Gran Cruz, ás persoas xurídicas, organismos e entidades que se distinguiron notoriamente na práctica do deporte, no fomento e o ensino da educación física, ou que prestasen eminentes servizos na investigación, difusión, organización e desenvolvemento da cultura física e o deporte.

    Instruído o oportuno expediente, acreditouse a concorrencia en don Gervasio Deferr Anxo, dos méritos e demais circunstancias contemplados no Real Decreto 1523/1982, e na Orde de 25 de setembro de 1982, pola que se aproba o Regulamento que establece as Ordenanzas da Real Orde do Mérito Deportivo.

    Na súa virtude, e a proposta do Presidente do Consello Superior de Deportes e Chanceler da Real Orde do Mérito Deportivo, previa deliberación do Consello de Ministros, na súa reunión do día 23 de setembro de 2011,
    DISPOÑO:

    Vistos os méritos e circunstancias que concorren en don Gervasio Deferr Anxo, concédeselle a Gran Cruz da Real Orde do Mérito Deportivo.

    Dado en Madrid, o 26 de setembro de 2011.

    JUAN CARLOS R.

    O Ministro da Presidencia,

    RAMÓN JÁUREGUI ATONDO

     

    RESOLUCIÓNS de 19 E 28 de setembro de 2011, da Presidencia do Consello Superior de Deportes, pola que se concede o ingreso na Real Orde do Mérito Deportivo, nas súas diferentes categorías

    En virtude das atribucións conferidas no no punto 2 do artigo 5 do Real Decreto 694/2010, de 20 de maio, polo que se modifica o Real Decreto 1523/1982,de 18 de xuño, que crea a Real Orde do Mérito Deportivo, o punto 4 do artigo 16 da  Orde PRE/1430/2010, de 21 de maio, o cal modifica a Orde de 4 de setembro de 1982, que aproba o Regulamento e as ordenanzas de dita Real Orde, e tendo en conta os méritos e circunstancias que concorren nos historiais deportivos e profesionais das persoas e entidades que a continuación se indican, veño en conceder o seu ingreso na Real Orde do Mérito Deportivo nas categorías que se sinalan:

     

    • PLACAS DE OURO

    VOLTA CICLISTA A CATALUNYA

    SOCIEDADE ESTATAL CORREOS E TELÉGRAFOS  S.A.

    REAL FEDERACIÓN ESPAÑOLA DE MOTOCICLISMO 

    GLOBALIA CORPORACIÓN EMPRESARIAL S.A.

    FEDERACION ESPAÑOLA DE BALONCESTO

    C.D. TERRASSA

     

    • MEDALLAS DE OURO

    ILMO. SR.D. JOSÉ MIGUEL ABAD SILVESTRE

    ILMO. SR.D. RAUL ALBIOL TORTAJADA

    ILMO. SR.D. RAMÓN ALEGRE BIOSCA

    ILMO. SR.D. XABIER ALONSO OLANO

    ILMO. SR.D. ALVARO ARBELOA COCA

    ILMO. SR.D. DANIEL BALLART SANS

    ILMO. SR.D. SERGIO BUSQUETS BURGOS

    ILMO. SR.D. JUAN ANGEL CALZADO DE CASTRO

    ILMA. Sra. Dna. NURIA CAMON FARELL

    ILMO. SR.D. JOAN CAPDEVILA MENDEZ

    ILMO. SR.D. JESUS CARBALLO GARCIA

    ILMO. SR.D. FERNANDO  CLIMENT HUERTA

    ILMO. SR.D. RODRIGO DE MESA RUIZ 

    ILMO. SR.D. FRANCESC FABREGAS ADOITAR

    ILMO. SR.D. JORGE JOAQUIN GARBAJOSA CHAPARRO

    ILMO. SR.D. PEDRO GARCÍA AUGADO

    ILMO. SR.D. JOAN GARRIGOS TORO

    ILMO. SR.D. RODRIGO GARZA BARBEIRO

    ILMO. SR.D. PEDRO GIL GOMEZ

    ILMO.SR.D. SALVADOR GÓMEZ AGÜERA

    ILMO. SR.D. CARLOS GRAZA FORTES

    ILMO. SR.D. CARLOS GUTIERREZ SALGADO

    ILMA. Sra. Dna. HORTENSIA HERMIDA TORRES

    ILMO. SR.D. JOSE HIDALGO MARTÍN

    ILMO. SR.D. ANDRES INIESTA LUJAN

    ILMO. SR.D. CARLOS JIMÉNEZ SÁNCHEZ

    ILMO. SR.D. DAVID JIMENEZ SILVA

    ILMO. SR.D. FERNANDO LLORENTE TORRES

    ILMO. SR.D. JUAN CARLOS LOPEZ CASAS

    ILMO. SR.D. ALFONSO MANDADO VÁZQUEZ

    ILMO. SR.D. CARLOS MARCHENA LOPEZ

    ILMO. SR.D. AGUSTIN MARTIN SANTOS

    ILMO. SR.D. JAVIER MARTINEZ AGUINAGA

    ILMO. SR.D. JOSE LUÍS MARTINEZ RODRIGUEZ

    ILMO. SR.D. JUAN MANUEL MATA GARCIA

    ILMO. SR.D. JOSE LUÍS MOLTÓ CARBONELL

    ILMO. SR.D. IVÁN MOURO FERNÁNDEZ

    ILMO. SR.D. ALEX MUMBRÚ MURCIA

    ILMA. Sra. Dna. SILVIA MUÑOZ ESCUDE

    ILMO. SR.D. JESUS NAVAS GONZALEZ

    ILMO. SR.D. MIGUEL OCA GAÍA

    ILMO. SR.D. CARMELO PANIAGUA MANSO

    ILMO. SR.D. SERGI PEDREROL CAVALLE

    ILMA. Sra. Dna. MARIA PELAEZ NAVARRETE

    ILMO. SR.D. ANTONIO PEÑALVER ASENSIO

    ILMO. SR.D. PAU PEREZ DE PEDRO

    ILMO. SR.D. LAZARO XULLO PERNAS LOPEZ

    ILMO. SR.D. GERARD PIQUE BERNABE

    ILMO. SR.D. GERARDO POMBO GARCÍA

    ILMO. SR.D. CARLES PUYOL SAFORCADA

    ILMO. SR.D. SERGIO RAMOS GARCIA

    ILMO. SR.D. JOSE MANUEL REINA PAEZ

    ILMO. SR.D. XUSTO REINARES DEZ

    ILMO. SR.D. XAVIER RIBAS CENTELLES

    ILMA. Sra. Dna. MARIA JOSE RENDA CONTRERAS

    ILMO. SR.D. CARLOS JAVIER RODRIGUEZ JIMENEZ

    ILMO. SR.D. PEDRO RODRIGUEZ LEDESMA

    ILMO. SR.D. EDUARDO ROLDAN OUSES

    ILMO. SR.D. SEBASTIAN SALVADÓ PLANDIURA

    ILMO. SR.D. DANIEL SANCHEZ GALVEZ

    ILMO. SR.D. JORDI SANS JUAN

    ILMA. Sra. Dna. PAOLA TIRADOS SANCHEZ

    ILMO. SR.D. FERNANDO JOSE TORRES SANZ

    ILMO. SR.D. GUILLEM TRABAL TAÑÁ

    ILMO. SR.D. EDUARD TUBAU CUTAL

    ILMO. SR.D. VICTOR VALDES ARRIBAS

    ILMO. SR.D. DAVID VILA SANCHEZ

     

    • PLACAS DE PRATA

    SOCIEDADE DEPORTIVA ITXAKO

    ONG ESPORT SOLIDARI INTERNACIONAL

    CLUB EGARA

     

    • MEDALLAS  DE PRATA

    SRA.Dna. MARIÑA ALABAU NEIRA

    SR.D. DAVID ALEGRE BIOSCA

    SR.D. NICOLAS ALVAREZ DOMINGUEZ

    SRA.Dna. MARÍA ÁLVAREZ PONTÓN

    SR.D. FAUSTINO ÁLVAREZ SOA

    SR.D. ALVARO APARICIO FERNANDEZ

    SR.D. EDUARDO BALCAZAR TORT

    SR.D. JUAN CARLOS BARCOS NAGORE

    SR.D. RAFAEL BENITEZ MAUDES

    SR.D. ÁLVARO BURRELL BUSTOS

    SR.D. DAVID CABELO MANRIQUE

    SR.D. JOAQUIN CAMPOMANES GRANDE

    SR.D. CARLOS CANO REMESAL

    SR.D. MATEO CAÑELLAS MARTORELL

    SR.D. RAMON CARAVACA MAGARIÑOS

    SR.D. JOSÉ MARIA CASANOVAS PUNTI

    SR.D. JESUS CASTELÁNS POBOA

    SR.D. SERAFIN CASTRO FRÍAS

    SR.D. RAFAEL CATALÁ POLO

    SR.D. ROGELIO CHANTADA LAGO

    SRA.Dna. ANNA CORBELLA JORDI

    SR.D. JOSE RAMON DE FOUCES ÍÑIGUEZ

    Sra. Dna. POMBA DO RIO CAÑADAS

    SR.D. XAVIER DURAN ADOITAR

    SR.D. ALEX FABREGAS CARNE

    Sra. Dna. CRISTINA FEO GOMEZ

    SR.D. JUAN JOSE FERNANDEZ PEREZ

    SR.D. SANTIAGO FREIXA ESCUDE

    SR.D. VICTOR GARCIA BERENGUER

    SR.D. CARLOS JORGE GARCIA GOMEZ

    SR.D. MANUEL GARCÍA GURRUCHAGA

    SR.D. ARMANDO GARCIA MARTÍNEZ

    Sra. Dna. ISABEL GARCIA SANZ

    SR.D. ANTONIO GOMEZ OLIVEROS

    SR.D. JOEL GONZALEZ BONILLA

    SR.D. TOMAS GONZALEZ CUETO

    SR.D. ANTONIO MODESTO GONZALEZ FERNANDEZ

    SR.D. MARCELIANO GUTIÉRREZ RODRÍGUEZ

    SR.D. PEDRO HORCAJO ALBA

    SR.D. RAMÓN JULIÁN PUIGBLANQUE

    SR.D. JUAN LÓPEZ MOURA 

    Sra. Dna. BRANCA MANCHON DOMINGUEZ

    Sra. Dna. MERCEDES MARTIN DE LOECHES ESCOBAR

    Sra. Dna. CONCEPCION MILLAN VAZQUEZ

    Sra. Dna. MARIA DORES MOLINA DE JUAN

    SR.D. FRANCISCO MONTORO CAÑETE

    SR.D. MARCOS ANTONIO MORENO COSTA

    SR.D. JOSE MANUEL MORENO GONZALEZ

    SR.D. CARLOS MUÑOZ VAZQUEZ

    SR.D. SANTIAGO  NOLLA ZAYAS

    Sra. Dna. LEIRE OLABERRIA DORRONSORO

    SR.D. ROBERTO PARRA MATEO

    SR.D. LUÍS PELAEZ PIÑEIRO

    SR.D. JORGE PEREZ ARIAS

    Sra. Dna. CARMEN PEREZ GONZALEZ

    SR.D. JOSE LUÍS PIÑAR MAÑAS

    Sra. Dna. SUSANA COUZÓNS MOLINA

    SR.D. GABRIEL REAL FERRER

    SR.D. ALFREDO RELAÑO ESTAPE

    Sra. Dna. PURIFICACION REVENGA YAGÜE

    SR.D. JAVIER REVOLTA DO PERAL

    SR.D. PERE ROBERT PONT

    Sra. Dna. MARIA ESPERANZA RODRÍGUEZ ESCARIO 

    SR.D. IGNACIO RODRIGUEZ MARIN

    SR.D. LORENZO RODRIGUEZ RODRIGUEZ

    SR.D. MANUEL ROSETY MENENDEZ

    SR.D. ALBERT SALGA MORENO

    Sra. Dna. TERESA SAMARANCH SALISACHS

    SR.D. MARCOS SANZ AGÜERO

    SR.D. SANTIAGO SEGUROLA I CARAN

    SR.D. VICTOR SOJO JIMENEZ

    SR.D. CARLOS SORIA FONTAN

    SR.D. VICENTE TEMPRADO GARCIA

    SR.D. RAMON TEROL GOMEZ

    SR.D. JORDI TORRAS BADOSA

    SR.D. RICARDO VARGAS RODRIGUEZ

    SR.D. JOSE FRANCISCO VAZQUEZ LOUREIRO

    Sra. Dna. OLGA VIZA LÓPEZ

     

