calendario

Resultados e Calendario Deportivo

Consulta os últimos resultados máis destacados e o calendario de competicións da semana

Últimos resultados deportivos

RESULTADOS DEPORTIVOS RELEVANTES: do 6 ao 12 de Maio de 2024. 

     

    Proba do Campionato do Mundo de Rally: Rally de Portugal (Portugal)

    1º      Jan Solans e Rodrigo Sanjuán -copiloto- (WRC2)

     

    Copa de S.M. a Raíña 2024 (Donostia/San Sebastián, Gipuzkoa)

    1º      Super Amase Bera Bera

     

    • CAZA

    Campionato de Europa de Compak Sporting (O Porto, Portugal)

    1ª      Beatriz Laparra

    1º      Equipo español feminino

                (Beatriz Laparra, Antonia Torre e Andrea Valsero)

     

    • CICLISMO

    Xiro de Italia

    1º      Pelayo Sánchez      6ª etapa: Viareggio-Rapolano Terme

     

    • KÁRATE

    Campionato de Europa (Zadar, Croacia)

    1º      Equipo español feminino de Kata

                (Raquel Roy, María López e Gema Morales)

    2º      Damián Quintero (Kata)

    2º      Equipo español masculino de Kata

                (Damián Quintero, Sergio Galán, Raúl Martín e Salvador Balbuena)

    2ª      Sonia Pereira (Kumite, -55 kg)

    3ª      Paola García (Kata)

    3ª      Isabel Nieto (Kumite, -68 kg)

    Parakárate

    1º      Carlos Huertas (Discapacidad Intelectual K21)

    2ª      Lucía Sánchez (Discapacidad Intelectual K21)

    3º      Víctor Manuel Prieto (Discapacidad Intelectual K22)

    3º      Francisco José Lozano (Discapacidad Visual K10)

     

    • MOTOCICLISMO

    Proba do Campionato do Mundo de Velocidade: GP Francia (Le Mans, Francia)

    MotoGP

    1º      Jorge Martín

    2º      Marc Márquez

    Moto2

    1º      Sergio García

    3º      Alonso López

    Moto3

    2º      Daniel Holgado

     

    Proba do Campionato do Mundo de Motocrós: GP Galicia (Lugo)

    MXGP

    1º      Jorge Prado

    WMX

    3ª      Daniela Guillén

     

    • PATINAXE

    Women European League de Hockey Liña (Canfranc, Huesca)

    1º      CPLV Munia Panteras

    2º      Canfranc Tres Cantos PC

     

    • PIRAGÜISMO

    Campionato do Mundo de Augas Tranquilas de Paracanoa (Szeged, Hungría)

    1º      Juan Antonio Valle (KL3 200)

    1º      David González (VL1 200)

     

    • TAEKWONDO

    Campionato de Europa (Belgrado, Serbia)

    1ª      Adriana Cerezo (-49 kg)

    1º      Daniel Quesada (-74 kg)

    2º      Iván García (+87 kg)

    3º      Adrián Vicente (-58 kg)

    Parataekwondo

    3º      Joel Martín (K44, -58 kg)

    3ª      Dalia Santiago (K44, +65 kg)

     

    • TENIS

    Copa do Mundo de Tenis en Cadeira de Rodas (Antalya, Turquía)

    2º      Equipo español masculino

                (Martín de la Puente, Daniel Caverzaschi, Enrique Siscar e Francesc Tur)

     

    • TIRO CON ARCO

    Campionato de Europa (Essen, Alemaña)

    2ª      Elia Canales (Arco Recurvo)

    2º      Equipo español feminino de Arco Compuesto

                (Paula Díaz, Alexa Misis e Andrea Muñoz)

     

    • VEA

    Campionato de Europa de 470 mixto (Cannes, Francia)

    1º      Nora Brugman e Jordi Xammar

     

    Campionato de Europa de Nacra 15 (Cagliari, Italia)

    1º      Nora García e Daniel García

    Resultados deportivos históricos

    Consulta todos os resultados deportivos máis relevantes de 2024: 

     

    2023

    2022

    Calendario de eventos deportivos da próxima semana

    Calendario de eventos do 13 ao 19 de maio

    Puedes descargar o calendario completo:

    Buscador de calendarios e resultados deportivos

    Para realizar procuras dos Calendarios de Eventos Deportivos por modalidade, especialidade, descrición do evento, lugar e País pica na seguinte ligazón:

    Para realizar procuras dos Mejores Resultados Deportivos por modalidade, especialidade, proba, competición, lugar e deportista pica na seguinte ligazón: