calendari

Últims resultats i calendari setmanal

Consulta els últims resultats més destacats i el calendari de competicions de la setmana

Últims resultats esportius

ÚLTIMS RESULTATS ESPORTIUS RELLEVANTS

 

  • ACTIVITATS SUBAQÜÀTIQUES                                                         

 

Campionat del Món d'Imatge (Madeira, Portugal)

Fotografía Submarina

2º      Jesús Yeray (Close Up/Macro) 2º        Rafael Fernández (Creativa)

3º      Jesús Yeray (Gran Angular amb Model)

Vídeo Submarino

1º Jorge Candán (Pel·lícula) 2º Héctor Ripollés (Pel·lícula)

2º      Héctor Ripollés (Pel·lícula Curta)

2º      Jorge Candán (Pel·lícula no Editada)

 

  • BÀSQUET                                                                                 

 

Supercopa d'Europa 2021 (València)

1º      Valencia Basket

 

  • BOXA       

 

Campionat d'Europa de Jóvens (Budva, Montenegro)

1º Rafael Lozano (-48 kg) 2º Frank Martínez (-67 kg) 3ª Laura Barceló (-48 kg) 3º Juan Pantoja (-54 kg)

 

  • GOLF          

 

European Tour: Mallorca Golf Open (Santa Ponça, Illes Balears)

2º      Pep Anglés

2º      Jorge Campillo

 

  • KICKBOXING I MUAYTHAI                                                                 

 

Campionat del Món (Jesolo, Itàlia)

1º   Kevin Koffi (Kick Light, -84 kg) 2º Andrés Unzué (Low Kick, -60 kg) 3º Manuel García (K1, -67 kg)

3ª      Penélope Expósito (Kick Light, -70 kg)

 

  • MOTOCICLISME                                                                            

 

Campionat del Món de Velocitat: GP Emilia-Romagna (Misano Adriatico, Itàlia)

MotoGP

1º      Marc Márquez

2º      Pol Espargaró

Moto2

2º Augusto Fernández 3º Arón Canet

Moto3

2º      Jaume Masià

3º      Pedro Acosta

 

 

  • PILOTA      

 

Campionat del Món de Frontó 36 m Sub23 (Íscar i Vallelado)

1º      Equip espanyol femení B de Cistella Punta Parelles

(Maite Ortiz i Eneritz Lizardi)

1º      Equip espanyol masculí de Mano Individual

(Beñat Senar i Oscar Lerena)

1º      Equip espanyol masculí de Mano Parejas

(Unai Mata, Ander Muruva, Andoni Gaskue i Manex Belendi)

1º      Equip espanyol masculí de Pala Corta

(Marcos Pérez, Javier Insausti, Jagoba Madariaga i Asier Maig)

2º      Equip espanyol femení A de Cistella Punta Parelles

(Ihart Arakistain i Maialen Aldazabal)

2º      Equip espanyol masculí de Paleta Cuero

(Marcos Pérez, Javier Insausti, Aitor Estéfano i Íñigo Purroy)

3º      Mikel Mancisidor (Cistella Punta)

 

 

  • TIR OLÍMPIC                                                                  

 

Copa del Món (Lárnaca, Xipre)

1ª      Fátima Gálvez (Fossat Olímpic)

 

Calendari d'esdeveniments esportius de la setmana vinent

 

CALENDARI DE COMPETICIONS RELLEVANTS A ESPANYA I FORA D'ESPANYA