    • PLACAS DE BRONCE

    I.E.S. DIPUTACION PROVINCIAL CASTELLON

    CLUB EXCURSIONISTA DE GRAZA

    CLUB STADIUM CASABRANCA

     

    • MEDALLAS DE BRONCE

    SRA.Dna. GEMMA ABANT CONDAL

    SR.D. ALBERT AGUSTI GARCÍA-NAVARRO

    SR.D. ANTONIO BALLESTEROS BONILLA

    SR.D. JORDI BARGALLÓ POCH

    SR.D. FRANCISCO BARRANCO DO CORPO

    SRA.Dna. RUTH BEITIA VILA

    SRA.Dna. MIREIA BELMONTE GARCIA

    SR.D. VICENTE BENEITEZ GÓMEZ

    SR.D. FRANCISCO  BENITO CRISTOBAL

    Sra. Dna. VIRGINIA BERASATEGUI LÚA

    SRA.Dna. SILVIA BONASTRE PEREMATEU

    SR.D. JOSE LUÍS BRUNA BROTONS

    SR.D. DAVID CABALLERO RAMOS

    SR.D. BARTOLOME CALAFAT MARCUS (TÍTULO PÓSTUMO)

    SR.D. JOSÉ CARNICER CASTRO

    SR.D. FERNANDO  CARPENA PEREZ

    SR.D. JUAN CARLOS CASTAÑO MORETA

    SR.D. LEONCIO ILDEFONSO CASTELÁN ARENCIBIA

    SR.D. BENIGNO CONDE LAGO

    SR.D. FRANCISCO CORTES JUNCOSA

    Sra. Dna. VERONICA CADRADO DEHESA

    SR.D. RAMON COSTA GARCIA

    SR.D. JOAN CUSCÓ CARBO

    SR.D. JUAN CARLOS DA OSSA YUNTA

    SR.D. JORGE DONAS DE GALARZA

    SR.D. SERGI ENRIQUE MONTSERRAT

    SR.D. JOSE LUÍS ESCAÑUELA ROMANA

    SR.D. GONZAGA ESCAURIAZA BARREIRO

    SR.D. JESUS ESPAÑA COBO

    SR.D. JOSE JAVIER ESPARZA ABAURREA

    SR.D. FRANCISCO JAVIER FAJARDO MORENO

    Sra. Dna. BEATRIZ FERNANDEZ IBAÑEZ

    SR.D. JOSE ANTONIO FERNANDEZ IGREXAS

    Sra. Dna. BEGOÑA FERNANDEZ MUÍÑOS

    SR.D. MISAEL FERNANDEZ PORRON

    SR.D. JOSE FERNANDEZ VAQUERIZA

    SR.D. SERGIO FERNANDEZ VILA

    SR.D. JOSEP FERRER PERIS

    SR.D. XOSÉ LOIS FREIXEIRO LOPEZ

    SR.D. JESÚS GÁLVEZ PANTOJA

    SR.D. JON GARCIA AUGADO

    SR.D. JUAN GIL SABIO

    SR.D. BERNARDO GIL SALGOU

    SR.D. ENRIQUE GÓMEZ BASTIDA

    SR.D. JESUS GUERREIRO BÉIZTEGUI

    SR.D. CARLOS HERNANDO DOMINGO

    SR.D. RAFAEL HERNANZ ANGULO (A TÍTULO PÓSTUMO)

    SR.D. MIGUEL RAMÓN IRIGOYEN ERRAZQUIB

    SR.D. TOMÁS LANZAROTE PARODI

    SR.D. MIGUEL ANGEL MACHADO SOBRADOS

    SR.D. ALEJANDRO MACLEAN DREWE (A TÍTULO PÓSTUMO)

    SR.D. JOSEP MARIA MAESO I ROVIRA

    Sra. Dna. ANA MAÑERU MÉNDEZ

    SR.D. MARC MARQUEZ ALENTA

    SR.D. JOSE Mª MARTINEZ CASTEJON

    SR.D. ENRIQUE MARTÍNEZ DE VALLEJO E MANGLANO

    SR.D. FRANCISCO JAVIER MARTINEZ GUZMAN

    SR.D. VICTOR MAIS RAFOLS

    SR.D. LUÍS MEDINA CANTALEJO

    SR.D. JOSE IGNACIO MERLADET ECHEVARRIA

    SR.D. ANXO MILLA PALAU (TÍTULO PÓSTUMO)

    SR.D. ALVARO MONTESINOS YAGO

    SR.D. ANTONIO MORENO MARQUEÑO

    SR.D. JUAN MORETA MUNUJOS

    Sra. Dna. ALMUDENA MUÑOZ GONZALEZ

    SR.D. JORDI NEIRA TOST

    SR.D. MIQUEL RAMÓN NOGUER I PLANAS

    SR.D. MIQUEL NOLIS SUNYOL

    SR.D. LEONTXO GARCIA OLASAGASTI

    SR.D. JESUS PENA CORDIDO

    SR.D. MANUEL PEÑALOZA CACERES (A TÍTULO PÓSTUMO)

    SR.D. JULIAN PEREA MAÑAS

    SR.D. ALVARO PEREZ DOMINGUEZ

    SR.D. OT PI ISERN

    SR.D. JAVIER PILES CISCAR

    Sra. Dna. ANNA PRUNA GRIVE

    Sra. Dna. GISELA PULIDO BORRELL

    SR.D. FABIAN QUESADA GOMEZ

    SR.D. JOSEP MARIA ROCA BIGAS

    SR.D. MANUEL ROCA VIAÑA

    SR.D. ALEJANDRO RODRIGUEZ FERNANDEZ (A TÍTULO PÓSTUMO)

    SR.D. CARLOS RUIZ FONRODONA

    SR.D. JOSÉ SAMPER GARCIA

    SR.D. CARLOS SANZ CALVO

    SR.D. EMILIANO SKUFCA VIEITEZ

    SR.D. JOAN SOLÉ PRATS

    Sra. Dna. ESTHER TERMENS CAÑABATE

    Sra. Dna. MONTSERRAT TRESERRAS I DOU

    SR.D. FERNANDO TURRÓ HOMEDES

    Sra. Dna. LIDA VALENTIN PEREZ

    SR.D. MIGUEL ANGEL VAQUEIRO INFANTES

    Sra. Dna. ERIKA VILLAECIJA GARCIA

    SR.D. CESAR VILLEGAS SANVICENS

    Sra. Dna. ASPERXO YBARRA SOLAUN

    SR.D. ANTONIO YEBENES MONTORO

    SR.D. XABIER ZOZAYA MENDIBERRI

     

    Madrid, 19 E 28 de setembro de 2011: Fdo. O Presidente do Consello Superior de Deportes.

    D. Albert Adoitar Sicilia 

      GALARDOADOS 2010
      • Resolución de 11 de maio de 2010.
      • Resolución de 24 de maio de 2010.
      • Resolución de 26 de maio de 2010

       

      RESOLUCIÓN de 11 de maio de 2010, da Presidencia do Consello Superior de Deportes, pola que se concede o ingreso na Real Orde do Mérito Deportivo, nas súas diferentes categorías

      En virtude das atribucións conferidas no Real Decreto 1523/1982,de 18 de xuño, polo que se crea a Real Orde do Mérito Deportivo, e na Orde de 4 de setembro de 1982, pola que aproba o Regulamento que establece as ordenanzas de dita Real Orde, e tendo en conta os méritos e circunstancias que concorren nos historiais deportivos e profesionais das persoas e entidades que a continuación se indican, veño en conceder o seu ingreso na Real Orde do Mérito Deportivo nas categorías que se sinalan:

       

      • PLACAS DE PRATA

      MUTUALIDADE XERAL DEPORTIVA

      AREA DE DEPORTES DO CORREO ESPAÑOL O POBO VASCO 

       

      • PLACAS DE BRONCE

      ESCOLA ESPORTIVA ALBAHNOS 

      CLUB PATINATGE ARTÍSTIC OLOT 
       
      CLUB PIRAGUAS Os GORILAS DE CANDÁS

      ILUSTRE CONSELLO XERAL COLEF E CADF DE ESPAÑA

      CLUB ESPORTS VENDRELL

      FUNDACIÓN ESTADIO S.D.
       
      CLUB DE CAMPO VILA DE MADRID

      AJUNTAMENT DE BANYOLES

       

      • MEDALLAS DE PRATA

      SR.D. CARLOS EDUARDO CABEZAS XURADO

      SR.D. IVÁN CERVANTES MONTERO

      SR.D. GERARDO CISNEROS MATIA

      SR.D. HERMINIO GESTAL LAMEIRAS

      SR.D. MANUEL ENRIQUE MEJUTO GONZALEZ

      SR.D. IVAN MOURO FERNANDEZ

      SR.D. ALFONSO ORTEGA CASASNOVA

      SR.D. SERGI PEDREROL CAVALLE

      SR.D. ARTURO PÉREZ  GALEGO

      SR.D. LOPE PEREZ CORNES  (A TÍTULO PÓSTUMO) 

      SR.D. MANUEL PLANAS OTERO

      SR.D. SANTIAGO ROMEU SELECTOS

      SR.D. JULIÁN SIMÓN SESMERO

       

      • MEDALLAS DE BRONCE

      SR.D. RAFAEL AGUILAR MORCILLO

      SR.D. DAVID ALEGRE BIOSCA

      SR.D. RAMÓN ALEGRE BIOSCA

      SR.D. MIGUEL ARIAS MUÍÑO

      SR.D. LUÍS MARÍA BARBEIRO RODRÍGUEZ (A TÍTULO PÓSTUMO) 

      SR.D. JOSE ALFREDO BEA GARCÍA

      SR.D. JORDI BERTOMEU ORTEU

      SRA.Dna. OIANA BRANCO ETXEBERRIA

      SR.D. RICARD CALVET i VILA

      SRA.Dna. NURIA CAMÓN FARELL

      SR.D. JORDI CERVERA MARTÍNEZ

      SR.D. PEDRO EGEA PUERTAS

      SR.D. ALEX FABREGAS CARNE

      SR.D. SANTIAGO FREIXA ESCUDE

      SR.D. JORGE FRÍAS NAVARRO

      SR.D. CARLES GASSET PARIS

      SR.D. JOEL GONZALEZ BONILLA

      SR.D. JOSE LUÍS GONZALEZ FERNANDEZ

      SR.D. FRANK GONZÁLEZ GONZÁLEZ 

      SR.D. JUAN PEDRO GONZALEZ NAVARRO (A TÍTULO PÓSTUMO) 

      SR.D. ANXO SANTIGO GRAZA VICENTE (A TÍTULO PÓSTUMO) 

      SR.D. MARC GUAL ROSELL

      SRA.Dna. MARIA ROSA GUILLAMET GONZÁLEZ DE AGÜERO

      SR.D. BENARDINO HERRERA CASANUEVA

      SR.D. YASUNARI ISHIMI 

      SR.D. KIM   KIM LYTHGOE (A TÍTULO PÓSTUMO) 

      SR.D. JUAN ANTONIO LANDABEREA UNZUETA

      SR.D. JOSÉ RAMÓN LETE LASA

      SR.D. FIDEL LINARES SIERRA

      SR.D. ERNESTO LOPEZ FEITO (A TÍTULO PÓSTUMO) 

      SR.D. JOSÉ VENANCIO LÓPEZ HIERRO

      SR.D. JOSÉ JESÚS MÁRQUEZ SÁNCHEZ

      SR.D. FÉLIX MARTÍN BLÁZQUEZ

      SR.D. DAVID MASCATO GARCÍA

      SR.D. EMILIO MERCHAN ALONSO

      SRA.Dna. RAQUEL MICÓ SÁNCHEZ

      SR.D. ANTONIO MILLAN  GARRIDO

      SRA.Dna. ANNA MONTAÑANA GIMENO

      SR.D. ANDRES MONTES GONZALEZ (A TÍTULO PÓSTUMO)

      SR.D. MATÍAS MORANTE DA RÚA (A TÍTULO PÓSTUMO)

