Calendario Campionatos de España en idade escolar

 

CALENDARIO CESA 2024

 

FEDERACIÓNS ESPAÑOLAS
ORGANIZADORAS
MODALIDADE/
ESPECIALIDADE
CATEGORÍA
SEDE DATA
INICIO
COMPETICIÓN
DATA
FINAL
COMPETICIÓN
BALONMÁN BALONMÁN PISTA
INFANTIL E CADETE
BLANES
(CATALUÑA)
02-01-24 07-01-24
BALONCESTO BALONCESTO 5x5
INFANTIL E CADETE
HUELVA
(ANDALUCÍA)
03-01-24 07-01-24
ATLETISMO CAMPO A través
SUB-16 E SUB-18
ADAPTADO E INCLUSIVO
XETAFE
(MADRID)
27-01-24 27-01-24
DEPORTES DE
PERSOAS CON DDFF
BALONCESTO
EN CADEIRA 3x3
TOLEDO
(CASTELA-A MANCHA)
10-02-24 11-02-24
HOCKEY HOCKEY HERBA
SUB-16
SAN SEBASTIÁN
(PAÍS VASCO)
29-02-24 03-03-24
NATACIÓN E
DEPORTES DE PERSOAS CON DDFF
NATACIÓN ALEVÍN
ADAPTADA E INCLUSIVA
LOS BARRIOS
(ANDALUCÍA)
08-03-24 10-03-24
LOITAS OLÍMPICAS
E DÁ
LOITAS OLÍMPICAS
INFANTIL E CADETE
LEÓN
(CASTELA E LEÓN)
16-03-24 16-03-24
DEPORTES
DE INVERNO
SLOPESTYLE
Ou13 E Ou17
SIERRA NEVADA
(ANDALUCÍA)
21-03-24 23-03-24
DEPORTES
DE INVERNO
ESQUÍ ALPINO
Ou14 E Ou16
ESPOT
(CATALUÑA)
22-03-24 24-03-24
TENIS DE MESA TENIS DE MESA
INFANTIL E CADETE
INCLUSIVO
ALACANTE
(COM. VALENCIANA)
28-03-24 31-03-24
JUDO e DÁ JUDO
INFANTIL E CADETE
INCLUSIVO
PAMPLONA
(NAVARRA)
27-04-24 28-04-24
BÉISBOL E SÓFBOL BÉISBOL
SUB-15
XIXÓN E LUGO DE LLANERA
(ASTURIAS)
02-05-24 05-05-24
DEPORTES DE
MONTAÑA E ESCALADA
ESCALADA/PARAESCALADA
INFANTIL E CADETE
HUELVA
(ANDALUCÍA)
24-05-24 26-05-24
XIMNASIA XIMNASIA RÍTMICA
CADETE
LOGORÑO
(A Rioxa)
01-06-24 02-06-24
BÉISBOL E SÓFBOL SÓFBOL
SUB-18
VALENCIA
(COM. VALENCIANA)
13-06-24 16-06-24
RUGBY RUGBY SEVEN
SUB-16
INCLUSIVO
CULLERA E TAVERNES DA VALLDIGNA
(COM. VALENCIANA)
15-06-24 16-06-24
TAEKWONDO TAEKWONDO
CADETE
ALACANTE
(COM. VALENCIANA)
15-06-24 15-06-24
XADREZ XADREZ
INFANTIL E CADETE
ALMERÍA
(ANDALUCÍA)
20-06-24 23-06-24
BÁDMINTON BÁDMINTON
INFANTIL E CADETE
INCLUSIVO
HUELVA
(ANDALUCÍA)
20-06-24 23-06-24
BALONCESTO BALONCESTO 3x3
Ou13 E Ou15
CARTAXENA
(MURCIA)
22-06-24 23-06-24
TIRO CON ARCO DIANA AIRE LIBRE
RECURVO E COMPOSTO
SUB-15
MADRID
(MADRID)
22-06-24 23-06-24
ORIENTACIÓN ORIENTACIÓN A pé
INFANTIL E CADETE
TRAIL 0 ADAPTADO
PORTILLO
(CASTELA E LEÓN)
27-06-24 30-06-24
VOLEIBOL VOLEIBOL SALA
INFANTIL E CADETE
VALLADOLID
(CASTELA E LEÓN)
27-06-24 30-06-24
BALONMÁN BALONMÁN PRAIA
INFANTIL E CADETE
CARTAXENA-
A MANGA
(MURCIA)
28-06-24 30-06-24
TRÍATLON TRÍATLON
INFANTIL E CADETE
INCLUSIVO
MÉRIDA
(ESTREMADURA)
29-06-24 30-06-24
BOXEO BOXEO
SUB-14
ALMERÍA
(ANDALUCÍA)
02-07-24 06-07-24
CICLISMO CICLISMO EN RUTA/BTT
INFANTIL E CADETE
RUTA ADAPTADO
MADRID
(MADRID)
05-07-24 07-07-24
VOLEIBOL VÓLEY PRAIA
INFANTIL E CADETE
LORCA
(MURCIA)
06-08-24 10-08-24
PIRAGÜISMO SLALOM
SUB-16
CALASPARRA
(MURCIA)
24-08-24 25-08-24
ATLETISMO ATLETISMO EN PISTA
SUB-16
INCLUSIVO
TUDELA
(NAVARRA)
05-10-24 06-10-24
PIRAGÜISMO SPRINT
SUB-16
CASTELLDEFELS
(CATALUÑA)
05-10-24 06-10-24
GOLF GOLF
SUB-14
As PALMAS
(CANARIAS)
09-10-24 12-10-24
HÍPICA SALTO OBSTÁCULOS
INFANTIL
POR DETERMINAR    
HALTEROFILIA HALTEROFILIA
SUB-17
TOLEDO
(CASTELA-A MANCHA)
14-12-24 15-12-24