Calendario Campeonatos de España en edat escolar

CALENDARI CAMPIONATS D'ESPANYA EN EDAT ESCOLAR: Informació corresponent a la competició

 

           COMPETICIONS 2022 SEU     DATES NORMATIVA

Natació

Aleví-Infantil, Adaptada i Inclusiva
 

 

Vélez-Màlaga

(ANDALUSIA)

25-27
FEBRER

 

Baloncesto

En Silla de Ruedas
 

Tres Cantos
(MADRID)

 

5-6

MARÇ
 

Camp a través

Cadete, Juvenil, Adaptado i Inclusivo
 

Getafe
(MADRID)

 
13
MARÇ

 

Esquí de Fondo

Sub-16
 

Larra-Belagua
(NAVARRA)

 
18-19
MARÇ

 
 

Freestyle i Snowboard

Sub-15
 

Baqueira Beret
(CATALUNYA)

 
19-20
MARÇ

 
 

Hockey Hierba

Sub-16
 

Benalmàdena i Màlaga
(ANDALUSIA)

 
24-27
MARÇ

 

Esquí Alpino

Sub-16
 

Baqueira Beret
(CATALUNYA)

 
25-27
MARÇ

 
 

Luchas Olímpicas

Infantil i Cadete
 

Santiago de Compostel·la
(GALÍCIA)

 

26

MARÇ
 

Baloncesto

Infantil i Cadete

Huelva

(ANDALUSIA)

9-13

ABRIL

Balonmano

Infantil i Cadete

Cartagena, San Javier, Los Alcázares, San Pedro del Pinatar i Torrepacheco

(MÚRCIA)

9-14

ABRIL

Tennis de Mesa

Infantil, Cadete i Inclusivo
 

Valls

(CATALUNYA)

14-17
ABRIL

 

Judo

Infantil i Cadete

(Adaptado/Inclusivo)

Pamplona
(NAVARRA)

 
30 ABRIL-
1 MAIG

Orientació

Infantil i Cadete
 

Antequera
(ANDALUSIA)

 
30 ABRIL
2 MAIG

 

Gimnasia Rítmica

Cadete
 

Oviedo
(ASTÚRIES)

 
14-15
MAIG

 

Rugbi 7

Cadete i Inclusivo
 

Cullera i Tavernes de la Valldigna
(COM. VALENCIANA)

 
18-19
JUNY

 

Ajedrez

Infantil i Cadete
 

Isla-Arnuero
(CANTÀBRIA)

 
23-26
JUNY

 

Bádminton

Infantil, Cadete i Inclusivo

Santander
(CANTÀBRIA)
23-26
JUNY

Balonmano Playa

Infantil i Cadete

Sanxenxo
(GALÍCIA)

 
24-26
JUNY

 

Triatlón Infantil,

Cadete i Inclusivo

Logronyo

(LA RIOJA)

25-26

JUNY

Ciclismo Ruta

Infantil, Cadete i Adaptado i

BTT Infantil i Cadete

Valladolid

(CASTELLA I LLEÓ)

30 JUNY-

3 JULIOL

Escalada

Infantil i Cadete
 

Berrioplano
(NAVARRA)

 
30 JUNY-
3 JULIOL

 

Voleibol

Infantil i cadet

Valladolid
(CASTELLA I LLEÓ)
30 JUNY-
3 JULIOL

Vóley Playa

Infantil i Cadete
 

Lorca
(MÚRCIA)

 
16-20 AGOST
 

Atletisme en Pista

Cadete

Adaptat i Inclusivo
 

Pamplona
(NAVARRA)

 
8-9
OCTUBRE

 
 

Golf

Sub-14
 

Montfort
(COM. VALENCIANA)

 
9-12
OCTUBRE