      SRA.Dna. SILVIA MUÑOZ ESCUDE

      SR.D. RAFAEL MUÑOZ PEREZ

      SR.D. ALVARO NOVELLÓN CASAMIAN

      SR.D. JOSEP MARÍA ORDEIG MALAGÓN

      SR.D. ÓSCAR PEREZ  JAVIERRE (A TÍTULO PÓSTUMO)

      SR.D. RUBÉN PERIS LATORRE

      SR.D. ARMANDO PRENDES VIÑA

      SR.D. JESUS ROCA  HERNANDEZ,  

      SR.D. LLUIS ROIG  I VIVAS

      SRA.Dna. MARÍA JESÚS ROSA DURÁN

      SR.D. MANUEL ROSETY PRAZA

      SR.D. RICARD RUBIO VIVES

      SR.D. SANTIAGO SAGASTE AYESA (A TÍTULO PÓSTUMO)

      SR.D. ALBERT SALGA MORENO

      SRA.Dna. MARIA TERESA SAMARANCH SALISACH

      SRA.Dna. ISABEL SANCHEZ FERNÁNDEZ

      SRA.Dna. LAURA SANCHEZ GARCÍA

      SR.D. MIGUEL IGNACIO SÁNCHEZ ZORITA

      SR.D. JOSE SEGUIN SANTOS

      SR.D. MANUEL SIERRA PUZO

      SRA.Dna. ROSANNA SIMÓN ALAMO

      SR.D. VÍCTOR SOJO JIMÉNEZ

      SR.D. IGNACIO TEIXIDOR DE OTTO

      SR.D. MARC TORRA SAYO

      SR.D. JESÚS TORTOSA ALAMEDA

      SRA.Dna. MAIDER UNDA GONZÁLEZ DE AUDICANA

      SR.D. SUGOI URIARTE MARCOS

      SR.D. RICARDO VALENCIA MARTÍNEZ (A TÍTULO PÓSTUMO)

      SR.D. PAULUS WILDEBOER 

      SR.D. ASCHWIN WILDEBOER FABER

      SR.D. YOSUKE YAMASHITA 

      Madrid, 11 de Maio de 2010: Fdo. O Presidente do Consello Superior de Deportes.
      D. Jaime Lissavetzky Díez

       

      RESOLUCIÓN de 24 de maio de 2010, da Presidencia do Consello Superior de Deportes, pola que se concede o ingreso na Real Orde do Mérito Deportivo, nas súas diferentes categorías

      En virtude das atribucións conferidas no punto 1 do artigo 5 do Real Decreto 694/2010, de 20 de maio, polo que se modifica o Real Decreto 1523/1982,de 18 de xuño, polo que se crea a Real Orde do Mérito Deportivo, e no punto 4 do artigo 16 da  Orde PRE/1430/2010, de 21 de maio, pola que se modifica a Orde de 4 de setembro de 1982, que aproba o Regulamento que establece as ordenanzas de dita Real Orde, e tendo en conta os méritos e circunstancias que concorren nos historiais deportivos e profesionais das persoas e entidades que a continuación se indican, veño en conceder o seu ingreso na Real Orde do Mérito Deportivo nas categorías que se sinalan:

       

      • PLACAS DE OURO

      Cádiz Club de Fútbol  S.A.D.

      Real Sociedade de Fútbol S.A.D.

      Área de Deportes de Televisión Española
       

      • MEDALLAS DE OURO

      Ilma. Sra. Dna. María Soidade Casado Estupiñán

      Ilmo. Sr. D. Iker Casillas Fernández

      Ilmo. Sr. D. Carmelo Ezpeleta Peidro

      Ilmo. Sr. D. Juan Anxo Gato Gómez

      Ilmo. Sr. D. Carlos Gil Perez (A Título Póstumo)

      Ilmo. Sr. D.  Juan Manuel Gozalo Gómez (A Título Póstumo) 

      Ilmo. Sr. D. Pep Guardiola I Salga

      Ilmo. Sr. D. Xavi Hernández  Creus

      Ilmo. Sr. D. Juan Miguel Hernández  León

      Ilmo. Sr. D. Iván Leal Reglero

      Ilmo. Sr. D. Leandro Negré Carrio

      Ilmo. Sr. D. Juan Pérez Márquez

      Ilmo. Sr. D. José Perurena López 

      Ilmo. Sr. D. José Luís Sáez Regalado 

      Ilma. Sra. Dna. Briguitte Yagüe Enrique

      Madrid, 24 de Maio de 2010: Fdo. O Presidente do Consello Superior de Deportes.
      D. Jaime Lissavetzky Díez

       

      RESOLUCIÓN de 26 de maio de 2010, da Presidencia do Consello Superior de Deportes, pola que se concede o ingreso na Real Orde do Mérito Deportivo, na categoría de Medalla de Ouro á Ilma. Sra. Dna. Edurne Pasaban Lizarribar.

      En virtude das atribucións conferidas no punto 1 do artigo 5 do Real Decreto 694/2010, de 20 de maio, polo que se modifica o Real Decreto 1523/1982,de 18 de xuño, polo que se crea a Real Orde do Mérito Deportivo, e no punto 4 do artigo 16 da  Orde PRE/1430/2010, de 21 de maio, pola que se modifica a Orde de 4 de setembro de 1982, que aproba o Regulamento que establece as ordenanzas de dita Real Orde, e tendo en conta os méritos e circunstancias que concorren no historial deportivo da Ilma. Sra. Dna. Edurne Pasaban Lizarribar, veño en conceder o seu ingreso na Real Orde do Mérito Deportivo na categoría de Medalla de Ouro.

      Madrid, 26 de Maio de 2010: Fdo. O Presidente do Consello Superior de Deportes.
      D. Jaime Lissavetzky Díez 
                                                                    

      GALARDOADOS 2009

      Persoas e equipos que recibiron as diferentes medallas da Real Orde do Mérito Deportivo, concedidas polo Consello de Ministros o 8 de abril de 2009, e que foron entregadas o 22 de abril, nun acto presidido polas súas Maxestades Os Reyes.

      RESOLUCIÓN de 8 de abril de 2009, da Presidencia do Consello Superior de Deportes, pola que se concede o ingreso na Real Orde do Mérito Deportivo, nas súas diferentes categorías.

      Orde ESD/951/2009, de 3 de abril, pola que se aproba o ingreso na Real Orde do Mérito Deportivo, na categoría de Medalla de Ouro, ás persoas que se indican.

       REAL ORDE DO MÉRITO DEPORTIVO 2009

       

      • GRAN CRUZ REAL ORDE DO MÉRITO DEPORTIVO 2009

      1. D. Joan Llaneras Roselló (Ciclismo)

       

      • PLACA DE OURO REAL ORDE DO MÉRITO DEPORTIVO 2009

      1. Real Federación Española de Fútbol. Angel María Villar, presidente da RFEF

      2. Trofeo Conde de Godó de Tenis Albert Agusti García-Navarro, presidente

       

      • MEDALLAS DE OURO REAL ORDE DO MÉRITO DEPORTIVO 2009

      1. Pol Amat Escudei (Hockey)

      2. Francisco José Antequera (Ciclismo)

      3. David Barrufet Bofil (Balonmán)

      4. Miguel Carballeda Pineiro. Presidente Comité Paralímpico Español

      5. Pedro Carbonell Amengual (Act. Subacuáticas)

      6. Sara Carracelas García (Natación)

      7. Javier Castillejo Rodríguez (Boxeo)

      8. Almudena Cid Tostado (Ximnasia)

      9. José Conde Pujana (Atletismo)

      10. Víctor Cordeiro García (Ciclismo)

      11. Saúl Craviotto Rivero (Piragüismo)

      12. Fernando Echavarri Erasun (Vea)

      13. Enhamed Enhamed Mohamed (Natación)

      14. Andreu Gimeno Tolaguera (Tenis)

      15. Maria Carmen Herrera Gómez (Judo)

      16. Alfredo Hueto Mayoral (Ximnasia)

      17. David Luque Camacho (Karate)

      18. Jesús Morlán Fariñas (Piragüismo)

      19. Richard Oribe Lumbreras (Natación)

      20. Juan Carlos Pastor Gómez (Balonmán)

      21. Antón Paz Branco (Vea)

      22. María Teresa Perales (Natación)

      23. Carlos Pérez Rial (Piragüismo)

      24. Eduardo Portela (Baloncesto)

      25. Sebastián Rodriguez Veloso (Natación)

      26. Samuel Sánchez (Ciclismo)

      27. Carlos Xastre (Ciclismo)

      28. Anna Tarrés (Natación)

      29. Xavier Torres Ramis (Natación)

       

      • PLACAS DE PRATA REAL ORDE DO MÉRITO DEPORTIVO 2009

      1. Club Natació Banyoles. Angel Dutrus Congost, presidente (Remo)

      2. Presidente do Club Saski Baskonia, Josean Querejeta (Baloncesto)

       

      • MEDALLAS DE PRATA REAL ORDE DO MÉRITO DEPORTIVO 2009

      1. Ramón Ajenjo Bosh

      2. Rafael Arriaza Loureda (Karate)

      3. Iratxe Aurrekoetxea Urrutikoetxea (Ximnasia)

      4. Jerónima Ballesta Navarro (Petanca)

      5. José Manuel Beirán Lozano (Baloncesto).

      6. Genaro Borrás Sanjurjo, a título póstumo (Fútbol)

      7. Toni Bou Mena (Motociclismo)

      8. Vicente Bretó León (Balonmán)

      9. Irene Carreira Ruiz (Persoal C.S.D.)

      10. Gloria Casanova Rodriguez (Karate)

      11. David Casinos Sierra (Atletismo)

      12. Carlota Castrejana Fernández (Atletismo)

      13. Jesús Collado Alarcón (Natación)

      14. Marc Coma Camps (Motociclismo)

      15. Raquel Curral Aznar (Natación)

      16. Juan Domingo da Cruz (Baloncesto)

      17. Alberto Entrerríos Rodriguez (Balonmán)

      18. Francisco Fabregas Monegal (Hockey)

      19. Rudy Fernández Farrés (Baloncesto)

      20. Andrea Fontes Fache (Natación)

      21. Sergio García Fernández (Golf)

      22. Juan García Lorenzana (Balonmán)

      23. Rodrigo Garza Barbeiro (Hockey)

      24. Marc Gasol (Baloncesto)

      25. Visitación Gómez del Valle (Persoal C.S.D.)

      26. José Antonio Huelín Trillo (Balonmán)

      27. Jesús Furtado Carrasco (Persoal C.S.D.)

      28. Daniel Ibañes Caetano (Fútbol)

      29. Ángela Lario Ruiz (Hockey)

      30. Andrés Linares Rodriguez Andrés (Fútbol)

      31. José Luís Llorente Gento (Baloncesto)

      32. Juan Manuel López Iturriaga (Baloncesto)

      33. Soidade Luceiro de Pablo (Persoal C.S.D.)

      34. Fernando Martín Espiña, a título póstumo.

      35. Ferrán Martínez Garriga (Baloncesto)

      36. Gisela Morón Rovira (Natación)

      37. Alex Mumbrú Murcia (Baloncesto)

      38. Antonio Ramallets i Simón (Fútbol)

      39. Xavier Ribas Centelles (Hockey)

      40. 'Berni' Rodríguez Arias (Baloncesto)

      41. Irina Rodriguez Álvarez (Natación)

      42. Iker Romeu Fernández (Balonmán)

      43. Ignacio Solozabal Igartua (Baloncesto)

      44. Ricardo Ten Argilez (Natación)

      45. Eduardo Tubau Cutal (Hockey)

      46. Óscar Vázquez Martins (Karate)

      47. Daniel Vidal Fuster (Natación)

       

      • PLACAS DE BRONCE REAL ORDE DO MÉRITO DEPORTIVO 2009

      1. C.C.D. Turó da Peira. (Fútbol)

      2. Club Escola Piragüismo Aranxuez. (Piragüismo)

      3. Club Esportiu Juncária.

      4. Club Valenciano de Natación. (Natación)

      5. Colexio Pai Manyanet de Reus. (Escolar/ Universitario)

      6. José Antonio Bolarín Sánchez (Fútbol sala)

      7. Carlos Rei Hoppe (Tenis)

      8. Alfredo Coco Foriscot (Tenis)

      9. Lorenzo Díez Romeu-Valdespino (Polo)

      10. Luís Gómez Artés (Tenis)

      11. Julián García Antón (Tiro Olímpico)

      12. Esteban Ruiz Alvárez (Tenis)

      13. Joan Sabaté Escudei (Patinaxe)

      14. Antonio Rodríguez da Borbolla e Vázquez (Remo)

      15. Francisco Zaragoza Zaragoza (Vea)

      16. José Eugenio de Zarate e Peraza de Ayala (Vea)

      17. Selección española de balonmán feminino. Juan de Deus Román Seco, presidente da RFEB

      18. Universidade de Cádiz. Reitor Mgfco. Dr.D. Diego Saes Márquez (Escolar/ Universitario)

       

      • MEDALLAS DE BRONCE REAL ORDE DO MÉRITO DEPORTIVO 2009

      1. José Luís Abaixo Gómez (Esgrima)

      2. Xavier Adell Salvatella (Hockey)

      3. Juan Manuel Alonso Martín (Atletismo)

      4. María Mercedes Alvarez Pontón (Hípica)

      5. Manuel Alzuria Huguet (Baloncesto)

      6. Marta Arce Payno (Judo)

      7. Branca Ares Torres (Baloncesto)

      8. Joan Balcells Fornaguera (Tenis)

      9. José Manuel Ballesteros Martínez de Elorza (Atletismo)

      10. Tomas Barris Ballestín (Atletismo)

      11. Ión Belaustegui Ruano (Balonmán)

      12. Bernardo Bish Lorenzo Javier (Escolar/Universitario)

      13. Félix Brocate Puri (Balonmán)

      14. Alexandrau Buligan Tomici (Balonmán)

      15. Alba Cabelo Xeonllo (Natación)

      16. Joaquín Calvo Xaques (Hípica)

      17. Angel Calzada Gómez (Dirixente deportivo)

      18. Jesús Candeas Rodrigo (Fútbol)

      19. Xullo Castaño Antuña (Escolar/Universitario)

      20. Carlota Ciganda Machiñena (Golf)

      21. David Davis Cámara (Balonmán)

      22. Jaime de Rivera Ballesteros (Hípica)

      23. Miguel Angel Delgado Noguera (Escolar/Universitario)

      24. Ignacio Domecq Urquijo (Polo)

      25. Thais Enriquez Torres (Natación)

      26. Raúl Entrerríos Rodriguez (Balonmán)

      27. Angel Fernández García (Esgrima)

      28. Guillermo Ferrero Centeo (Atletismo)

      29. Enrique Floriano Millán (Natación)

      30. Fidel Font Roig (Esgrima)

      31. Matilde Fontecha Miranda (Deporte e Muller)

      32. Benvido Front Pintado (Remo)

      33. Pedro Galán Neto (Fútbol)

      34. Rubén Garabaya Areas (Balonmán)

      35. Milagres García Bonafé (Deporte e Muller)

      36. David García do Val (Judo)

      37. Tatiana Garmendia López (Balonmán)

      38. Lucía Guisado Muñoz (Ximnasia)

      39. Pedro Hernández Cabrera (Baloncesto)

      40. Rosario Inés Lizón (Petanca)

      41. Kilian Jornet Burgadá (Montaña)

      42. Joseba Kerejeta Larrucea (Actividades Subacuáticas)

      43. Pilar Landeira de Hernández (Baloncesto)

      44. Beatriz Laparra Conca (Caza)

      45. Felipe Llamazares Dez (Baloncesto)

      46. Feliciano López Díaz-Guerra (Tenis)

      47. Laura López Vale (Natación)

      48. Miguel Luque Avila (Natación)

      49. Marta Mangue Gonzalez (Balonmán)

      50. Isabel Martín Crespo (Deporte e Muller)

      51. Óscar Martínez de Quel Pérez (Kárate)

      52. Nuria Martínez Prat (Baloncesto)

      53. Yolanda Matarranz Criado (Petanca)

      54. Anabel Medina Garrigues (Tenis)

      55. Maider Mendizabal Azurmendi (Pelota)

      56. Antonio Merino Mandly (CCAA)

      57. Carlos Minguell Baños (Act. Subacuáticas)

      58. Pedro Montiel Gámez (Escolar/Universitario)

      59. Gregorio Moreno Martínez, a título póstumo (Ciclismo)

      60. Juan José Neyro Bilbao, a título póstumo (Baloncesto)

      61. Iñaki Ochoa de Olza Seguín, a título póstumo (Montaña)

      62. Leire Olaverría Dorronsoro (Ciclismo)

      63. Ramón Olivé Vilás

      64. Noelia Oncina Moreno (Balonmán)

      65. Mariano Ortega Martínez (Balonmán)

      66. Javier Palazón Sánchez (Billar)

      67. Lucila Pascua Suárez (Baloncesto)

      68. Baldomero Peralta San Martín (Pelota)

      69. Enriq Piquet Miquel (Baloncesto)

      70. María Planas Monge (Baloncesto)

      71. Juan Antonio Requena Maltrana (Baloncesto)

      72. Teresa Rioné Chairo (Deporte e Muller)

      73. Albert Rocas Comas (Balonmán)

      74. José María Rodríguez Vaqueiro (Balonmán)

      75. Ricardo Ruano Eneriz (CCAA)

      76. Teresa Ruiz de Larramendi Múgica (Pelota)

      77. José Ruiz Orland

      78. Vicente Sanchís Rosique (Baloncesto)

      79. Francisco Sarasua Zumeta (Remo)

      80. Víctor Xastre Toribio (Ciclismo)

      81. Francisco Serrejón Sánchez (Fútbol)

      82. Asunción Sinovas Revilla (Atletismo)

      83. Dani Xordo Castelo (Automobilismo)

      84. Antonio Tauler Llul (Ciclismo)

      85. Pedro Torrás Escudei

      86. Rolando Uríos Fonseca (Balonmán)

      87. Francisco Valcárcel Carballos (Judo)

      88. Francisco Veiga Márquez (Squash)

      89. Fernando Verdasco Carmona (Tenis)

       

      Madrid, 8 de Abril de 2009

      Fdo. O Presidente do Consello Superior de Deportes.

      D. Jaime Lissavetzky Díez

      GALARDOADOS 2008

      REAIS DECRETOS de 16 de maio, ORDE ESD/1425/2008 de 16 de maio, e RESOLUCIÓN de 22 de abril de 2008, da Presidencia do Consello Superior de Deportes, pola que se concede o ingreso na Real Orde do Mérito Deportivo, nas súas diferentes categorías.

      REAL ORDE DO MÉRITO DEPORTIVO 2008

       

      NºExp. DISTINCIÓN ACTIVIDADE TRATAMENTO NOME APELIDOS CARGO
      383 MEDALLA DE BRONCE CICLISMO Sra. Dna. MIREIA ABANT CONDAL  
      414 MEDALLA DE BRONCE PENTATLÓN MODERNO Sr. D. FRANCISCO AUGADO PELEGRIN Presidente F.E. Pentatlón Moderno
      415 MEDALLA DE BRONCE BALONCESTO Sra. Dna. ELISA AGUILAR LOPEZ Xogadora de Baloncesto
      416 MEDALLA DE BRONCE VEA Sra. Dna. MARIÑA ALABAU NEIRA  
      417 MEDALLA DE BRONCE AERONÁUTICA Sr. D. RAMÓN ALONSO PARDO  
      418 MEDALLA DE BRONCE POLO Sr. D. NICOLÁS ÁLVAREZ DOMÍNGUEZ Presidente Real F.E. de Polo
      419 MEDALLA DE BRONCE PESCA Sr. D. JOSE MARÍA AMIGÓ GALINDO Presidente F.E. de Pesca
      420 MEDALLA DE BRONCE DIRIXENTE DEPORTIVO Sra. Dna. IRATXE AURRECOECHEA URRUTICOECHEA  
      421 MEDALLA DE BRONCE ESQUÍ NAÚTICO Sr. D. EDUARDO BALCAZAR TORT Presidente da F.E. de Esquí Náutico
      422 MEDALLA DE BRONCE XIMNASIA Sr. D. ALEJANDRO BARRENECHEA GAYO  
      423 MEDALLA DE BRONCE PADEL Sra. Dna. ANA BASTARRECHE SAGÜÉS Dirixente Deportivo
      424 MEDALLA DE BRONCE MOTOCICLISMO Sr. D. ANTONI BOU MENA  
      425 MEDALLA DE BRONCE BÁDMINTON Sr. D. DAVID CABELO MANRIQUE Presidente F.E. de Bádminton
      426 MEDALLA DE BRONCE TAEKWONDO Sr. D. JESÚS CASTELÁNS POBOAS Presidente F.E. de Taekwondo
      427 MEDALLA DE BRONCE DIRIXENTE DEPORTIVO Sr. D. FERNANDO CASTRO GUTIERREZ Director Xeral de Deportes da Comunidade Autónoma de Cantabria
      428 MEDALLA DE BRONCE SQUASH Sr. D. ROGELIO CHANTADA LAGO Presidente Real F.E.de Squash
      429 MEDALLA DE BRONCE DIRIXENTE DEPORTIVO Sr. D. LEONARDO CHAVES GONZÁLEZ Director Xeral de Tecnoloxía e Infraestruturas Deportivas da Xunta de Andalucía
      430 MEDALLA DE BRONCE PIRAGÜISMO Sr. D. JOSÉ MANUEL CURRAL BUSTABAD (a título póstumo)
      432 MEDALLA DE BRONCE CICLISMO Sr. D. CARLES DÍAZ CODINA  
      433 MEDALLA DE BRONCE DIRIXENTE DEPORTIVO Sr. D. IGNASI DOÑATE I SANGLAS Director Xeral de Proxección Internacional
      434 MEDALLA DE BRONCE XIMNASIA Sra. Dna. MARÍA ESQUERDO RAMOS  
      435 MEDALLA DE BRONCE MOTOCICLISMO Sr. D. HECTOR FAUBEL ROJI  
      436 MEDALLA DE BRONCE NATACIÓN Sra. Dna. CONCEPCIÓN FERNÁNDEZ DE MISA DÍAZ (a título póstumo)
      437 MEDALLA DE BRONCE DIRIXENTE DEPORTIVO Sra. Dna. EMILIA FERNÁNDEZ GARCÍA  
      438 MEDALLA DE BRONCE REMO Sr. D. MIGUEL FERNÁNDEZ LORES (a título póstumo)
      439 MEDALLA DE BRONCE DIRIXENTE DEPORTIVO Sr. D. JOSÉ LUÍS FERNÁNDEZ-VEGUE MARTÍN  
      441 MEDALLA DE BRONCE ORIENTACIÓN Sr. D. VÍCTOR GARCÍA BERENGUER Presidente F.E. de Orientación
      442 MEDALLA DE BRONCE DIRIXENTE DEPORTIVO Sr. D. JESÚS GARCIA CAMBARA A TÍTULO POSTUMO
      443 MEDALLA DE BRONCE XIMNASIA Sr. D. MARIANO GARCÍA CARRETERO  
      444 MEDALLA DE BRONCE FÚTBOL AMERICANO Sr. D. ENRIQUE GARCÍA DE CASTRO Presidente A.E. de Fútbol Americano
      445 MEDALLA DE BRONCE SURF Sr. D. CARLOS JORGE GARCÍA GÓMEZ Presidente F.E. de Surf
      446 MEDALLA DE BRONCE XIMNASIA Sra. Dna. MARÍA ANXOS GARCÍA SAÍZ  
      447 MEDALLA DE BRONCE SALVAMENTO E SOCORRISMO Sra. Dna. ISABEL GARCÍA SANZ Presidenta F.E. de Salvamento e Socorrismo
      448 MEDALLA DE BRONCE DIRIXENTE DEPORTIVO Sr. D. PEDRO GARCÍA VILLAMAYOR Ex Director de Deportes do Goberno de Aragón
      449 MEDALLA DE BRONCE ESPELEOLOGÍA Sr. D. SERGIO GARCÍA-DILS DE LA VEGA  
      450 MEDALLA DE BRONCE DIRIXENTE DEPORTIVO Sr. D. ANTONIO GARDE FERNÁNDEZ-FONTECHA Concelleiro de Deportes do Concello de Rózalas
      451 MEDALLA DE BRONCE DISCAPACITADOS INTELECTUAIS Sr. D. ANTONIO CARLOS GÓMEZ OLIVERO Presidente F.E..de Discapacitados Intelectuais
      452 MEDALLA DE BRONCE DIRIXENTE DEPORTIVO Sr. D. JESÚS GURIDI EZQUERRO  
      453 MEDALLA DE BRONCE ATLETISMO PARALÍMPICO Sr. D. IVAN HOMPANERA ÁLVAREZ  
      454 MEDALLA DE BRONCE KICKBOXING Sr. D. PEDRO HORCAJO ALBA Presidente F.E. de Kickboxing
      456 MEDALLA DE BRONCE DIRIXENTE DEPORTIVO Sr. D. VICTOR IÑIGUEZ MÁRQUEZ Viceconselleiro de Deportes da Cidade Autónoma de Ceuta
      457 MEDALLA DE BRONCE DIRIXENTE DEPORTIVO Sr. D. SALVADOR JIMÉNEZ RODRÍGUEZ  
      458 MEDALLA DE BRONCE MONTAÑA E ESCALADA Sr. D. RAMÓN JULIÁN PUIGBLANQUÉ  
      459 MEDALLA DE BRONCE NATACIÓN Sr. D. JUAN KONINCKX BATALLER Presidente Real F.E. de Natación
      461 MEDALLA DE BRONCE DIRIXENTE DEPORTIVO Sr. D. ANTONIO MAÑERO FLORES  
      462 MEDALLA DE BRONCE DIRIXENTE DEPORTIVO Sr. D. MIGUEL ANXO MARTÍN GUITIERREZ Director Xeral de Deportes da Comunidade de Madrid
      463 MEDALLA DE BRONCE ATLETA DISCAPACITADO INTELECTUAL Sr. D. JOSÉ MARTÍNEZ MOROTE  
      464 MEDALLA DE BRONCE TENIS Sr. D. ENRIC MOLINA MUR ÁRBITRO
      465 MEDALLA DE BRONCE TIRO A VOO Sr. D. FRANCISCO MONTORO CAÑETE Presidente F.E. de Tiro a Voo
      466 MEDALLA DE BRONCE MOTONÁUTICA Sr. D. FRANCISCO MONTOYA CONESA Presidente Real F.E. de Motonáutica
      467 MEDALLA DE BRONCE DIRIXENTE DEPORTIVO Sr. D. JUAN ANTONIO MORAIS RODRIGUEZ Secretario Xeral Facenda
      468 MEDALLA DE BRONCE DIRIXENTE DEPORTIVO Sr. D. MARCOS ANTONIO MORENO CUSTA Director Xeral de Deportes Comunidade Autónoma da Rioxa
      469 MEDALLA DE BRONCE AERONÁUTICA Sr. D. RAMÓN MORILLAS SALMERÓN  
      470 MEDALLA DE BRONCE TENIS Sr. D. PEDRO MUÑOZ ASENJO Presidente Real F.E. de Tenis
      471 MEDALLA DE BRONCE PARALÍTICOS CEREBRAIS Sr. D. CARLOS MUÑOZ VÁZQUEZ Presidente F.E. De Paralíticos Cerebrais
      472 MEDALLA DE BRONCE BALONCESTO Sra. Dna. LAIA PALAU ALTES Xogadora de Baloncesto
      473 MEDALLA DE BRONCE PATINAXE Sr. D. CARMELO PANIAGUA MANSO Presidente Real F.E. de Patinaxe
      474 MEDALLA DE BRONCE PATINAXE Sr. D. JOSE LUÍS PÉREZ GUTIÉRREZ Dirixente Deportivo
      475 MEDALLA DE BRONCE TRÍATLON Sr. D. ENRIQUE QUESADA VALDÉS  
      476 MEDALLA DE BRONCE AERONÁUTICA Sr. D. ANTONIO QUINTANA PEREIRA (TÍTULO PÓSTUMO) Ex Presidente da R.F. Aeronáutica Española
      477 MEDALLA DE BRONCE HÍPICA Sr. D. JAVIER REVOLTA DO PERAL Presidente F.E. de Hípica
      478 MEDALLA DE BRONCE DIRIXENTE DEPORTIVO Sr. D. FRANCISCO CARBALLOS FERRÓN Conselleiro de Deportes e Mocidade Cidade Autónoma de Melilla
      479 MEDALLA DE BRONCE XIMNASIA Sra. Dna. EVA RODA BRAVO  
      480 MEDALLA DE BRONCE ATLETISMO Sr. D. ANTONIO SABUGUEIRO FERNÁNDEZ  
      481 MEDALLA DE BRONCE BALONCESTO Sr. D. JOSÉ LUÍS SÁEZ REGALADO Presidente Real F.E. de Baloncesto
      482 MEDALLA DE BRONCE GALGOS Sr. D. FRANCISCO SALAMANCA LLORENTE Presidente da F.E. de Galgos
      483 MEDALLA DE BRONCE XIMNASIA Sra. Dna. ALMUDENA SAN JOSÉ CRISTOBAL  
      484 MEDALLA DE BRONCE CICLISMO Sr. D. FULGENCIO SÁNCHEZ MONTESINOS Presidente Real F.E. de Ciclismo
      485 MEDALLA DE BRONCE DIRIXENTE DEPORTIVO Sr. D. ENRIC SARASOL ADOITAR EX D.G.D. XENERALIDADE VALENCIANA
      486 MEDALLA DE BRONCE DIRIXENTE DEPORTIVO Sr. D. SANTIAGO TORIBIO PÉREZ  
      487 MEDALLA DE BRONCE ATLETISMO Sr. D. ALFONSO TITOR LARREA (a título póstumo)
      488 MEDALLA DE BRONCE MONTAÑA E ESCALADA Sr. D. PEDRO UDAONDO ECHEVARRIA (A Título Póstumo)
      489 MEDALLA DE BRONCE COLOMBOFILIA Sr. D. JOSÉ FRANCISCO VÁZQUEZ LOUREIRO Presidente Real F.E. Colombófila
      431 MEDALLA DE BRONCE DIRIXENTE DEPORTIVO Sr. D. JUAN DA CRUZ VÁZQUEZ PÉREZ Director Xeral de Actividades e Promoción Deportiva da Xunta de Andalucía
       
      490 MEDALLA DE BRONCE TENIS DE MESA Sr. D. HEI ZHI WEN  
      195 MEDALLA DE OURO NATACION PARALÍMPICA ILMA. Sra. Dna MANUELA AGUILERA ARIZA  
      196 MEDALLA DE OURO MOTOCICLISMO ILMO. Sr. D. JUAN ÁLVAREZ PÉREZ Ex Presidente Real F.E. de Motociclismo
      197 MEDALLA DE OURO ESQUI PARALÍMPICO ILMA. Sra. Dna MAGDA AMO RIUS  
      198 MEDALLA DE OURO TAEKWONDO ILMA. Sra. Dna. BELEN ASENSIO SIU  
      199 MEDALLA DE OURO DIRIXENTE DEPORTIVO ILMO. Sr. D. ALEJANDRO BRANCO BRAVO Presidente do Comité Olímpico Español
      200 MEDALLA DE OURO HOCKEY ILMO. Sr. D. MARTÍN COLOMER RIVAS Presidente F.E. de Hockey
      201 MEDALLA DE OURO CICLISMO ILMO. Sr. D. ALBERTO CONTADOR VELASCO  
      212 MEDALLA DE OURO DIRIXENTE DEPORTIVO ILMO. Sr. D. CONRADO DURANTEZ CURRAL Presidente da Academia Olímpica
      211 MEDALLA DE OURO DIRIXENTE DEPORTIVO ILMO. Sr. D. MANUEL FONSECA DA CHAVE EX DIRECTOR XERAL DE DEPORTES
      202 MEDALLA DE OURO PELOTA ILMO. Sr. D. JULIAN GARCÍA ANGULO Presidente F.E. de Pelota
      203 MEDALLA DE OURO MÉDICO DEPORTIVO ILMO. Sr. D. JOSÉ GONZÁLEZ PÉREZ  
      210 MEDALLA DE OURO DIRIXENTE DEPORTIVO ILMA. Sra. Dna INMACULADA MARTÍN-CARO SÁNCHEZ EX DIRECTORA XERAL DE INFRAESTRUTURAS
      204 MEDALLA DE OURO DIRIXENTE DEPORTIVO ILMO. Sr. D. PERE MIRO I SALLARÉS INTERNATIONAL OLYMPIC COMMITTEE
      205 MEDALLA DE OURO CICLISMO ILMO. Sr. D. LUÍS OCAÑA PERNIA ( A TÍTULO PÓSTUMO)
      206 MEDALLA DE OURO FÍSICOS ILMO. Sr. D. JUAN PALAU FRANCAS Presidente F.E. de Minusválidos Físicos
      207 MEDALLA DE OURO NATACIÓN PARALÍMPICA ILMA. Sra. Dna INMACULADA PALENCIA MAROTO  
      208 MEDALLA DE OURO CICLISMO ILMO. Sr. D. ÓSCAR PEREIRO SIO Ciclista
      194 MEDALLA DE OURO FUTBOLISTA ILMO.Sr. D. ANTONIO PORTA PÉREZ (TÍTULO PÓSTUMO)
      209 MEDALLA DE OURO TAEKWONDO ILMO. Sr. D. JUAN ANTONIO RAMOS SÁNCHEZ  
      481 MEDALLA DE PRATA PERSOAL C.S.D. Sra. Dna. MARÍA PAZ AGUINACO PANDO  
      482 MEDALLA DE PRATA ARTÍSTA DEPORTIVO SR.D. JORDI ALUMÁ MASVIDAL  
      483 MEDALLA DE PRATA FÚTBOL SALA Sr. D. LUÍS AMADO TARODO  
      484 MEDALLA DE PRATA HOCKEY Sr. D. POL AMAT ESCUDEI  
      485 MEDALLA DE PRATA DIRIXENTE DEPORTIVO Sr. D. ALBERT BAYO MARÍ Membros do Comité Español de Disciplina Deportiva
      486 MEDALLA DE PRATA TIRO OLÍMPICO Sr. D. JAUME BLADAS SANTASUSAGNA Deportista Tiro Olímpico
      487 MEDALLA DE PRATA FÚTBOL SALA Sr. D. ENRIQUE BONED GUILLOT  
      567 MEDALLA DE PRATA DIRIXENTE DEPORTIVO SR.D. JOSÉ LUÍS BOTO ÁLVAREZ Presidentede a F.E. de Birlos
      489 MEDALLA DE PRATA PERSOAL C.S.D. Sr. D. JOSE CABANAS SANCHEZ  
      490 MEDALLA DE PRATA MOTOCICLISMO Sr. D. ALBERT CABESTANY GÁLVEZ  
      491 MEDALLA DE PRATA DIRIXENTE DEPORTIVO Sr. D. MANUEL COLOMA LAMIGUEIRO  
      492 MEDALLA DE PRATA BALONCESTO Sr. D. MANEL COMAS HORTET Adestrador CDB Sevilla SAD-Cajasol
      493 MEDALLA DE PRATA XORNALISTA DEPORTIVO Sr. D. JOSÉ RAMÓN COSTA-JUSSA PONT  
      494 MEDALLA DE PRATA TIRO OLÍMPICO Sr. D. RODRIGO DE MESA RUÍZ Presidente Real F.E. de Tiro Olímpico
      495 MEDALLA DE PRATA PERSOAL C.S.D. Sra. Dna. JOSEFA DELGADO SANZ  
      496 MEDALLA DE PRATA BALONCESTO Sr. D. ROBERTO DONAS HERNÁNDEZ  
      497 MEDALLA DE PRATA RUGBY Sr. D. JOSÉ MARÍA EPALZA SOLANO  
      498 MEDALLA DE PRATA HALTEROFILIA Sr. D. EMILIO ESTARLIK LOZANO Presidente F.E. de Halterofilia
      499 MEDALLA DE PRATA XIMNASIA Sr. D. ANTONIO ESTEBAN CERDAN Presidente Real F.E. de Ximnasia
      500 MEDALLA DE PRATA VOLEIBOL Sr. D. MIGUEL ANXO FALASCA FERNÁNDEZ  
      501 MEDALLA DE PRATA HOCKEY PATÍNS Sr. D. CARLOS FERICHE NEDERMAN  
      502 MEDALLA DE PRATA TENIS Sr. D. DAVID FERRER ERN  
      488 MEDALLA DE PRATA XORNALISTA DEPORTIVO Sr. D. TOMÁS FRAGA TOSCANO  
      504 MEDALLA DE PRATA NATACIÓN PARALÍMPICA Sra. Dna ANAIS GARCÍA BALMAÑA  
      505 MEDALLA DE PRATA BALONCESTO Sr. D. ALEJANDRO GARCÍA RENESES Adestrador Baloncesto do Joventut Badalona SAD
      506 MEDALLA DE PRATA MONTAÑA E ESCALADA Sr. D. JUAN GARRIGÓS I TORO Presidente F.E. de Montaña e Escalada
      507 MEDALLA DE PRATA HOCKEY PATÍNS Sr. D. PEDRO GIL GÓMEZ  
      508 MEDALLA DE PRATA TRÍATLON Sr. D. FRANCISCO JAVIER GÓMEZ NOYA  
      510 MEDALLA DE PRATA PETANCA Sra. Dna. HORTENSIA HERMIDA TORRES Presidenta F.E. de Petanca
      511 MEDALLA DE PRATA DIRIXENTE DEPORTIVO Sr. D. CARLOS HERNÁNDEZ DE LA TORRE Membro do Comité Español de Disciplina Deportiva
      512 MEDALLA DE PRATA TRÍATLON Sr. D. JOSE HIDALGO MARTÍN Presidente F.E. de Tríatlon
      503 MEDALLA DE PRATA DIRIXENTE DEPORTIVO Sr. D. MANUEL IBERN I ALCALDE  
      513 MEDALLA DE PRATA DIRIXENTE DEPORTIVO Sr. D. MANUEL JIMÉNEZ BARRIOS Secretario Xeral para o Deporte da Xunta de Andalucía
      514 MEDALLA DE PRATA ATLETISMO Sr. D. LUÍS MIGUEL LANDA GARCÍA Adestrador de Atletismo
      515 MEDALLA DE PRATA JUDO Sr. D. YOUNG LE JOO  
      516 MEDALLA DE PRATA ESPELEOLOGÍA Sr. D. JUAN CARLOS LÓPEZ CASAS Presidente da F.E. de Espeleología
      517 MEDALLA DE PRATA BALONMÁN Sr. D. JESÚS LÓPEZ RICONDO Presidente Real F.E. de Balonmán
      518 MEDALLA DE PRATA LOITAS E DISCIPLINAS OLÍMPICAS Sr. D. ANGEL LÓPEZ VERMELLO Presidente F.E. de Loitas e Disciplinas Olímpicas
      519 MEDALLA DE PRATA PERSOAL C.S.D. Sra. Dna. CARMEN MANCEBO LOPEZ  
      520 MEDALLA DE PRATA RUGBY Sr. D. ALFONSO MANDADO VÁZQUEZ Presidente F.E. de Rugby
      521 MEDALLA DE PRATA PERSOAL C.S.D. Sra. Dna. ELENA MARTIN SANCHEZ-CANTALEJO  
      522 MEDALLA DE PRATA VOLEIBOL Sr. D. AGUSTÍN MARTÍN SANTOS. Presidente Real F.E. de Voleibol
      523 MEDALLA DE PRATA ATLETISMO Sra. Dna. MARÍA TERESA MARTÍNEZ JIMÉNEZ  
      524 MEDALLA DE PRATA PADEL Sr. D. MIGUEL MEDINA BALENCIAGA Presidente F.E. de Padel
      525 MEDALLA DE PRATA TIRO CON ARCO Sr. D. LORENZO MIRET ALFONSO Presidente Real F.E.de Tiro con Arco
      526 MEDALLA DE PRATA VOLEIBOL Sr. D. JOSÉ LUÍS MOLTÓ CARBONELL  
      527 MEDALLA DE PRATA BALONCESTO Sr. D. JOSÉ ANTONIO MONTERO BOTANCH Director Xeral Eurobasket
      528 MEDALLA DE PRATA TAEKWONDO Sr. D. RUBEN MONTESINOS GIMENO  
      530 MEDALLA DE PRATA XADREZ Sr. D. FRANCISCO JAVIER OCHOA ECHAGÜEN ESTIBALEZ Presidente do F.E. de Xadrez
      531 MEDALLA DE PRATA HOCKEY PATÍNS Sr. D. JOSEP CATXO ORDEIG CASALS  
      532 MEDALLA DE PRATA PERSOAL C.S.D. Sr. D. ANGEL PALAZUELO CENTEO  
      533 MEDALLA DE PRATA ATLETISMO Sr. D. MANUEL PASCUA PIQUERAS Real Federación Española de Atletismo
      534 MEDALLA DE PRATA PERSOAL C.S.D. Sra. Dna. MARÍA LUISA PEREZ RAMOS  
      535 MEDALLA DE PRATA BEISBOL SOFBOL Sr. D. LAZARO XULLO PERNAS LÓPEZ Presidente de Real F.E. de Beisbol Sofbol
      536 MEDALLA DE PRATA VEA Sr. D. GERARDO POMBO GARCÍA Presidente Real F.E. de Vela
      537 MEDALLA DE PRATA JUDO Sr. D. GERARDO PONCELA RUÍZ DE AZUA Técnico de Judo
      538 MEDALLA DE PRATA MONTAÑA E ESCALADA Sr. D. JORDI PONS SANJINÉS Dirixente Deportivo
      539 MEDALLA DE PRATA COLOMBICULTURA Sr. D. JAVIER PRADES ISERT Presidente Real F.E. de Colombicultura
      540 MEDALLA DE PRATA PERSOAL C.S.D. Sra. Dna. MARÍA PILAR PRESA AHEDO  
      541 MEDALLA DE PRATA DEPORTES PARA CEGOS Sr. D. XUSTO REINARES DÍEZ Presidente F.E. de Deportes para Cegos
      542 MEDALLA DE PRATA ESGRIMA Sr. D. MARCO ANTONIO RIOXA PÉREZ Presidente Real F.E. de Esgrima
      543 MEDALLA DE PRATA TENIS Sr. D. TOMMY ROBREDO GARCES  
      544 MEDALLA DE PRATA DIRIXENTE DEPORTIVO Sr. D. AGUSTIN FRANCISCO RODRÍGUEZ CANO Director Laboratorio Dopaxe
      545 MEDALLA DE PRATA PERSOAL C.S.D. Sra. Dna. ROSARIO RODRIGUEZ CASTELA  
      546 MEDALLA DE PRATA PIRAGÜISMO Sr. D. JESÚS RODRÍGUEZ INCLÁN Secretario Xeral Real Federación Española de Piragüismo
      547 MEDALLA DE PRATA FÚTBOL SALA Sr. D. JAVIER RODRIGUEZ NEBREDA  
      548 MEDALLA DE PRATA DEPORTES DE INVERNO Sr. D. EDUARDO ROLDÁN OSÉS Presidente Real F.E, de Deportes de Inverno
      549 MEDALLA DE PRATA XORNALISTA DEPORTIVO Sr. D. MIGUEL ANXO ROSELLO TOSTA  
      550 MEDALLA DE PRATA DIRIXENTE DEPORTIVO Sr. D. JOSÉ ANTONIO SANCHA DE PRADA  
      566 MEDALLA DE PRATA BALONCESTO Sr. D. ANXO SANCHA GARCÍA Arbitro
      551 MEDALLA DE PRATA DIRIXENTE DEPORTIVO Sr. D. VICTOR SÁNCHEZ NARANJO Secretario Xeral do Comité Olímpico Español
      552 MEDALLA DE PRATA PIRAGÜISMO Sr. D. SANTIAGO CESAR SANMAMED LORA Presidente Real F.E. de Piragüismo
      553 MEDALLA DE PRATA XORNALISTA Sr. D. MANUEL SANTAELLA ROLDA (A TÍTULO PÓSTUMO)
      554 MEDALLA DE PRATA FÚTBOL Sr. D. JUAN SANTISTEBAN TROYANO Adestrador Real Federación Española de Fútbol
      555 MEDALLA DE PRATA MOTOCICLISMO Sra. Dna. LAIA SANZ PLA-GIRIBERT  
      557 MEDALLA DE PRATA DIRIXENTE DEPORTIVO Sr. D. FRANCISCO SEIRU-O VARGAS Inef Cataluña
      556 MEDALLA DE PRATA DIRIXENTE DEPORTIVO Sr. D. FERNANDO SEQUEIRA DE FONTES Membro do Comité Español de Disciplina Deportiva e da Xunta de Garantías Electorais
      529 MEDALLA DE PRATA DIRIXENTE DEPORTIVO Sr. D. DAVID SERRA CERVERA Deputado Cortes Valencianas
      558 MEDALLA DE PRATA KÁRATE Sr. D. FAUSTINO SORIA MORAIS Presidente Real F.E. de Kárate
      559 MEDALLA DE PRATA XORNALISTA DEPORTIVO Sr. D. JUAN MANUEL SURROCA CARMONA  
      560 MEDALLA DE PRATA HOCKEY PATÍNS Sr. D. LUÍS TEIXIDÓ SALA  
      561 MEDALLA DE PRATA HOCKEY PATÍNS Sr. D. GUILLEM TRABAL TAÑÁ  
      562 MEDALLA DE PRATA MONTAÑA E ESCALADA Sr. D. PATXI USOBIAGA LAKUNZA  
      563 MEDALLA DE PRATA BALONCESTO Sra. Dna. AMAYA VALDEMORO MADARIAGA  
      564 MEDALLA DE PRATA BOXEO Sr. D. XUSTO VÁZQUEZ MARCOS Presidente da F.E. de Boxeo
      565 MEDALLA DE PRATA DIRIXENTE DEPORTIVO Sr. D. FERNANDO VIZCAINO NODAL  
      39 PLACA DE BRONCE ACTIVIDADE DOCENTE Sr. D. COLEXIO TAJAMAR ALFONSO AGUILÓ PASTRANA Director do Colexio
      40 PLACA DE BRONCE ENTIDADE DOCENTE   COLEXIO SAN PATRICIO Sr. D. GABRIEL CASTELÁNS ZAPATERO Director
      41 PLACA DE BRONCE ATLETISMO   CLUB ATLETISMO ADIDAS Sr. D. GÜNTER WEIHL Presidente do Adidas, C.A.
      72 PLACA DE OURO ORGANISMO AUTONÓMICO   XUNTA DE COMUNIDADES DE CASTELA A MANCHA Excmo. Sr. D. JOSÉ MARÍA BARREDA FONTES Presidente
      66 PLACA DE OURO XIMNASIA   Real Federación Española de Ximnasia PRESIDENTE: D. ANTONIO ESTEBAN CERDAN  
      67 PLACA DE OURO TIRO A VOO   Federación Española de Tiro a Voo PRESIDENTE: D. FRANCISCO MONTORO CAÑETE  
      68 PLACA DE OURO CICLISMO   Real Federación Española de Ciclismo PRESIDENTE: D. FULGENCIO SÁNCHEZ MONTESINOS  
      69 PLACA DE OURO VEA   Real Federación Española de Vela PRESIDENTE: D. GERARDO POMBO GARCÍA  
      70 PLACA DE OURO COLOMBOFILA   Real Federación Colombófila Española PRESIDENTE: D. JOSÉ FRANCISCO VÁZQUEZ LOUREIRO  
      71 PLACA DE OURO TIRO OLIMPICO   Real Federación Española de Tiro Olímpico PRESIDENTE: D. RODRIGO DE MESA RUIZ  
      73 PLACA DE OURO NATACIÓN   CLUB NATACIÓ BARCELONA Sr. D. SEBASTIÁ MILLANS ROSICH Presidente
      87 PLACA DE PRATA ATLETISMO   CROS INTERNACIONAL DE ‘ZORNOTZA’ (AMOREBIETA) CLUB DEPORTIVO ZORNOTZA Juan José Andérez Zurinaga
      88 PLACA DE PRATA VOLEIBOL   EQUIPO NACIONAL MASCULINO DE VOLEIBOL D. Presidente da Federación Española de Voleibol Real Federación Española de Voleibol
      95 PLACA DE PRATA MEDIOS DE COMUNICACIÓN   FUDACIÓN O TRAVESEIRO D. JOSÉ RAMÓN DA MORENA PRESIDENTE
      89 PLACA DE PRATA ATLETISMO   CROS INTERNACIONAL DE SAN SEBASTIÁN (LASARTE) FEDERACIÓN ATLÉTICA GUIPUSCOANA Jesus Mª Lopez Jimenez
      86 PLACA DE PRATA TAEKWONDO   SELECCIÓNS NACIONAIS MASCULINA E FEMININA DE TAEKWONDO FEDERACIÓN ESPAÑOLA DE TAEKWONDO  
      90 PLACA DE PRATA ATLETISMO   ORGANIZACIÓN DA PROBA ATLÉTICA ‘JEAN BOUIN’ (BARCELONA) GRAU & BARRAU ASOCIADOS SL Jaime Grau Hollenstein
      91 PLACA DE PRATA ATLETISMO   CROS INTERNACIONAL ‘JUAN MUGUERZA’ (ELGOIBAR) MINTXETA ATLETISMO TALDEA Zigor Díez
      92 PLACA DE PRATA PIRAGÜISMO   EQUIPO NACIONAL DE PIRAGÜISMO EN MARATÓN PRESIDENTE Real Federación Española de Piragüismo
      93 PLACA DE PRATA ATLETISMO   CROS INTERNACIONAL ‘GIMNASTICA DE ULIA’ (SAN SEBASTIÁN) SOCIEDADE DEPORTIVA XIMNÁSTICA DE ULÍA Miguel Berzosa
      94 PLACA DE PRATA XADREZ   CONCELLO DE LINARES Sr. D. JUAN FERNÁNDEZ GUTIÉRREZ Alcalde de Linares
      GALARDOADOS 2007

       As mencionadas distincións entregáronse o luns 7 de maio de 2007 ás 13:00 horas no auditorio Jose María Cagigal do INEF de Madrid.

      REAL ORDE DO MÉRITO DEPORTIVO 2007

       

      • PLACA DE OURO

      63 SELECCIÓN ESPAÑOLA MASCULINA ABSOLUTA DE BALONCESTO 

      64 SELECCIÓN ESPAÑOLA ABSOLUTA DE NATACIÓN SINCRONIZADA

      65 NOZAR 

      66 GRUPO DAMM 

       

       

      • PLACA DE PRATA

      67 AGUILAS CLUB DE FÚTBOL 

      68 ASOCIACIÓN DE CLUBS DE BALONCESTO 

      69 ASOCIACIÓN DE FÚTBOLISTAS ESPAÑOIS 

      70 ATHLETIC CLUB DE BILBAO 

      71 CLUB BALONMÁN CIDADE REAL 

      72 CENTRE D´SPORTS SABADELL FÚTBOL CLUB S.A.D. 

      73 CLUB ATLÉTICO DE MADRID, S.A.D. 

      74 CLUB DE FÚTBOL BADALONA 

      75 CLUB SPORTIU EUROPA 

      76 LIGA DE FÚTBOL PROFESIONAL

      77 REAL BETIS BALOMPÉ, S.A.D. 

      78 REAL CLUB DEPORTIVO DA CORUÑA S.A.D. 

      79 REAL CLUB DEPORTIVO ESPANYOL DE BARCELONA S.A.D. 

      80 REAL SOCIEDADE XIMNÁSTICA TORRELAVEGA 

      81 REAL SPORTING DE XIXÓN S.A.D. 

      82 SEVILLA FÚTBOL CLUB S.A.D. 

      83 TERRASSA FÚTBOL CLUB S.A.D.

       

      • PLACA DE BRONCE

      33 ASOCIACIÓN AMIGOS DO DEPORTE 

      34 CLUB VOLEIBOL TENERIFE 

      35 CONSELLO XERAL DE COLEXIOS OFICIAIS DE MÉDICOS 

      36 CONFERENCIA DE DECANOS DE INSTITUTOS E FACULTADES DE CIENCIAS DA ACTIVIDADE FÍSICA E DO DEPORTE 

      37 INSTITUCIÓN OBERENA 

      38 AFECCIÓNS UNIDAS 

       

      • MEDALLA DE OURO

      183 ILMO. Sr. D. RAFAEL BRANCO PEREA

      184 ILMO. Sr. D. ALVARO DE ORLEANS-BORBÓN 

      185 ILMO.Sr. D. FRANCISCO JAVIER FERNÁNDEZ PELÁEZ 

      186 ILMO. Sr. D. ISAAC GALVEZ LÓPEZ (a título póstumo) 

      187 ILMO. Sr. D. PAU GASOL SAEZ 

      188 ILMO. Sr. D. JUAN  MARGETS LOBATO 

      189 ILMA. Sra. Dna. GEMMA  MENGUAL CIVIL 

      190 ILMA. Sra. Dna. ANA MARÍA PEIRÓ GRIÑÓ 

      191 ILMO. Sr. D. MIGUEL ANGEL POZUETA URIBA-ECHEVARRIA 

      192 ILMO. Sr. D. JUAN ANTONIO SAMARANCH SALISACH 

      193 ILMO. Sr. D. ERIC VILLALÓN FONTES
       

      • MEDALLA DE PRATA

      418 DON IGNACIO AGUIRREZABAL GABICAECHEVARRÍA 

      419 DON JUAN MANUEL ÁLVAREZ PÉREZ 

      420 DONA SANDRA AZON CANALDA 

      421 DONA MONICA AZON CANALDA 

      422 DON DAVID BARRUFET BOFILL

      423 DON PEDRO BARTHE CÉSPEDES 

      424 DON JOSÉ MANUEL CALDERÓN BORRALLO 

      425 DONA MARÍA SOIDADE CASADO ESTUPIÑÁN 

      426 DONA MERCEDES COGHEN ALBERDINGK-THIM 

      427 DON ANTONIO CUBILLO SÁNCHEZ 

      428 DON DOMINGO DÍAZ DE MERA 

      429 DON JOSÉ LUÍS DÍEZ DÍAZ 

      430 DON ISIDRO ESTÉVEZ PUJOL 

      431 DON FRANCISCO ESTRADA BADIA 

      432 DONA Mª ISOLINA FERNÁNDEZ SÁNCHEZ 

      433 DON JAUME FORT MAURI 

      434 DONA REMEDIOS GARCÍA HERVÓN 

      435 DON JORGE GARCÍA LORITE (a título póstumo) 

      436 DON MATEO GARRALDA LARUMBE 

      437 DON CARLOS GIL PÉREZ 

      438 DON JUAN  GIMENO ULLASTRES 

      439 DON ALBERTO GÓMEZ POZO 

      440 DON ANDRÉS GUTIÉRREZ LARA 

      441 DON JOSÉ VICENTE HERNÁNDEZ FERNÁNDEZ 

      442 DON FERNANDO HERNANDEZ CASADO 

      443 DON HILARIO  HERNÁNDEZ MARQUES 

      444 DON JOSÉ MARÍA HERNÁNDEZ VENERO (a título póstumo) 

      445 DONA MARÍA TERESA HERRERA LÓPEZ 

      446 DON XULLO  HIDALGO GUTIÉRREZ 

      447 DON LIBORIO  HIERRO SÁNCHEZ PESCADOR

      448 DON JOSÉ JAVIER HOMBRADOS IBÁÑEZ 

      449 DON EUGENIO JIMÉNEZ GALVÁN

      450 DON JAVIER LAMANA PALACIOS 

      451 DON LUÍS LEARDY ANTOLÍN 

      452 DON EMILIO LLAMEDO OLIVERA 

      453 DON LUÍS MIGUEL LÓPEZ BARQUEIRO 

      454 DON JORGE  LORENZO GUERREIRO 

      455 DON DEMETRIO LOZANO JARQUE 

      456 DON JOSÉ IGNACIO MANCHÓN RUIZ 

      457 DON ANXO MARÍN GALERA 

      458 DON JOSÉ MARÍA MARTÍN NETO 

      459 DON PEDRO  MARTÍNEZ DE LA ROSA 

      460 DONA CAROLINA MÚGICA VALLEJO 

      461 DON MANUEL NÚÑEZ PÉREZ 

      462 DON ANTONIO CARLOS ORTEGA PÉREZ 

      463 DON ROBERTO OUTEIRIÑO HERNANZ

      464 DON ALBERTO POMBAL OLMEDA 

      465 DON GREGORIO PARRA GARCÍA 

      466 DONA EDURNE PASABAN LIZARRIBAR 

      467 DON JUAN  CARLOS PASTOR GÓMEZ 

      468 DON JOSÉ PEDRAJAS PEDRAJAS 

      469 DON JUAN PÉREZ MARQUEZ 

      470 DON JOSÉ PERURENA LÓPEZ 

      471 DON ANTONIO  RAMOS GORDILLO 

      472 DON RAFAEL RECIO GÓMEZ 

      473 DON VALENTÍN REQUENA PÉREZ 

      474 DON FERNANDO  REQUENA VITAIS 

      475 DON FELIPE REYES CABANAS 

      476 DON PEDRO ROMEU-REQUEJO GÓMEZ 

      477 DON MANUEL SAORIN PIÑERA 

      478 DOA PAOLA TIRADOS SÁNCHEZ 

      479 DONA LAURA TRAMUS TRIPIANA 

      480 DON ANTONIO UGALDE GARCIA
       

      • MEDALLA DE BRONCE

      341 DON JAVIER ALONSO SANZ 

      342 DON FRANCISCO ARITMENDI CRIADO 

      343 DONA ELENA ARTAMENDI GARCIA 

      344 DONA MONTSERRAT ARTAMENDI GARCIA 

      345 DONA ROSA BALAGUER TORRES 

      346 DON ALVARO  BAUTISTA ARCE  

      347 DONA MARIA JOSÉ BILBAO BUÑUEL 

      348 DON  SERGI BORREL SÁNCHEZ 

      349 DON JOSEP BUIXÓ I PUJIULA 

      350 DON ANDREU CAMPS I POVILL 

      413 DONA ISABEL CASTAÑE LÓPEZ 

      351 DON JUAN CARLOS CASTAÑE MARTÍNEZ 

      352 DON IVÁN CERVANTES MONTERO 

      353 DON JORDI COLOMER GALEGO 

      354 DON JORDI COROMINAS GARCIA 

      355 DON JOSÉ MARÍA COROA FAYOS 

      356 DON SALVADOR CRESPO ARRIOLA 

      357 DON JOSÉ LUÍS DE CARLOS MACHO 

      358 DON MIGUEL DA VILA POLO 

      359 DON ANTONIO DELGADO PALOMO 

      360 DON JAVIER DUARTE ROCA 

      361 DON JESÚS ERBURU GOÑI 

      362 DON IOSU FEIJOO GAYOSO 

      363 DONA ROSA M.  FERNÁNDEZ RUBIO 

      364 DON FRANCISCO FLORES QUERALT 

      365 DONA ANDREA FONTES FACHE 

      366 DONA TINA FONTES FACHE 

      367 DONA ALMUDENA GALLARDO VICENTE 

      368 DON ANTONIO GALO MARTÍNEZ 

      369 DOND JUAN  GARRIGÓS I TORO 

      370 DON LIÑO GOMEZ FEITO 

      371 DON JORDI GOTZEN BUSQUET 

      372 DONA HORTENSIA GRAUPERA MONAR 

      373 DONA PILAR JAVALOYAS GAUDIZA 

      374 DON ALBERTO JOFRE BERNARDO 

      375 DON JUAN  LEÓN QUIRÓS 

      376 DON JULIÁN LLINAS QUETGLAS 

      377 DON JOSE IGNACIO LOPETEGUI AIERZA 

      378 DON MIGUEL ANGEL LÓPEZ CASTELÁNS 

      379 DON CORNEL MARCULESCU BULFON 

      380 DON SANTIAGO MÁRQUES HUELVES 

      381 DON ANTONIO MARTÍNEZ AMILLO 

      382 DON ANTONIO MARTÍNEZ CASCALES 

      383 DONA Mª TERESA MAIS DE XAXARS RIVERO 

      384 DON DAVID MATEO QUINTANA  

      385 DON JUAN CARLOS MOLINA MERLO 

      386 DONA GISELA MORÓN ROVIRA 

      387 DONA RENATA MULLER RATHLEF 

      388 DON ANTONIO NADAL HOMAR 

      389 DON FERNANDO NAVARRO VALDIVIESO 

      390 DON ALVARO OQUIÑENA ARGAÑA

      391 DONA MARÍA TERESA ORDID ASENJO 

      392 DON LUÍS PARRAMÓN SARRATE 

      393 DONA MARÍA TERESA PERALES FERNÁNDEZ 

      394 DON JOSÉ PERLAS RODRÍGUEZ 

      395 DONA GRACIELA PISONERO CASTRO 

      412 DONA RITA PUÍDO CASTRO 

      396 DON JOSÉ MARÍA QUETGLAS MOMPEÁN

      397 DON MATEO RAMOS DE LA NAVA 

      399 DON GABRIEL REAL FERRER 

      400 DON MIGUEL ROCA MAIS 

      401 DONA IRINA RODRÍGUEZ ALVAREZ 

      402 DON EDUARDO SANCHA BECH 

      403 DON JOSÉ MARIANO SÁNCHEZ MARTÍNEZ 

      404 DON PRIMITIVO SÁNCHEZ SANZ 

      405 DONA MARY  SHAW MARTOS 

      406 DON JAVIER TARRADA ARBELOA 

      407 DON VICENTE TEMPRADO GARCÍA

      408 DONA CRISTINA  TORRE-MARÍN COMAS

      409 DONA PILAR TOSAT MARTIN

      410 DONA CARMEN VALL ARQUERONS

      411 DON ANTONIO ZANINI SANS 

      GALARDOADOS 2006

      Persoas e equipos que recibiron as diferentes medallas da Real Orde do Mérito Deportivo durante o ano 2006

       

      • GRAN CRUZ REAL ORDE DO MÉRITO DEPORTIVO 2006

      Segura de Lúa, Ernesto Directivo Deportivo

       

      • MEDALLAS DE OURO REAL ORDE DO MÉRITO DEPORTIVO 2006

      Alonso Díaz, Fernando Automobilismo

      Cabezas Conde, Guillermo (a título póstumo) Ex-Presidente Federación Minusválidos Físicos

      Cal Figueroa, David Piragüismo

      Echevarría Arteche, José María Ex-Presidente do Comité Olímpico Español

      Fernández Gaztañaga, Xavier Vea

      Fidalgo López, Alfonso Atletismo (CPE)

      Gómez-Angulo Rodríguez, Juan Antonio Ex-Presidente do Consello Superior de Deportes

      González Branco, Raúl Fútbol

      González Muñoz, Aranzazu Natación (CPE)

      Jiménez Ramos, Guillermo Jesús Ex-Director Xeral de Deportes do C.S.D.

      Chairos Rise, Manuel Ex-Director Xeral Deportes do COE

      Martín del Burgo Simarro, Francisco Javier Viceconsejero de Deportes de la Junta de Comunidadesde Castilla-La Mancha

      Martínez de Lizarduy Larraibar, Iker Vela

      Monreal Sánchez, Diego (a título póstumo) Ex-Prof. Resp. Dep. ONCE

      Nadal Perea, Rafael Tenis MEDALLA DE OURO Pedrosa Ramal Daniel Motociclismo

      Prieto Cárdenas, Juan Antonio Atletismo (CPE)

      Requena Hernández, Xullo Atletismo (CPE)

      Rodríguez Ibáñez, José Manuel Atletismo (CPE)

      Sánchez Medina, José Antonio Atletismo (CPE)

      Sánchez-Guijo Acevedo, Enrique Atletismo (CPE)

        

      • MEDALLAS DE PRATA REAL ORDE DO MÉRITO DEPORTIVO 2006

      Arnau Creus, Xavier Hockey Herba

      Arroio Lorenzo, Alfonso Ex-Director Xeral de Deportes do CSD

      Beorlegui Ibars, Juan Ramón Persoal CSD

      Bosma Minguez, Javier Voley Praia

      Busto Fernández, Manuel Piragüismo

      Cañada Marichalar, Rafael (a título póstumo) Xornalista

      Carande Exerez, María Dores Persoal CSD

      Cebrián Scheurer, Elisabeth Baloncesto

      Cid Cortés, Antonio Boccia

      Cobas Martínez, Antonio (a título póstumo) Técnico Motociclismo

      Dujshebaev Mukhanbetov, Talant Balonmán

      Echavarri Erasun, Fernando Vela

      Escarré Ureña, Juan Hockey Herba

      Escobar Roure, Sergi Ciclismo

      Escuredo Raimondez, José Antonio Ciclismo

      Espinosa Pérez, Vicente Persoal CSD

      Farragut Castelo, Mariña Baloncesto

      Figueroa Griffith, Luís Ex-Presidente da Real Federación Española de Hípica

      Fortes Martínez, Juan José Natación

      Galego García, Ana María Persoal CSD

      Garbajosa Chaparro, Jorge Baloncesto

      García Candau, Julián Xornalista

      García Mena, Xullo Fútbol

      Gómez Arquer, Cristina Balonmán

      Gómez Servera, Elena Ximnasia

      Guerreiro Canchales, Concepción Persoal CSD

      Gutiérrez Cuevas, Juan Jesús Deporte inverno

      Gutiérrez Isabel, María del Carmen Persoal CSD

      Hermida Ramos, José Antonio Ciclismo-Mountain Bike

      Herrera Allepuz, Pablo Voley Praia

      Hidalgo López, Maria da Carmen Persoal CSD

      Hueto Mayoral, Alfredo Adestrador Ximnasia

      Jiménez da Parra, Isabel Persoal CSD

      Jiménez Sánchez, Carlos Baloncesto

      Jofresa i Prats, Rafael Baloncesto

      Lalanda Ruiz, José María Ex-Presidente da Federación Española de Galgos

      Martín Díaz, Angeles Persoal CSD

      Martínez Armenteros, Joan Liño Atletismo

      Martínez Rodríguez, José Luís Adestrador Atletismo

      Martínez Valero, Juan (a título póstumo) Directivo Esquí Náutico

      Masip Borrás, Enric Balonmán

      Moreno Sánchez, Patricia Ximnasia

      Muñoz Ilundain, Laura Ximnasia

      Navarro Feijoo, Juan Carlos Baloncesto

      Navarro Mata, Rosa María Persoal CSD

      Núñez Carretero, Jordi Balonmán

      Olalla Iraeta, Iosu Balonmán

      Paz Branco, Anton Vea

      Paz Fernández, Marcelino Natación

      Puche Díaz, Monserrat Balonmán

      Raga Sans, Adam Motociclismo

      Rodríguez Bo, Cecilia Persoal CSD

      Roma Cararach, "Nani", Joan Motociclismo

      Saínz da Maza Tobía, José Ex-Presidente da Federación Española de Tiro a Voo

      Sánchez Bañuelos, Fernando Director-Profesor Educación Fisica

      Sánchez Gálvez, Daniel Billar

      Santacruz Socas, Manuel "Palenke" Boxeo

      Suárez Mendoza, Francisco Persoal CSD

      Tarrés Campa, Ana Adestradora Natación

      Trujillo Villar, Rafael Vela

      Urdiales Márquez, Alberto Balonmán

       

       

      • MEDALLAS DE BRONCE REAL ORDE DO MÉRITO DEPORTIVO 2006

      Augado Nadal, Sagrario Ex-Deportista

      Alberdi Alonso, Tomás Ex-Director Xeral C.S.D.

      Alfaro Gandarillas, Élida Seminario Muller-Deporte

      Álvarez Serrano, Rubén Atletismo (CPE)

      Asencio Aguirre, Eugeni Ex-Arbitro Waterpolo

      Ayuso Canals, Eduardo Ex-Director Gral. C.S.D.

      Barreira Galíndez, Eduardo Xestor-Deporte Municipal

      Branco Pereira, Eduardo Ex-Director Gral. CSD

      Branco Velasco, José Luís Ex-Director Gral. CSD

      Bové Pérez, José Antonio Fisioterapeuta COE

      Carlavilla Cubillo, César Atletismo (CPE)

      Casanova Larrayad, Manuel Director Deporte Escolar

      Colmenero Férvida, Manuel Ex-Presidente Fed. Española de Taekwondo

      Coma Camps, Marc Motociclismo

      Da Matta Xastre, Manuel (a título póstumo) Montaña e Escalada

      Díaz García, José Santos Ex-Director Gral. Cantabria

      Díaz García, José Directivo Deporte Escolar

      Fernández Julián, Maria do Pilar Tiro Olímpico

      Fernández Rodríguez, Gonzalo Ex-Director Gral. CSD

      García Recio, Miguel Angel Ex-Director Gral. CSD

      García-Raposo Sánchez, Enrique Ex-Presidente Fed. Española Patinaxe

      Xesto Rodríguez, Jesús Directivo Deporte Escolar

      Selectos Aguilera, Encarnación Atletismo

      Hernández Vázquez, José Luís Directivo-Profesor Educación Física

      Hernández Vázquez, Manuel Ex-Presidente F.E. de Badminton

      Igrexas Cortés, Jesús Natación (CPE)

      Kronlund, Martín Directivo Orientación

      Mallo Buccini, Norberto Ex-Presidente da Real Federación Española de Motonáutica

      Manchón Domínguez, Branca Vea

      Martin Berlanas, Luís Miguel Atletismo

      Martín de Paz, Andrés Ex-Director Gral. Castela-León

      Martín Ibáñez, Luís Fernando Directivo Deporte Escolar

      Mendoza Rivero, Beatriz Atletismo (CPE)

      Molina Vilches, Pedro Presidente Club Deportivo 28 Febreiro

      Mondejar Alonso, Carlos Directivo Ximnasia

      Núñez Piriz, Jorge Atletismo (CPE)

      Pérez Rubio, Manuel Ex-Presidente Fed. Esp. Ciclismo

      Petriz Calvo, Felipe Reitor Magnífico Universidade Zaragoza

      Petrus Bey, Juana María Ex-Directora Gral. Baleares

      Prado Fernández, Manuel Ex-Director Gral. Xunta Andalucia

      Puig Barata, Nuria Profesora INEF

      Puignau Fernández, Rafael Xuíz Atletismo- Vicepresidente

      Carballos Marchena, Juan Cochero Hípica

      Rodríguez Rodríguez, Hilda Boccia (CPE)

      Román Sánchez, Ulpiano Directivo Deporte Universitario

      Ros Charral, Benito Ciclismo

      Sánchez Hernández, Sergio Atletismo (CPE)

      Sanchís Ramírez, José Pascual Ex-Director Xunta Andalucía

      Adoitar-Cabot Serra, Alejandro Ex-Presidente Fed. Española Pentatlon Moderno

      Tornei Tuyá, Juan Atleta-Maratón

      Uematsu Treviño, Kiyoshi Judo

      Usabiaga Arriola, Itziar Ex-Presidenta Paralíticos Cerebrais

      Vázquez Gómez, Benilde Seminario Muller-Deporte

      Viedma Castela, Juan Atletismo (CPE)

      Zaborras Ciprian, Miguel Angel Ex-Presidente Fed. Española Pesca

      Zamora Soto, Irene Salvamento e Socorrismo

        

      • PLACA DE OURO REAL ORDE DO MÉRITO DEPORTIVO 2006

      Club Interviú Boomerang Equipo de Fútbol sala

      Selección Española de Balonmán Masculino Balonmán

      Selección Española Masculina de Fútbol sala Fútbol-Salga

      Selección Española de Hockey Patíns Masculina Hockey Patíns

        

      • PLACA DE PRATA REAL ORDE DO MÉRITO DEPORTIVO 2006

      Equipo Español de Doma Clásica Equipo de Hípica

      Escola Militar de Montaña e Operacións Especiais do Exército de Terra

      I.E.S. "Ortega e Gasset" de Madrid Instituto de Educación Secundaria

      Programa "Castela-A Mancha Olímpica"

      Real Club Recreativo de Huelva Décano dos Clubs de Fútbol

      Selección Española de Natación Sincronizada

        

      • PLACA DE BRONCE REAL ORDE DO MÉRITO DEPORTIVO 2006

      Agrupación Deportiva Marathón Club de Atletismo

      Campionatos Internacionais de España en Pista Rápida Vila del Espinar-Open Castela e León Organización Deportiva de Tenis

      Cerclés Sabadellés-1856 Club de Tenis

      Club Polo Santa María Club de Polo

      David Lloyd Club Turó Club de Tenis

      Club de Tenis de Mesa La General " Caja Granada" Club Tenis de Mesa

      Equipo Español de Persecución Olímpica Equipo de Ciclismo

      Parque Deportivo Guiera-Cerdanyola do Vallés

      Penya Unionista Figueres